Provincie
Noord-Holland: de gemeenten in cijfers
Noord-Holland (provincie) telt 44 gemeenten en 3.009.386 inwoners op 2.662 km², oftewel 1.130 inwoners per km².
- 3.009.386 inwoners
- 44 gemeenten
- 2.662 km²
- 1.130 inw./km²
Kaart en records: Noord-Holland
De COROP-gebieden: Noord-Holland
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| COROP-gebied | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Groot-Amsterdam (COROP-gebied) | 1.490.752 | – | 2.023 inw./km² | 736,9 km² | 16,4% | 13,8% |
| Kop van Noord-Holland (COROP-gebied) | 391.129 | +5,0% | 362,0 inw./km² | 1.080 km² | 23,8% | 14,6% |
| Alkmaar en omgeving (COROP-gebied) | 258.873 | – | 896,1 inw./km² | 288,9 km² | 23,4% | 14,6% |
| Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied) | 246.252 | +7,2% | 1.418 inw./km² | 173,7 km² | 22,6% | 16,5% |
| Agglomeratie Haarlem (COROP-gebied) | 237.343 | +6,0% | 2.150 inw./km² | 110,4 km² | 20,9% | 15,9% |
| IJmond (COROP-gebied) | 203.508 | +4,3% | 1.274 inw./km² | 159,7 km² | 23,1% | 14,9% |
| Zaanstreek (COROP-gebied) | 181.529 | +8,0% | 1.619 inw./km² | 112,1 km² | 19,3% | 15,7% |
Alle gemeenten in Noord-Holland
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Amsterdam | 941.927 | +2,6% | 4.954 inw./km² | 190,1 km² | 14,2% | 12,7% |
| Haarlem | 168.898 | +6,8% | 5.786 inw./km² | 29,2 km² | 17,9% | 16,0% |
| Haarlemmermeer | 166.978 | +8,3% | 846,4 inw./km² | 197,3 km² | 18,3% | 15,8% |
| Zaanstad | 165.201 | +8,4% | 2.242 inw./km² | 73,7 km² | 18,8% | 15,9% |
| Alkmaar | 113.196 | +5,2% | 1.027 inw./km² | 110,2 km² | 21,7% | 14,5% |
| Purmerend | 96.182 | +4,3% | 1.027 inw./km² | 93,6 km² | 22,0% | 14,8% |
| Amstelveen | 95.840 | +8,2% | 2.322 inw./km² | 41,3 km² | 19,6% | 16,5% |
| Hilversum | 94.595 | +7,7% | 2.080 inw./km² | 45,5 km² | 19,2% | 16,3% |
| Dijk en Waard | 91.411 | +4,2% | 1.482 inw./km² | 61,7 km² | 20,5% | 16,2% |
| Hoorn | 76.202 | +5,6% | 3.683 inw./km² | 20,7 km² | 21,2% | 15,6% |
| Velsen | 70.361 | +4,3% | 1.551 inw./km² | 45,4 km² | 22,2% | 14,9% |
| Gooise Meren | 61.213 | +8,0% | 1.477 inw./km² | 41,5 km² | 21,3% | 18,3% |
| Den Helder | 56.678 | +0,7% | 1.260 inw./km² | 45,0 km² | 25,5% | 13,8% |
| Hollands Kroon | 50.592 | +6,4% | 141,5 inw./km² | 357,6 km² | 22,6% | 14,3% |
| Schagen | 48.778 | +5,7% | 290,7 inw./km² | 167,8 km² | 26,3% | 13,4% |
| Medemblik | 46.305 | +5,9% | 382,4 inw./km² | 121,1 km² | 23,8% | 14,6% |
| Beverwijk | 43.052 | +6,8% | 2.342 inw./km² | 18,4 km² | 19,8% | 15,3% |
| Huizen | 41.287 | −0,2% | 2.610 inw./km² | 15,8 km² | 27,1% | 14,9% |
| Heemskerk | 39.529 | +0,6% | 1.449 inw./km² | 27,3 km² | 24,9% | 14,7% |
| Edam-Volendam | 37.126 | +4,7% | 680,0 inw./km² | 54,6 km² | 23,4% | 14,6% |
| Castricum | 37.077 | +7,1% | 748,6 inw./km² | 49,5 km² | 27,1% | 14,5% |
| Aalsmeer | 33.459 | +6,9% | 1.670 inw./km² | 20,0 km² | 19,6% | 15,1% |
| Diemen | 33.327 | +24,2% | 2.805 inw./km² | 11,9 km² | 16,4% | 14,4% |
| Uithoorn | 32.204 | +10,4% | 1.783 inw./km² | 18,1 km² | 19,1% | 16,9% |
| Bergen (NH.) | 29.653 | −1,0% | 301,6 inw./km² | 98,3 km² | 34,9% | 10,7% |
| Heemstede | 27.556 | +3,0% | 2.995 inw./km² | 9,2 km² | 28,5% | 17,1% |
| Wijdemeren | 24.672 | +6,0% | 518,4 inw./km² | 47,6 km² | 26,2% | 14,5% |
| Heiloo | 24.613 | +8,5% | 1.317 inw./km² | 18,7 km² | 28,0% | 13,9% |
| Koggenland | 24.214 | +7,8% | 300,4 inw./km² | 80,6 km² | 22,7% | 15,3% |
| Bloemendaal | 23.554 | +5,6% | 590,9 inw./km² | 39,9 km² | 28,1% | 16,4% |
| Stede Broec | 22.445 | +4,4% | 1.553 inw./km² | 14,4 km² | 24,0% | 15,4% |
| Drechterland | 20.550 | +5,9% | 349,0 inw./km² | 58,9 km² | 23,7% | 15,3% |
| Enkhuizen | 18.738 | +1,5% | 1.478 inw./km² | 12,7 km² | 23,8% | 14,4% |
| Waterland | 17.721 | +2,4% | 340,7 inw./km² | 52,0 km² | 26,9% | 14,4% |
| Zandvoort | 17.335 | +3,2% | 538,7 inw./km² | 32,2 km² | 27,9% | 12,0% |
