Barendrecht: bevolking en statistieken
Barendrecht telt 48.701 inwoners (2026) op 19,6 km², oftewel 2.491 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 102 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +1,8% tussen 2016 en 2026.
- 48.701 inwoners
- 19,6 km²
- 2.491 inw./km²
- 1 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Barendrecht op rang 24 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 42,1% in Barendrecht, tegenover gemiddeld 20,3% in Zuid-Holland en 20,4% voor het hele land.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): −3,3 ‰ in Barendrecht, tegenover gemiddeld 5,3 ‰ in Zuid-Holland en 6,0 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Barendrecht in cijfers
Barendrecht op de kaart
De naburige gemeenten
- Ridderkerk4,9 km · 48.084
- Zwijndrecht6,2 km · 44.819
- Hendrik-Ido-Ambacht6,6 km · 33.100
- Albrandswaard8,9 km · 26.559
- Krimpen aan den IJssel9,0 km · 29.864
- Alblasserdam9,3 km · 20.250
- Capelle aan den IJssel10 km · 69.698
- Hoeksche Waard10 km · 91.445
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Groot-Rijnmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Barendrecht
Barendrecht telde 47.861 inwoners in 2016 en 48.701 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 48.643 |
| 2022 | 48.714 |
| 2023 | 48.812 |
| 2024 | 48.690 |
| 2025 | 48.550 |
| 2026 | 48.701 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.738 voetbalvelden.
- 4,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Ridderkerk, op 4,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Hoeksche Waard (91.445 inwoners), op 10 km.
Alle indicatoren van Barendrecht
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,4% | 19,5% | 23,6% | rang 278 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,2% | 15,5% | 14,8% | rang 68 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,3 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 95 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | −3,3 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 333 van 342 |
Wonen
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 19.676 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 122 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 4,1% | 19,8% | 13,1% | rang 321 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 42,1% | 20,3% | 19,9% | rang 4 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 72,7% | 49,2% | 79,5% | rang 245 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,9% | 53,3% | 66,7% | rang 116 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,4% | 31,1% | 23,7% | rang 221 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 492.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 98 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 17,8 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 164 van 341 |
Energie
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 760 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 284 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.780 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 187 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 46% | 28% | 46% | rang 168 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 8% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 2 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 131 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,1% | 78,8% | 90,3% | rang 123 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 4,0% | 7,7% | 0,1% | rang 48 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.050 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 224 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.240 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 247 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 202,5 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 225 van 342 |
Economie
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 73.800 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 43 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 6.955 | 563.040 | 2.612.530 | rang 98 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 142,8 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 127 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,5% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 4,1% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 457 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 272 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,8 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 191 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,1 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 27,2% | 40,7% | 33,3% | rang 332 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 37,6 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 95 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 16,7 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 75 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,9 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 77 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 141 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,3 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 85 van 342 |
Milieu
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 433 kg | 421 kg | 468 kg | rang 240 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 58,0% | 52,0% | 16,8% | rang 26 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 16,8% | 28,5% | 58,8% | rang 308 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 4,5% | 7,6% | 11,7% | rang 262 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Barendrecht | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 33,0% | 33,2% | 28,5% | rang 96 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Barendrecht
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,1% in 2022, tegenover 91,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
4,0% in 2022, tegenover 4,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.240 Wp in 2025, tegenover 267 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
202,5 ‰ in 2025, tegenover 41,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
37,6 ‰ in 2025, tegenover 42,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
16,7 ‰ in 2025, tegenover 19,0 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,9 ‰ in 2025, tegenover 4,3 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,1 ‰ in 2025, tegenover 3,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Barendrecht
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,9 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 86 | 6,5 |
| april | 133 | 9,9 |
| mei | 163 | 13,5 |
| juni | 170 | 16,9 |
| juli | 165 | 18,5 |
| augustus | 140 | 17,9 |
| september | 100 | 15,5 |
| oktober | 58 | 12,0 |
| november | 28 | 7,5 |
| december | 18 | 4,9 |
Economische sectoren: Barendrecht
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten22,9% ×1,1
- Handel15,8% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg10,1% ×1,0
- Bouwnijverheid9,3% ×0,9
- Onderwijs6,2% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,5% ×1,0
- Overige dienstverlening5,3% ×1,0
- Informatie en communicatie5,2% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Barendrecht?
Barendrecht telt 48.701 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 102 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Barendrecht?
Barendrecht beslaat 19,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.491 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Barendrecht?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Barendrecht van 47.861 naar 48.701, oftewel +1,8%.
Waar ligt Barendrecht?
Barendrecht ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,850, lengtegraad 4,533.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Barendrecht?
In Barendrecht bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 42,1% (2024), rang 4 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Barendrecht?
In Barendrecht bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” −3,3 ‰ (2024), rang 333 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Barendrecht?
In Barendrecht produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Barendrecht?
Het dichtst bij Barendrecht liggen Ridderkerk (4,9 km), Zwijndrecht (6,2 km), Hendrik-Ido-Ambacht (6,6 km), Albrandswaard (8,9 km), Krimpen aan den IJssel (9,0 km).