Zundert: bevolking en statistieken
Zundert telt 23.088 inwoners (2026) op 120,6 km², oftewel 192 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 258 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,4% tussen 2016 en 2026.
- 23.088 inwoners
- 120,6 km²
- 192 inw./km²
- 11 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Zundert op rang 39 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: 2,2 km in Zundert, tegenover gemiddeld 1,1 km in Noord-Brabant en 1,1 km voor het hele land.
Woningen in bezit van woningcorporaties: 13,4% in Zundert, tegenover gemiddeld 26,6% in Noord-Brabant en 27,9% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Zundert in cijfers
Zundert op de kaart
De naburige gemeenten
- Rucphen9,8 km · 23.973
- Etten-Leur11 km · 46.117
- Alphen-Chaam15 km · 10.495
- Breda15 km · 190.204
- Roosendaal16 km · 78.165
- Halderberge16 km · 31.484
- Baarle-Nassau19 km · 7.256
- Gilze en Rijen21 km · 28.437
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Zundert
Zundert telde 21.488 inwoners in 2016 en 23.088 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 21.988 |
| 2022 | 22.260 |
| 2023 | 22.518 |
| 2024 | 22.553 |
| 2025 | 22.809 |
| 2026 | 23.088 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Woningen in bezit van woningcorporaties”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 16.888 voetbalvelden.
- 2,8 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Rucphen, op 9,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Etten-Leur (46.117 inwoners), op 11 km.
Alle indicatoren van Zundert
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,9% | 22,0% | 23,6% | rang 119 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,9% | 14,4% | 14,8% | rang 242 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,2 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 209 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 13,4 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 35 van 342 |
Wonen
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.129 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 253 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,7% | 10,8% | 13,1% | rang 217 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,7% | 21,5% | 19,9% | rang 79 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,2% | 74,1% | 79,5% | rang 61 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 75,0% | 61,6% | 66,7% | rang 24 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 13,4% | 26,6% | 23,7% | rang 325 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 495.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 94 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 30,3 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 28 van 341 |
Energie
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.010 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 36 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.170 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 34 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 44% | 42% | 46% | rang 199 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 13% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,8% | 84,3% | 90,3% | rang 90 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.480 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 93 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.233 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 110 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 223,9 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 167 van 342 |
Economie
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.100 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 154 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.415 | 375.525 | 2.612.530 | rang 228 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 147,9 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 99 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,6% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 2,9% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 564 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 41 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 12,9 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 42 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,1% | 37,2% | 33,3% | rang 173 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,2 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 241 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,6 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 214 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 581 kg | 457 kg | 468 kg | rang 53 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 7,0% | 28,1% | 16,8% | rang 309 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 78,6% | 50,6% | 58,8% | rang 58 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 12,9% | 16,0% | 11,7% | rang 161 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 2,2 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 10 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Zundert | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 26,2% | 32,2% | 28,5% | rang 226 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,2 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 12 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Zundert
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,8% in 2022, tegenover 91,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.233 Wp in 2025, tegenover 515 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
223,9 ‰ in 2025, tegenover 67,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,2 ‰ in 2025, tegenover 25,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,6 ‰ in 2025, tegenover 10,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Zundert
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,8 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 84 | 6,5 |
| april | 131 | 10,1 |
| mei | 158 | 13,8 |
| juni | 166 | 17,3 |
| juli | 162 | 18,8 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 101 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 29 | 7,5 |
| december | 19 | 4,8 |
Economische sectoren: Zundert
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,0% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij13,7% ×4,5
- Handel13,3% ×1,0
- Bouwnijverheid10,8% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg6,7% ×0,6
- Overige dienstverlening6,6% ×1,2
- Industrie5,0% ×1,4
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,7% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zundert?
Zundert telt 23.088 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 258 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zundert?
Zundert beslaat 120,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 192 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zundert?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Zundert van 21.488 naar 23.088, oftewel +7,4%.
Waar ligt Zundert?
Zundert ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,470, lengtegraad 4,660.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: wat is de waarde in Zundert?
In Zundert bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk” 2,2 km (2025), rang 10 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,2 km.
Woningen in bezit van woningcorporaties: wat is de waarde in Zundert?
In Zundert bedraagt de indicator “Woningen in bezit van woningcorporaties” 13,4% (2024), rang 325 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 23,7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Zundert?
In Zundert produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zundert?
Het dichtst bij Zundert liggen Rucphen (9,8 km), Etten-Leur (11 km), Alphen-Chaam (15 km), Breda (15 km), Roosendaal (16 km).