Locatiekaart: Veenendaal
Gemeente · Utrecht

Veenendaal: bevolking en statistieken

Veenendaal telt 70.779 inwoners (2026) op 19,4 km², oftewel 3.652 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 56 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +10,9% tussen 2016 en 2026.

  • 70.779 inwoners
  • 19,4 km²
  • 3.652 inw./km²
  • 9 m

Het belangrijkste

Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Veenendaal op rang 3 qua bevolking.

Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): 72,4% in Veenendaal, tegenover gemiddeld 38,0% in Utrecht en 34,3% voor het hele land.

Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: 4,6 ‰ in Veenendaal, tegenover gemiddeld 2,2 ‰ in Utrecht en −0,3 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,9% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Veenendaal in cijfers

Bevolking
70.779
rang 56 van 342
+10,9%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
3.652inw./km²
rang 15 van 342
Oppervlakte
19,4km²
rang 305 van 342
Hoogte
9m
rang 126 van 339
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)
72,4%
rang 6 van 341
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners
4,6‰
rang 11 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation
1,7km
rang 324 van 342
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
2,5‰
rang 166 van 178

Veenendaal op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Veenendaal

62.00064.00066.00068.00070.00072.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Veenendaal telde 63.816 inwoners in 2016 en 70.779 in 2026.

JaarBevolking
202166.912
202267.671
202368.525
202469.440
202570.352
202670.779

Wist u dat?

Alle indicatoren van Veenendaal

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

VeenendaalLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)19,4%18,8%23,6%rang 300 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)17,7%16,1%14,8%rang 24 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)4,6 ‰2,2 ‰−1,3 ‰rang 11 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)8,4 ‰4,3 ‰6,5 ‰rang 117 van 342

Wonen

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)30.164 woningen620.0658.274.510rang 62 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)8,3%16,8%13,1%rang 268 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)23,9%23,5%19,9%rang 72 van 338
Eengezinswoningen (2024)59,4%61,5%79,5%rang 306 van 342
Koopwoningen (2024)59,4%58,3%66,7%rang 272 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)30,2%26,7%23,7%rang 53 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)453.000 €534.331 €438.000 €rang 150 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)28,2 ‰21,3 ‰17,4 ‰rang 36 van 341

Energie

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)710 m³723 m³900 m³rang 307 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.580 kWh2.549 kWh2.810 kWhrang 259 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)13%18%7%rang 38 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)43%38%46%rang 210 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)8%9%12%rang 285 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha80 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)77,4%77,0%90,3%rang 309 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)7,3%12,9%0,1%rang 32 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)890 kWh847 kWh1.245 kWhrang 264 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.024 Wp1.120 Wp1.707 Wprang 279 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)199,8 ‰180,7 ‰222,7 ‰rang 230 van 342

Economie

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)61.600 €67.245 €63.450 €rang 202 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)9.245222.8252.612.530rang 59 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)130,6 ‰157,5 ‰135,6 ‰rang 209 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,2%1,5%1,5%rang 265 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,9%2,9%2,3%rang 109 van 342

Mobiliteit

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)441 ‰417 ‰508 ‰rang 289 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)1,7 km4,0 km4,6 kmrang 324 van 342

Samenleving

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,22,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)34,5%39,1%33,3%rang 138 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)31,9 ‰45,5 ‰30,9 ‰rang 148 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)13,6 ‰23,3 ‰11,7 ‰rang 121 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)3,0 ‰3,7 ‰3,8 ‰rang 123 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)2,5 ‰4,0 ‰3,9 ‰rang 166 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km0,9 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)375 kg431 kg468 kgrang 311 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)72,4%38,0%16,8%rang 6 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)14,9%41,7%58,8%rang 313 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)4,9%12,1%11,7%rang 258 van 341

Gezondheid

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km0,9 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorVeenendaalUtrechtLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)28,2%41,9%28,5%rang 178 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,7 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Veenendaal

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−2,5 procentpunt

77,4% in 2022, tegenover 79,9% in 2017

7677787980202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+3,7 procentpunt

7,3% in 2022, tegenover 3,6% in 2017

2468202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+736 Wp+255,6%

1.024 Wp in 2025, tegenover 288 Wp in 2019

2505007501.0001.2502025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+136,5 ‰+215,6%

199,8 ‰ in 2025, tegenover 63,3 ‰ in 2019

501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−8,6 ‰−21,2%

31,9 ‰ in 2025, tegenover 40,5 ‰ in 2019

303540452025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,3 ‰−14,5%

13,6 ‰ in 2025, tegenover 15,9 ‰ in 2019

10121416182025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−3,3 ‰−52,4%

3,0 ‰ in 2025, tegenover 6,3 ‰ in 2019

24682025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−1,6 ‰−39,0%

2,5 ‰ in 2025, tegenover 4,1 ‰ in 2019

23452025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Veenendaal

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.034kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari223,5
februari393,8
maart826,2
april1299,9
mei15713,6
juni16617,1
juli16318,7
augustus13718,0
september9815,4
oktober5711,8
november287,2
december174,6

Economische sectoren: Veenendaal

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt 70.779 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 56 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Veenendaal?

Veenendaal beslaat 19,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 3.652 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Veenendaal?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Veenendaal van 63.816 naar 70.779, oftewel +10,9%.

Waar ligt Veenendaal?

Veenendaal ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,025, lengtegraad 5,555.

Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): wat is de waarde in Veenendaal?

In Veenendaal bedraagt de indicator “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)” 72,4% (2022), rang 6 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 16,8%.

Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Veenendaal?

In Veenendaal bedraagt de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners” 4,6 ‰ (2024), rang 11 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is −1,3 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Veenendaal?

In Veenendaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Veenendaal?

Het dichtst bij Veenendaal liggen Renswoude (5,5 km), Rhenen (7,3 km), Utrechtse Heuvelrug (7,4 km), Scherpenzeel (7,5 km), Ede (8,1 km).