Locatiekaart: Baarle-Nassau
Gemeente · Midden-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Baarle-Nassau: bevolking en statistieken

Baarle-Nassau telt 7.256 inwoners (2026) op 76,1 km², oftewel 95,3 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 336 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +9,8% tussen 2016 en 2026.

  • 7.256 inwoners
  • 76,1 km²
  • 95 inw./km²
  • 25 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Baarle-Nassau op rang 56 qua bevolking.

Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: 1,6 km in Baarle-Nassau, tegenover gemiddeld 0,8 km in Noord-Brabant en 0,8 km voor het hele land.

Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): 4,4% in Baarle-Nassau, tegenover gemiddeld 28,1% in Noord-Brabant en 34,3% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,1% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.041 kWh per jaar.

Baarle-Nassau in cijfers

Bevolking
7.256
rang 336 van 342
+9,8%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
95inw./km²
rang 330 van 342
Oppervlakte
76,1km²
rang 168 van 342
Hoogte
25m
rang 48 van 339
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school
1,6km
rang 1 van 342
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)
4,4%
rang 336 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk
2,4km
rang 4 van 342
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt
2,3km
rang 3 van 342

Baarle-Nassau op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Baarle-Nassau

6.6006.8007.0007.2007.400201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Baarle-Nassau telde 6.611 inwoners in 2016 en 7.256 in 2026.

JaarBevolking
20216.899
20226.931
20237.071
20247.076
20257.205
20267.256

Wist u dat?

Alle indicatoren van Baarle-Nassau

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Baarle-NassauLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)29,0%22,0%23,6%rang 26 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,1%14,4%14,8%rang 292 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−3,8 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 271 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)21,7 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 9 van 342

Wonen

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)3.086 woningen1.201.6668.274.510rang 336 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)15,7%10,8%13,1%rang 134 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)23,8%21,5%19,9%rang 74 van 338
Eengezinswoningen (2024)84,9%74,1%79,5%rang 90 van 342
Koopwoningen (2024)69,5%61,6%66,7%rang 128 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)11,5%26,6%23,7%rang 333 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)451.000 €450.866 €438.000 €rang 153 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)26,4 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 52 van 341

Energie

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)1.040 m³824 m³900 m³rang 26 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.240 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 22 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)8%13%7%rang 100 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)40%42%46%rang 242 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)13%13%12%rang 96 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)90,4%84,3%90,3%rang 163 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.450 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 102 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)3.278 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 43 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)206,1 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 215 van 342

Economie

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)62.800 €63.189 €63.450 €rang 180 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)1.275375.5252.612.530rang 331 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)175,7 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 21 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,4%1,6%1,5%rang 185 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,7%2,9%2,3%rang 284 van 342

Mobiliteit

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)592 ‰494 ‰508 ‰rang 14 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)19,4 km6,3 km4,6 kmrang 16 van 342

Samenleving

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,12,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)34,3%37,2%33,3%rang 143 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)31,5 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 157 van 338
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)2,3 km1,0 km1,0 kmrang 3 van 342

Milieu

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)446 kg457 kg468 kgrang 218 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)4,4%28,1%16,8%rang 336 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)81,9%50,6%58,8%rang 27 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)11,5%16,0%11,7%rang 172 van 341

Gezondheid

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)2,4 km1,1 km1,2 kmrang 4 van 342

Onderwijs

IndicatorBaarle-NassauNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)24,0%32,2%28,5%rang 277 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)1,6 km0,8 km0,8 kmrang 1 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Baarle-Nassau

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−3,8 procentpunt

90,4% in 2022, tegenover 94,2% in 2017

90929496202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.420 Wp+282,1%

3.278 Wp in 2025, tegenover 858 Wp in 2019

01.0002.0003.0004.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+152,5 ‰+284,5%

206,1 ‰ in 2025, tegenover 53,6 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−0,2 ‰−0,6%

31,5 ‰ in 2025, tegenover 31,7 ‰ in 2019

283032342025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Baarle-Nassau

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.041kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,7
februari404,1
maart836,5
april13010,2
mei15713,9
juni16717,4
juli16318,9
augustus13718,2
september10115,6
oktober5912,1
november307,4
december184,7

Economische sectoren: Baarle-Nassau

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Baarle-Nassau?

Baarle-Nassau telt 7.256 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 336 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Baarle-Nassau?

Baarle-Nassau beslaat 76,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 95 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Baarle-Nassau?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Baarle-Nassau van 6.611 naar 7.256, oftewel +9,8%.

Waar ligt Baarle-Nassau?

Baarle-Nassau ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,450, lengtegraad 4,933.

Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: wat is de waarde in Baarle-Nassau?

In Baarle-Nassau bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school” 1,6 km (2025), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 0,8 km.

Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): wat is de waarde in Baarle-Nassau?

In Baarle-Nassau bedraagt de indicator “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)” 4,4% (2022), rang 336 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 16,8%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Baarle-Nassau?

In Baarle-Nassau produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.041 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Baarle-Nassau?

Het dichtst bij Baarle-Nassau liggen Alphen-Chaam (6,9 km), Goirle (12 km), Gilze en Rijen (12 km), Hilvarenbeek (15 km), Tilburg (16 km).