Stein (L.): bevolking en statistieken
Stein (L.) telt 24.691 inwoners (2026) op 20,7 km², oftewel 1.195 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 236 van de 342 gemeenten. De bevolking krimpt: −1,5% tussen 2016 en 2026.
- 24.691 inwoners
- 20,7 km²
- 1.195 inw./km²
- 55 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Stein (L.) op rang 17 qua bevolking.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: 3,0 ‰ in Stein (L.), tegenover gemiddeld 13,8 ‰ in Limburg en 19,7 ‰ voor het hele land.
Woningen met individuele cv-ketel: 95,6% in Stein (L.), tegenover gemiddeld 88,3% in Limburg en 82,6% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Stein (L.) in cijfers
Stein (L.) op de kaart
De naburige gemeenten
- Beek (L.)3,8 km · 16.141
- Sittard-Geleen6,9 km · 92.461
- Beekdaelen8,9 km · 35.903
- Meerssen9,2 km · 18.454
- Valkenburg aan de Geul12 km · 16.481
- Maastricht13 km · 126.026
- Voerendaal14 km · 12.432
- Brunssum14 km · 27.474
Alle gemeenten in Zuid-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Stein (L.)
Stein (L.) telde 25.064 inwoners in 2016 en 24.691 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.875 |
| 2022 | 24.803 |
| 2023 | 24.772 |
| 2024 | 24.744 |
| 2025 | 24.653 |
| 2026 | 24.691 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Woningen met individuele cv-ketel”.
- “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.894 voetbalvelden.
- 2,2 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Beek (L.), op 3,8 km.
Alle indicatoren van Stein (L.)
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 30,1% | 26,2% | 23,6% | rang 12 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,0% | 12,6% | 14,8% | rang 325 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,7 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 312 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 2,1 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 272 van 342 |
Wonen
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.886 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 214 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,2% | 15,4% | 13,1% | rang 187 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 10,8% | 14,5% | 19,9% | rang 321 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 82,2% | 72,3% | 79,5% | rang 137 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,0% | 61,1% | 66,7% | rang 69 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,8% | 25,2% | 23,7% | rang 208 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 353.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 293 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 3,0 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 336 van 341 |
Energie
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.940 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 119 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 6% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 44% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 11% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 95,6% | 88,3% | 90,3% | rang 3 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.530 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 74 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.458 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 207 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 274,1 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 44 van 342 |
Economie
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 57.600 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 265 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.610 | 133.200 | 2.612.530 | rang 289 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 105,7 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 323 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,9% | 1,9% | 1,5% | rang 14 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,7% | 3,6% | 2,3% | rang 125 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 598 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 8 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,3 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 210 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,9% | 39,8% | 33,3% | rang 179 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 30,3 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 183 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,0 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 177 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 422 kg | 489 kg | 468 kg | rang 257 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 44,3% | 32,1% | 16,8% | rang 46 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 44,2% | 46,3% | 58,8% | rang 237 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 6,5% | 15,4% | 11,7% | rang 239 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Stein (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,9% | 28,5% | 28,5% | rang 229 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Stein (L.)
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
95,6% in 2022, tegenover 97,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.458 Wp in 2025, tegenover 545 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
274,1 ‰ in 2025, tegenover 127,0 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
30,3 ‰ in 2025, tegenover 33,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,0 ‰ in 2025, tegenover 13,3 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Stein (L.)
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 3,1 |
| februari | 42 | 3,7 |
| maart | 84 | 6,2 |
| april | 130 | 10,0 |
| mei | 159 | 13,7 |
| juni | 168 | 17,3 |
| juli | 166 | 18,9 |
| augustus | 138 | 18,1 |
| september | 103 | 15,4 |
| oktober | 61 | 11,8 |
| november | 31 | 7,1 |
| december | 20 | 4,3 |
Economische sectoren: Stein (L.)
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,2% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg13,8% ×1,3
- Handel13,0% ×1,0
- Overige dienstverlening9,8% ×1,8
- Bouwnijverheid9,4% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,5% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie5,4% ×1,0
- Onderwijs5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Stein (L.)?
Stein (L.) telt 24.691 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 236 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Stein (L.)?
Stein (L.) beslaat 20,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.195 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Stein (L.)?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Stein (L.) van 25.064 naar 24.691, oftewel −1,5%.
Waar ligt Stein (L.)?
Stein (L.) ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,968, lengtegraad 5,765.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Stein (L.)?
In Stein (L.) bedraagt de indicator “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners” 3,0 ‰ (2025), rang 336 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 17,4 ‰.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Stein (L.)?
In Stein (L.) bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 95,6% (2022), rang 3 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Stein (L.)?
In Stein (L.) produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Stein (L.)?
Het dichtst bij Stein (L.) liggen Beek (L.) (3,8 km), Sittard-Geleen (6,9 km), Beekdaelen (8,9 km), Meerssen (9,2 km), Valkenburg aan de Geul (12 km).