De Bilt: bevolking en statistieken
De Bilt telt 43.687 inwoners (2026) op 65,9 km², oftewel 662 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 129 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,1% tussen 2016 en 2026.
- 43.687 inwoners
- 65,9 km²
- 662 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat De Bilt op rang 13 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 8,9% in De Bilt, tegenover gemiddeld 23,5% in Utrecht en 20,4% voor het hele land.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 79.900 € in De Bilt, tegenover gemiddeld 67.245 € in Utrecht en 61.843 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 29,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.022 kWh per jaar.
De Bilt in cijfers
De Bilt op de kaart
De naburige gemeenten
- Zeist4,7 km · 66.648
- Utrecht4,8 km · 378.121
- Bunnik5,1 km · 16.402
- Houten9,6 km · 50.952
- Soest11 km · 47.853
- Nieuwegein11 km · 68.257
- Stichtse Vecht13 km · 66.196
- Hilversum13 km · 94.595
Alle gemeenten in Utrecht (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van De Bilt
De Bilt telde 42.375 inwoners in 2016 en 43.687 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 43.384 |
| 2022 | 43.508 |
| 2023 | 43.884 |
| 2024 | 43.718 |
| 2025 | 43.792 |
| 2026 | 43.687 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 9.235 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zeist (66.648 inwoners), op 4,7 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.088 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van De Bilt
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,2% | 18,8% | 23,6% | rang 103 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,0% | 16,1% | 14,8% | rang 39 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −4,1 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 278 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 5,8 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 186 van 342 |
Wonen
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 20.000 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 120 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 23,8% | 16,8% | 13,1% | rang 38 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 8,9% | 23,5% | 19,9% | rang 334 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 64,4% | 61,5% | 79,5% | rang 286 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 61,1% | 58,3% | 66,7% | rang 253 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,3% | 26,7% | 23,7% | rang 109 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 674.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 7 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 5,0 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 325 van 341 |
Energie
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.010 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 36 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.810 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 171 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 18% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 30% | 38% | 46% | rang 309 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 9% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 85,0% | 77,0% | 90,3% | rang 273 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 12,9% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 720 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 296 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 825 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 304 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 147,7 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 311 van 342 |
Economie
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 79.900 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 16 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 7.545 | 222.825 | 2.612.530 | rang 82 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 172,7 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 29 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,5% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,9% | 2,9% | 2,3% | rang 109 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 466 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 252 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,6 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 254 van 342 |
Samenleving
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,2 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 37,4% | 39,1% | 33,3% | rang 85 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 37,2 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 100 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 19,8 ‰ | 23,3 ‰ | 11,7 ‰ | rang 45 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,0 ‰ | 3,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 123 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 2,9 ‰ | 4,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 153 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 512 kg | 431 kg | 468 kg | rang 106 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 20,9% | 38,0% | 16,8% | rang 131 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 45,6% | 41,7% | 58,8% | rang 233 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 28,9% | 12,1% | 11,7% | rang 66 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | De Bilt | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 47,9% | 41,9% | 28,5% | rang 15 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van De Bilt
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
85,0% in 2022, tegenover 84,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
825 Wp in 2025, tegenover 192 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
147,7 ‰ in 2025, tegenover 41,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
37,2 ‰ in 2025, tegenover 38,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
19,8 ‰ in 2025, tegenover 21,8 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,0 ‰ in 2025, tegenover 2,8 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
2,9 ‰ in 2025, tegenover 2,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: De Bilt
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 81 | 6,2 |
| april | 128 | 9,8 |
| mei | 156 | 13,4 |
| juni | 164 | 16,8 |
| juli | 161 | 18,4 |
| augustus | 135 | 17,8 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 17 | 4,7 |
Economische sectoren: De Bilt
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten29,7% ×1,4
- Gezondheids- en welzijnszorg14,3% ×1,4
- Handel8,0% ×0,6
- Onderwijs7,4% ×1,3
- Bouwnijverheid6,8% ×0,6
- Informatie en communicatie5,6% ×1,1
- Cultuur, sport en recreatie5,5% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft De Bilt?
De Bilt telt 43.687 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 129 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van De Bilt?
De Bilt beslaat 65,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 662 inwoners per km².
Groeit de bevolking van De Bilt?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van De Bilt van 42.375 naar 43.687, oftewel +3,1%.
Waar ligt De Bilt?
De Bilt ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,112, lengtegraad 5,183.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in De Bilt?
In De Bilt bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 8,9% (2024), rang 334 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in De Bilt?
In De Bilt bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 79.900 € (2024), rang 16 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in De Bilt?
In De Bilt produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.022 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van De Bilt?
Het dichtst bij De Bilt liggen Zeist (4,7 km), Utrecht (4,8 km), Bunnik (5,1 km), Houten (9,6 km), Soest (11 km).