Locatiekaart: Tubbergen
Gemeente · Twente · Overijssel

Tubbergen: bevolking en statistieken

Tubbergen telt 21.604 inwoners (2026) op 147,0 km², oftewel 147 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 266 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,3% tussen 2016 en 2026.

  • 21.604 inwoners
  • 147,0 km²
  • 147 inw./km²
  • 22 m

Het belangrijkste

Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Tubbergen op rang 22 qua bevolking.

Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 2.120 kWh in Tubbergen, tegenover gemiddeld 1.244 kWh in Overijssel en 949 kWh voor het hele land.

Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,1% in Tubbergen, tegenover gemiddeld 3,4% in Overijssel en 3,5% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 17,5% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.016 kWh per jaar.

Tubbergen in cijfers

Bevolking
21.604
rang 266 van 342
+2,3%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
147inw./km²
rang 311 van 342
Oppervlakte
147km²
rang 68 van 342
Hoogte
22m
rang 58 van 339
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net
2.120kWh
rang 1 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
1,1%
rang 335 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
14,8‰
rang 336 van 338
Woningen in bezit van woningcorporaties
11,5%
rang 333 van 340

Tubbergen op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Tubbergen

21.00021.20021.40021.60021.800201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Tubbergen telde 21.120 inwoners in 2016 en 21.604 in 2026.

JaarBevolking
202121.315
202221.364
202321.408
202421.397
202521.507
202621.604

Wist u dat?

Alle indicatoren van Tubbergen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

TubbergenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,7%21,4%23,6%rang 218 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,4%15,2%14,8%rang 114 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)1,0 ‰−0,5 ‰−1,3 ‰rang 70 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)4,1 ‰6,3 ‰6,5 ‰rang 223 van 342

Wonen

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)8.940 woningen531.8448.274.510rang 271 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)8,3%16,1%13,1%rang 268 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)26,2%21,1%19,9%rang 43 van 338
Eengezinswoningen (2024)75,5%74,8%79,5%rang 217 van 342
Koopwoningen (2024)73,1%61,9%66,7%rang 52 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)11,5%26,3%23,7%rang 333 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)457.000 €395.811 €438.000 €rang 143 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)17,4 ‰18,2 ‰17,4 ‰rang 170 van 341

Energie

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)1.100 m³877 m³900 m³rang 8 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.530 kWh2.784 kWh2.810 kWhrang 3 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)8%9%7%rang 100 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)52%45%46%rang 91 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)21%12%12%rang 3 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha295 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)82,3%86,8%90,3%rang 288 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,5%3,3%0,1%rang 106 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)2.120 kWh1.244 kWh1.245 kWhrang 1 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.540 Wp2.004 Wp1.707 Wprang 80 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)239,1 ‰214,3 ‰222,7 ‰rang 120 van 342

Economie

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)71.200 €60.610 €63.450 €rang 64 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)3.020149.0802.612.530rang 264 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)139,8 ‰124,0 ‰135,6 ‰rang 137 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,0%1,5%1,5%rang 311 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,1%3,4%2,3%rang 335 van 342

Mobiliteit

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)562 ‰482 ‰508 ‰rang 47 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)11,3 km3,9 km4,6 kmrang 55 van 342

Samenleving

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,5 personen2,22,2rang 7 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)26,6%36,1%33,3%rang 336 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)14,8 ‰37,7 ‰30,9 ‰rang 336 van 338
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,9 km1,1 km1,0 kmrang 19 van 342

Milieu

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)456 kg429 kg468 kgrang 200 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)6,0%20,9%16,8%rang 327 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)82,7%60,0%58,8%rang 19 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)10,1%14,8%11,7%rang 192 van 341

Gezondheid

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)2,1 km1,3 km1,2 kmrang 15 van 342

Onderwijs

IndicatorTubbergenOverijsselLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)27,4%29,5%28,5%rang 198 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)1,1 km0,8 km0,8 kmrang 24 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Tubbergen

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−6,2 procentpunt

82,3% in 2022, tegenover 88,5% in 2017

80,082,585,087,590,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,5 procentpunt

0,5% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,20,40,6202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.968 Wp+344,1%

2.540 Wp in 2025, tegenover 572 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+174,7 ‰+271,3%

239,1 ‰ in 2025, tegenover 64,4 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−0,4 ‰−2,6%

14,8 ‰ in 2025, tegenover 15,2 ‰ in 2019

14151617182025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Tubbergen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.016kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,6°C
juli
Koudste maand
3,0°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari203,0
februari383,3
maart815,7
april1289,7
mei15513,6
juni16617,1
juli16118,6
augustus13617,9
september9615,2
oktober5511,5
november266,8
december164,2

Economische sectoren: Tubbergen

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Tubbergen?

Tubbergen telt 21.604 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 266 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Tubbergen?

Tubbergen beslaat 147,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 147 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Tubbergen?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Tubbergen van 21.120 naar 21.604, oftewel +2,3%.

Waar ligt Tubbergen?

Tubbergen ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,400, lengtegraad 6,767.

Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Tubbergen?

In Tubbergen bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 2.120 kWh (2025), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.

Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Tubbergen?

In Tubbergen bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,1% (2026), rang 335 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Tubbergen?

In Tubbergen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.016 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Tubbergen?

Het dichtst bij Tubbergen liggen Almelo (8,3 km), Twenterand (10 km), Borne (11 km), Wierden (14 km), Oldenzaal (15 km).