Locatiekaart: Gemert-Bakel
Gemeente · Zuidoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Gemert-Bakel: bevolking en statistieken

Gemert-Bakel telt 31.806 inwoners (2026) op 121,9 km², oftewel 261 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 183 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,3% tussen 2016 en 2026.

  • 31.806 inwoners
  • 121,9 km²
  • 261 inw./km²
  • 22 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Gemert-Bakel op rang 26 qua bevolking.

Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: 3.190 kWh in Gemert-Bakel, tegenover gemiddeld 2.814 kWh in Noord-Brabant en 2.598 kWh voor het hele land.

Woningen gebouwd vanaf 2000: 25,9% in Gemert-Bakel, tegenover gemiddeld 21,5% in Noord-Brabant en 20,4% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,6% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.

Gemert-Bakel in cijfers

Bevolking
31.806
rang 183 van 342
+7,3%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
261inw./km²
rang 252 van 342
Oppervlakte
122km²
rang 93 van 342
Hoogte
22m
rang 58 van 339
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning
3.190kWh
rang 31 van 342
Woningen gebouwd vanaf 2000
25,9%
rang 48 van 338
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt
1,5km
rang 53 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation
10,7km
rang 62 van 342

Gemert-Bakel op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Gemert-Bakel

29.00030.00031.00032.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Gemert-Bakel telde 29.647 inwoners in 2016 en 31.806 in 2026.

JaarBevolking
202130.760
202231.040
202331.383
202431.435
202531.541
202631.806

Wist u dat?

Alle indicatoren van Gemert-Bakel

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Gemert-BakelLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,6%22,0%23,6%rang 222 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,5%14,4%14,8%rang 109 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)0,4 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 91 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)2,9 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 254 van 342

Wonen

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)13.239 woningen1.201.6668.274.510rang 194 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)10,2%10,8%13,1%rang 229 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)25,9%21,5%19,9%rang 48 van 338
Eengezinswoningen (2024)84,8%74,1%79,5%rang 93 van 342
Koopwoningen (2024)68,6%61,6%66,7%rang 139 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)21,8%26,6%23,7%rang 208 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)470.000 €450.866 €438.000 €rang 126 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)24,1 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 79 van 341

Energie

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)950 m³824 m³900 m³rang 103 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.190 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 31 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)9%13%7%rang 74 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)54%42%46%rang 54 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)15%13%12%rang 42 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)88,6%84,3%90,3%rang 225 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.660 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 39 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.529 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 82 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)248,5 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 91 van 342

Economie

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)62.700 €63.189 €63.450 €rang 183 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)4.260375.5252.612.530rang 183 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)133,9 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 181 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,4%1,6%1,5%rang 185 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,0%2,9%2,3%rang 224 van 342

Mobiliteit

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)539 ‰494 ‰508 ‰rang 102 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)10,7 km6,3 km4,6 kmrang 62 van 342

Samenleving

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,12,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)31,1%37,2%33,3%rang 243 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)28,9 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 205 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)11,0 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 177 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,5 km1,0 km1,0 kmrang 53 van 342

Milieu

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)480 kg457 kg468 kgrang 152 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)9,8%28,1%16,8%rang 270 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)63,3%50,6%58,8%rang 149 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)24,6%16,0%11,7%rang 81 van 341

Gezondheid

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,5 km1,1 km1,2 kmrang 73 van 342

Onderwijs

IndicatorGemert-BakelNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)24,3%32,2%28,5%rang 272 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Gemert-Bakel

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

+0,5 procentpunt

88,6% in 2022, tegenover 88,1% in 2017

88899091202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.839 Wp+266,5%

2.529 Wp in 2025, tegenover 690 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+161,5 ‰+185,6%

248,5 ‰ in 2025, tegenover 87,0 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−1,6 ‰−5,2%

28,9 ‰ in 2025, tegenover 30,5 ‰ in 2019

283032342025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−1,5 ‰−12,0%

11,0 ‰ in 2025, tegenover 12,5 ‰ in 2019

111213142025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,1 ‰−3,1%

3,1 ‰ in 2024, tegenover 3,2 ‰ in 2022

3,103,153,20202420232022
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2022–2024

Zon en temperaturen: Gemert-Bakel

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.038kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,5
februari403,9
maart826,4
april12810,2
mei15614,1
juni16617,6
juli16219,1
augustus13718,3
september10015,6
oktober5912,0
november307,3
december184,6

Economische sectoren: Gemert-Bakel

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Gemert-Bakel?

Gemert-Bakel telt 31.806 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 183 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Gemert-Bakel?

Gemert-Bakel beslaat 121,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 261 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Gemert-Bakel?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Gemert-Bakel van 29.647 naar 31.806, oftewel +7,3%.

Waar ligt Gemert-Bakel?

Gemert-Bakel ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,531, lengtegraad 5,719.

Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: wat is de waarde in Gemert-Bakel?

In Gemert-Bakel bedraagt de indicator “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning” 3.190 kWh (2025), rang 31 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2.810 kWh.

Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Gemert-Bakel?

In Gemert-Bakel bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 25,9% (2024), rang 48 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Gemert-Bakel?

In Gemert-Bakel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Gemert-Bakel?

Het dichtst bij Gemert-Bakel liggen Laarbeek (7,0 km), Helmond (7,2 km), Boekel (8,4 km), Deurne (9,1 km), Land van Cuijk (9,5 km).