Blaricum: bevolking en statistieken
Blaricum telt 12.938 inwoners (2026) op 11,0 km², oftewel 1.174 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 317 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +34,5% tussen 2016 en 2026.
- 12.938 inwoners
- 11,0 km²
- 1.174 inw./km²
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Blaricum op rang 40 qua bevolking.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: 3.720 kWh in Blaricum, tegenover gemiddeld 2.350 kWh in Noord-Holland en 2.598 kWh voor het hele land.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 142.800 € in Blaricum, tegenover gemiddeld 65.353 € in Noord-Holland en 61.843 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 30,7% van de vestigingen van de gemeente.
Blaricum in cijfers
Blaricum op de kaart
De naburige gemeenten
- Laren (NH.)2,2 km · 11.547
- Eemnes2,3 km · 10.065
- Huizen3,0 km · 41.287
- Gooise Meren5,3 km · 61.213
- Hilversum6,4 km · 94.595
- Baarn7,3 km · 25.435
- Bunschoten9,4 km · 22.905
- Wijdemeren9,6 km · 24.672
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Blaricum
Blaricum telde 9.622 inwoners in 2016 en 12.938 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 11.954 |
| 2022 | 12.359 |
| 2023 | 12.490 |
| 2024 | 12.724 |
| 2025 | 12.947 |
| 2026 | 12.938 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar”.
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”.
- “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.543 voetbalvelden.
- 2,2 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Blaricum
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,5% | 19,4% | 23,6% | rang 140 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 20,0% | 14,5% | 14,8% | rang 7 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,9 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 200 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 19,3 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 13 van 342 |
Wonen
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 5.380 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 323 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 16,2% | 25,0% | 13,1% | rang 130 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 30,6% | 20,8% | 19,9% | rang 18 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,2% | 50,2% | 79,5% | rang 61 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,9% | 51,8% | 66,7% | rang 116 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,3% | 30,5% | 23,7% | rang 223 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 976.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 3 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,6 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 148 van 341 |
Energie
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.080 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 12 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.720 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 2 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 24% | 13% | 7% | rang 13 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 35% | 28% | 46% | rang 282 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 30% | 8% | 12% | rang 1 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 71,4% | 80,6% | 90,3% | rang 324 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 4,2% | 8,8% | 0,1% | rang 47 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 820 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 277 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 740 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 313 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 152,5 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 303 van 342 |
Economie
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 142.800 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 2 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.625 | 533.195 | 2.612.530 | rang 287 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 202,9 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 8 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,7% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,0% | 3,5% | 2,3% | rang 224 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 536 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 112 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 8,4 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 90 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,0 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,6% | 43,0% | 33,3% | rang 229 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 24,0 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 268 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,0 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 231 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 465 kg | 445 kg | 468 kg | rang 179 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 41,6% | 44,6% | 16,8% | rang 51 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 30,2% | 33,6% | 58,8% | rang 278 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 22,4% | 11,0% | 11,7% | rang 92 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Blaricum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 44,7% | 39,0% | 28,5% | rang 28 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Blaricum
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
71,4% in 2022, tegenover 82,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
4,2% in 2022, tegenover 3,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
740 Wp in 2025, tegenover 172 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
152,5 ‰ in 2025, tegenover 42,2 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
24,0 ‰ in 2025, tegenover 39,4 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,0 ‰ in 2025, tegenover 18,6 ‰ in 2019
Economische sectoren: Blaricum
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten30,7% ×1,5
- Handel11,5% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg9,6% ×0,9
- Informatie en communicatie6,7% ×1,3
- Bouwnijverheid6,3% ×0,6
- Financiële dienstverlening6,3% ×2,3
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,3% ×1,2
- Onderwijs5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Blaricum?
Blaricum telt 12.938 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 317 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Blaricum?
Blaricum beslaat 11,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.174 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Blaricum?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Blaricum van 9.622 naar 12.938, oftewel +34,5%.
Waar ligt Blaricum?
Blaricum ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied). Breedtegraad 52,273, lengtegraad 5,242.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: wat is de waarde in Blaricum?
In Blaricum bedraagt de indicator “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning” 3.720 kWh (2025), rang 2 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2.810 kWh.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Blaricum?
In Blaricum bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 142.800 € (2024), rang 2 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Wat zijn de naburige gemeenten van Blaricum?
Het dichtst bij Blaricum liggen Laren (NH.) (2,2 km), Eemnes (2,3 km), Huizen (3,0 km), Gooise Meren (5,3 km), Hilversum (6,4 km).