Beverwijk: bevolking en statistieken
Beverwijk telt 43.052 inwoners (2026) op 18,4 km², oftewel 2.342 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 130 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,8% tussen 2016 en 2026.
- 43.052 inwoners
- 18,4 km²
- 2.342 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Beverwijk op rang 17 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt: 0,6 km in Beverwijk, tegenover gemiddeld 0,8 km in Noord-Holland en 1,0 km voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: 0,7 km in Beverwijk, tegenover gemiddeld 0,9 km in Noord-Holland en 1,1 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 17,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Beverwijk in cijfers
Beverwijk op de kaart
De naburige gemeenten
- Heemskerk2,9 km · 39.529
- Velsen3,5 km · 70.361
- Uitgeest6,0 km · 13.489
- Castricum7,3 km · 37.077
- Zaanstad8,3 km · 165.201
- Bloemendaal9,5 km · 23.554
- Haarlem12 km · 168.898
- Heiloo13 km · 24.613
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in IJmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Beverwijk
Beverwijk telde 40.318 inwoners in 2016 en 43.052 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 41.863 |
| 2022 | 42.084 |
| 2023 | 42.711 |
| 2024 | 42.866 |
| 2025 | 43.040 |
| 2026 | 43.052 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Woningen in bezit van woningcorporaties”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.574 voetbalvelden.
- 4,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Heemskerk, op 2,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Velsen (70.361 inwoners), op 3,5 km.
Alle indicatoren van Beverwijk
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,8% | 19,4% | 23,6% | rang 293 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,3% | 14,5% | 14,8% | rang 127 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,8 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 77 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,3 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 240 van 342 |
Wonen
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 20.154 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 117 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 21,2% | 25,0% | 13,1% | rang 63 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 23,0% | 20,8% | 19,9% | rang 92 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 54,1% | 50,2% | 79,5% | rang 320 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 54,4% | 51,8% | 66,7% | rang 306 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 35,8% | 30,5% | 23,7% | rang 17 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 388.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 252 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 14,2 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 230 van 341 |
Energie
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 790 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 259 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.340 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 316 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 13% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 30% | 28% | 46% | rang 309 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 6% | 8% | 12% | rang 318 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,9% | 80,6% | 90,3% | rang 82 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 8,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 610 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 316 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 670 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 322 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 147,2 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 313 van 342 |
Economie
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 57.000 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 273 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 6.125 | 533.195 | 2.612.530 | rang 113 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 142,3 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 129 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,7% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,7% | 3,5% | 2,3% | rang 62 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 461 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 266 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,0 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 296 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 39,8% | 43,0% | 33,3% | rang 56 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 43,5 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 64 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 13,5 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 124 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,8 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 34 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,3 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 75 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,6 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 332 van 342 |
Milieu
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 525 kg | 445 kg | 468 kg | rang 92 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 59,3% | 44,6% | 16,8% | rang 25 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 22,6% | 33,6% | 58,8% | rang 293 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 11,0% | 11,0% | 11,7% | rang 178 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,7 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 323 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Beverwijk | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,1% | 39,0% | 28,5% | rang 255 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Beverwijk
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,9% in 2022, tegenover 92,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
670 Wp in 2025, tegenover 210 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
147,2 ‰ in 2025, tegenover 53,9 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
43,5 ‰ in 2025, tegenover 47,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
13,5 ‰ in 2025, tegenover 19,0 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,8 ‰ in 2025, tegenover 4,9 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,3 ‰ in 2025, tegenover 5,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Beverwijk
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,6 |
| februari | 39 | 4,4 |
| maart | 85 | 6,3 |
| april | 134 | 9,4 |
| mei | 165 | 12,8 |
| juni | 173 | 16,0 |
| juli | 169 | 17,9 |
| augustus | 138 | 17,8 |
| september | 95 | 15,8 |
| oktober | 54 | 12,5 |
| november | 26 | 8,3 |
| december | 17 | 5,7 |
Economische sectoren: Beverwijk
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel17,6% ×1,4
- Bouwnijverheid16,0% ×1,5
- Specialistische zakelijke diensten15,7% ×0,8
- Gezondheids- en welzijnszorg8,6% ×0,8
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,4% ×1,2
- Overige dienstverlening6,0% ×1,1
- Onderwijs5,0% ×0,9
- Vervoer en opslag4,2% ×1,5
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beverwijk?
Beverwijk telt 43.052 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 130 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beverwijk?
Beverwijk beslaat 18,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.342 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beverwijk?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Beverwijk van 40.318 naar 43.052, oftewel +6,8%.
Waar ligt Beverwijk?
Beverwijk ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van IJmond (COROP-gebied). Breedtegraad 52,486, lengtegraad 4,657.
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt: wat is de waarde in Beverwijk?
In Beverwijk bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt” 0,6 km (2025), rang 332 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,0 km.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: wat is de waarde in Beverwijk?
In Beverwijk bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk” 0,7 km (2025), rang 323 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,2 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Beverwijk?
In Beverwijk produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beverwijk?
Het dichtst bij Beverwijk liggen Heemskerk (2,9 km), Velsen (3,5 km), Uitgeest (6,0 km), Castricum (7,3 km), Zaanstad (8,3 km).