Aalsmeer: bevolking en statistieken
Aalsmeer telt 33.459 inwoners (2026) op 20,0 km², oftewel 1.670 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 168 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,9% tussen 2016 en 2026.
- 33.459 inwoners
- 20,0 km²
- 1.670 inw./km²
- −4 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Aalsmeer op rang 22 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 37,3% in Aalsmeer, tegenover gemiddeld 20,8% in Noord-Holland en 20,4% voor het hele land.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 77.400 € in Aalsmeer, tegenover gemiddeld 65.353 € in Noord-Holland en 61.843 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.056 kWh per jaar.
Aalsmeer in cijfers
Aalsmeer op de kaart
De naburige gemeenten
- Uithoorn4,9 km · 32.204
- Amstelveen7,8 km · 95.840
- Haarlemmermeer7,8 km · 166.978
- De Ronde Venen11 km · 45.749
- Ouder-Amstel11 km · 14.525
- Kaag en Braassem11 km · 29.467
- Nieuwkoop13 km · 29.728
- Hillegom13 km · 23.078
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Groot-Amsterdam (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Aalsmeer
Aalsmeer telde 31.299 inwoners in 2016 en 33.459 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.991 |
| 2022 | 32.452 |
| 2023 | 33.063 |
| 2024 | 33.279 |
| 2025 | 33.250 |
| 2026 | 33.459 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000”.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.805 voetbalvelden.
- 3,1 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Uithoorn, op 4,9 km.
Alle indicatoren van Aalsmeer
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,6% | 19,4% | 23,6% | rang 295 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,1% | 14,5% | 14,8% | rang 144 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,3 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 170 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,4 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 298 van 342 |
Wonen
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 13.731 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 186 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 9,8% | 25,0% | 13,1% | rang 242 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 37,3% | 20,8% | 19,9% | rang 9 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 77,0% | 50,2% | 79,5% | rang 199 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 64,4% | 51,8% | 66,7% | rang 216 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,1% | 30,5% | 23,7% | rang 159 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 570.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 31 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,8 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 184 van 341 |
Energie
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.840 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 151 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 42% | 28% | 46% | rang 222 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 8% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 93,5% | 80,6% | 90,3% | rang 28 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 8,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.070 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 219 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.950 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 139 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 191,4 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 250 van 342 |
Economie
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 77.400 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 23 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.595 | 533.195 | 2.612.530 | rang 129 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 167,2 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 37 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,7% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,6% | 3,5% | 2,3% | rang 296 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 484 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 223 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 8,5 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 88 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,0 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,3% | 43,0% | 33,3% | rang 143 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 32,1 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 146 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,0 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 152 van 320 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,2 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 134 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 483 kg | 445 kg | 468 kg | rang 149 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 56,9% | 44,6% | 16,8% | rang 28 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 27,5% | 33,6% | 58,8% | rang 284 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 5,5% | 11,0% | 11,7% | rang 252 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Aalsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 31,1% | 39,0% | 28,5% | rang 123 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Aalsmeer
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
93,5% in 2022, tegenover 94,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.950 Wp in 2025, tegenover 368 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
191,4 ‰ in 2025, tegenover 56,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
32,1 ‰ in 2025, tegenover 34,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,0 ‰ in 2025, tegenover 14,2 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,5 ‰ in 2024, tegenover 3,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,2 ‰ in 2025, tegenover 3,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Aalsmeer
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,1 |
| februari | 39 | 4,1 |
| maart | 83 | 6,3 |
| april | 132 | 9,6 |
| mei | 161 | 13,2 |
| juni | 170 | 16,4 |
| juli | 166 | 18,2 |
| augustus | 138 | 17,8 |
| september | 97 | 15,5 |
| oktober | 56 | 12,1 |
| november | 27 | 7,7 |
| december | 17 | 5,1 |
Economische sectoren: Aalsmeer
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten21,1% ×1,0
- Handel17,9% ×1,4
- Bouwnijverheid9,7% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,5% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg5,8% ×0,5
- Informatie en communicatie5,3% ×1,0
- Onderwijs5,3% ×0,9
- Overige dienstverlening5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Aalsmeer?
Aalsmeer telt 33.459 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 168 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Aalsmeer?
Aalsmeer beslaat 20,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.670 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Aalsmeer?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Aalsmeer van 31.299 naar 33.459, oftewel +6,9%.
Waar ligt Aalsmeer?
Aalsmeer ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,264, lengtegraad 4,763.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Aalsmeer?
In Aalsmeer bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 37,3% (2024), rang 9 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Aalsmeer?
In Aalsmeer bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 77.400 € (2024), rang 23 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Aalsmeer?
In Aalsmeer produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.056 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Aalsmeer?
Het dichtst bij Aalsmeer liggen Uithoorn (4,9 km), Amstelveen (7,8 km), Haarlemmermeer (7,8 km), De Ronde Venen (11 km), Ouder-Amstel (11 km).