Wonen · 2024

Woningen in bezit van woningcorporaties: de ranglijst van de gemeenten

Woningen in bezit van woningcorporaties: Rotterdam staat bovenaan met 42,8% en Opmeer sluit de rij met 3,6%. De mediaan van de 340 gemeenten is 23,7%.

Het podium en de top 100

De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
#GemeenteProvincieWoningen in bezit van woningcorporaties
1RotterdamZuid-Holland42,8%
2DelftZuid-Holland41,8%
3WageningenGelderland40,8%
3VlaardingenZuid-Holland40,8%
5AmsterdamNoord-Holland39,2%
6DoesburgGelderland38,9%
7MaassluisZuid-Holland38,6%
8NijmegenGelderland38,5%
9RidderkerkZuid-Holland37,6%
10GorinchemZuid-Holland36,7%
11EnschedeOverijssel36,3%
11ZwijndrechtZuid-Holland36,3%
13Den HelderNoord-Holland36,2%
13HeerlenLimburg36,2%
15ZaanstadNoord-Holland36,1%
16EindhovenNoord-Brabant36,0%
17BeverwijkNoord-Holland35,8%
17Krimpen aan den IJsselZuid-Holland35,8%
19VelsenNoord-Holland35,6%
19HelmondNoord-Brabant35,6%
19NissewaardZuid-Holland35,6%
22ArnhemGelderland34,4%
23Capelle aan den IJsselZuid-Holland34,2%
23ZoetermeerZuid-Holland34,2%
25TielGelderland33,8%
25MaastrichtLimburg33,8%
27's-HertogenboschNoord-Brabant33,3%
28AlmeloOverijssel33,2%
28SliedrechtZuid-Holland33,2%
30ZwolleOverijssel32,6%
31AlblasserdamZuid-Holland32,5%
32HuizenNoord-Holland32,2%
33HarlingenFryslân32,1%
34HeemskerkNoord-Holland32,0%
34DantumadielFryslân32,0%
36VlielandFryslân31,8%
36KerkradeLimburg31,8%
38PurmerendNoord-Holland31,6%
38Rijswijk (ZH.)Zuid-Holland31,6%
38OosterhoutNoord-Brabant31,6%
41GroningenGroningen31,4%
41Ouder-AmstelNoord-Holland31,4%
43TilburgNoord-Brabant31,3%
44LeidenZuid-Holland31,2%
44GeertruidenbergNoord-Brabant31,2%
44EemsdeltaGroningen31,2%
47MeppelDrenthe30,8%
47WestervoortGelderland30,8%
49UtrechtUtrecht30,6%
50UithoornNoord-Holland30,5%
50SchiedamZuid-Holland30,5%
52's-GravenhageZuid-Holland30,3%
53BrummenGelderland30,2%
53VeenendaalUtrecht30,2%
55SmallingerlandFryslân30,1%
55WaalwijkNoord-Brabant30,1%
57AchtkarspelenFryslân30,0%
57Hengelo (O.)Overijssel30,0%
59StadskanaalGroningen29,9%
60ZutphenGelderland29,7%
60ZandvoortNoord-Holland29,7%
60WormerlandNoord-Holland29,7%
60VijfheerenlandenUtrecht29,7%
64HoornNoord-Holland29,5%
65DeventerOverijssel29,3%
65HilversumNoord-Holland29,3%
65RoermondLimburg29,3%
68GoudaZuid-Holland29,1%
68Bergen op ZoomNoord-Brabant29,1%
70AmersfoortUtrecht29,0%
71Midden-GroningenGroningen28,9%
72HalderbergeNoord-Brabant28,8%
73RhedenGelderland28,7%
73NieuwegeinUtrecht28,7%
73AmstelveenNoord-Holland28,7%
73HaarlemNoord-Holland28,7%
77ZeistUtrecht28,6%
78HoogeveenDrenthe28,4%
78BoxtelNoord-Brabant28,4%
78BredaNoord-Brabant28,4%
78ValkenswaardNoord-Brabant28,4%
82BrunssumLimburg28,3%
82LelystadFlevoland28,3%
84DoetinchemGelderland28,2%
84Berg en DalGelderland28,2%
86EnkhuizenNoord-Holland28,1%
86PapendrechtZuid-Holland28,1%
86RucphenNoord-Brabant28,1%
89HeerenveenFryslân28,0%
89Gilze en RijenNoord-Brabant28,0%
89LandgraafLimburg28,0%
92ZevenaarGelderland27,9%
93AlkmaarNoord-Holland27,8%
93OostzaanNoord-Holland27,8%
93VenloLimburg27,8%
96LeeuwardenFryslân27,7%
96ApeldoornGelderland27,7%
96VlissingenZeeland27,7%
96BeeselLimburg27,7%
96Neder-BetuweGelderland27,7%

Onderaan de ranglijst

#GemeenteProvincieWoningen in bezit van woningcorporaties
326Reusel-De MierdenNoord-Brabant13,2%
327BergeijkNoord-Brabant12,9%
328OirschotNoord-Brabant12,8%
328Alphen-ChaamNoord-Brabant12,8%
330Noord-BevelandZeeland12,7%
331LeudalLimburg12,6%
332DinkellandOverijssel12,2%
333TubbergenOverijssel11,5%
333Baarle-NassauNoord-Brabant11,5%
335StaphorstOverijssel10,5%
336Eijsden-MargratenLimburg10,4%
337VeereZeeland10,1%
338RozendaalGelderland6,3%
339KoggenlandNoord-Holland5,5%
340OpmeerNoord-Holland3,6%

Vergelijking van de provincies

Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.

Andere ranglijsten over hetzelfde thema

Veelgestelde vragen

Welke gemeente staat bovenaan voor “Woningen in bezit van woningcorporaties”?

Rotterdam staat bovenaan voor “Woningen in bezit van woningcorporaties”, met 42,8%.

Wat is de mediane waarde van “Woningen in bezit van woningcorporaties”?

De mediaan van de 340 gerangschikte gemeenten is 23,7%.