| Wormerland | 16.328 | +4,2% | 425,3 inw./km² | 38,4 km² | 24,7% | 14,1% |
| Ouder-Amstel | 14.525 | +8,3% | 604,7 inw./km² | 24,0 km² | 22,9% | 16,3% |
| Texel | 13.958 | +2,8% | 87,1 inw./km² | 160,3 km² | 28,8% | 12,8% |
| Uitgeest | 13.489 | +1,0% | 704,0 inw./km² | 19,2 km² | 21,4% | 15,3% |
| Blaricum | 12.938 | +34,5% | 1.174 inw./km² | 11,0 km² | 24,5% | 20,0% |
| Opmeer | 12.669 | +11,8% | 305,5 inw./km² | 41,5 km² | 23,6% | 14,9% |
| Landsmeer | 11.685 | +6,4% | 520,5 inw./km² | 22,4 km² | 24,0% | 16,4% |
| Laren (NH.) | 11.547 | +5,4% | 932,0 inw./km² | 12,4 km² | 32,5% | 14,9% |
| Oostzaan | 9.778 | +2,9% | 844,4 inw./km² | 11,6 km² | 22,8% | 15,2% |
Noord-Holland ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Noord-Holland | Nederland |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 19,4% | 21,1% |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,5% | 14,8% |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | 0,7 ‰ | −0,3 ‰ |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 4,6 ‰ | 6,0 ‰ |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,0 personen | 2,1 personen |
| Eenpersoonshuishoudens | 43,0% | 39,3% |
| Woningvoorraad | 1.420.067 woningen | 8.274.510 woningen |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 25,0% | 18,0% |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 20,8% | 20,4% |
| Eengezinswoningen | 50,2% | 64,0% |
| Koopwoningen | 51,8% | 58,1% |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 30,5% | 27,9% |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 524.447 € | 440.410 € |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 22,5 ‰ | 19,7 ‰ |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 746 m³ | 793 m³ |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.350 kWh | 2.598 kWh |
| Aardgasvrije woningen | 13% | 12% |
| Woningen met zonnestroom | 28% | 38% |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 8% | 10% |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 65.353 € | 61.843 € |
| Bedrijfsvestigingen | 533.195 | 2.612.530 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 177,2 ‰ | 144,1 ‰ |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,7% | 1,6% |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 3,5% | 3,5% |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 385 ‰ | 450 ‰ |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 3,7 km | 5,2 km |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 39,0% | 33,2% |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 445 kg | 455 kg |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 44,6% | 34,3% |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 33,6% | 44,5% |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 11,0% | 13,5% |
| Oppervlakte zonneparken | 191 ha | 3.475 ha |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 56,3 ‰ | 45,2 ‰ |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 27,4 ‰ | 19,8 ‰ |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 4,8 ‰ | 4,4 ‰ |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 5,9 ‰ | 5,2 ‰ |
| Woningen met individuele cv-ketel | 80,6% | 82,6% |
| Woningen met stadsverwarming | 8,8% | 6,7% |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 600 kWh | 949 kWh |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 0,9 km | 1,1 km |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 0,8 km | 1,0 km |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,7 km | 0,8 km |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 890 Wp | 1.605 Wp |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 137,7 ‰ | 183,6 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Noord-Holland?
Noord-Holland telt 44 gemeenten. De meest bevolkte is Amsterdam, met 941.927 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Noord-Holland?
Noord-Holland telt 3.009.386 inwoners in 2026, oftewel 1.130 inwoners per km².