Beek (L.): bevolking en statistieken
Beek (L.) telt 16.141 inwoners (2026) op 21,1 km², oftewel 766 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 304 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +0,5% tussen 2016 en 2026.
- 16.141 inwoners
- 21,1 km²
- 766 inw./km²
- 81 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Beek (L.) op rang 24 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 6,3% in Beek (L.), tegenover gemiddeld 14,5% in Limburg en 20,4% voor het hele land.
Aardgasvrije woningen: 3% in Beek (L.), tegenover gemiddeld 6% in Limburg en 12% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Beek (L.) in cijfers
Beek (L.) op de kaart
De naburige gemeenten
- Stein (L.)3,8 km · 24.691
- Beekdaelen6,4 km · 35.903
- Meerssen6,7 km · 18.454
- Sittard-Geleen7,7 km · 92.461
- Valkenburg aan de Geul8,7 km · 16.481
- Voerendaal11 km · 12.432
- Maastricht11 km · 126.026
- Brunssum12 km · 27.474
Alle gemeenten in Zuid-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Beek (L.)
Beek (L.) telde 16.068 inwoners in 2016 en 16.141 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.875 |
| 2022 | 15.817 |
| 2023 | 16.132 |
| 2024 | 16.215 |
| 2025 | 16.251 |
| 2026 | 16.141 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aardgasvrije woningen”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.951 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Stein (L.) (24.691 inwoners), op 3,8 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.280 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Beek (L.)
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 28,7% | 26,2% | 23,6% | rang 28 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,8% | 12,6% | 14,8% | rang 302 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,2 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 301 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,6 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 139 van 342 |
Wonen
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 7.581 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 295 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 16,1% | 15,4% | 13,1% | rang 131 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 6,3% | 14,5% | 19,9% | rang 337 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 75,1% | 72,3% | 79,5% | rang 219 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,2% | 61,1% | 66,7% | rang 108 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,0% | 25,2% | 23,7% | rang 231 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 355.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 291 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 3,8 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 334 van 341 |
Energie
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 950 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 103 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.940 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 119 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 3% | 6% | 7% | rang 318 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 53% | 44% | 46% | rang 72 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 11% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,3% | 88,3% | 90,3% | rang 166 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.470 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 95 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.502 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 195 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 262,2 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 62 van 342 |
Economie
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 58.000 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 257 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.100 | 133.200 | 2.612.530 | rang 309 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 130,1 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 215 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,9% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,2% | 3,6% | 2,3% | rang 89 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 579 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 24 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,9 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 306 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,2% | 39,8% | 33,3% | rang 147 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 42,3 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 70 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 16,8 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 72 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 417 kg | 489 kg | 468 kg | rang 267 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 34,6% | 32,1% | 16,8% | rang 79 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 58,7% | 46,3% | 58,8% | rang 173 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 3,8% | 15,4% | 11,7% | rang 274 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Beek (L.) | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 31,5% | 28,5% | 28,5% | rang 119 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Beek (L.)
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,3% in 2022, tegenover 90,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.502 Wp in 2025, tegenover 521 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
262,2 ‰ in 2025, tegenover 117,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
42,3 ‰ in 2025, tegenover 46,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
16,8 ‰ in 2025, tegenover 20,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Beek (L.)
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 3,1 |
| februari | 42 | 3,7 |
| maart | 84 | 6,2 |
| april | 131 | 10,0 |
| mei | 160 | 13,7 |
| juni | 169 | 17,3 |
| juli | 166 | 18,9 |
| augustus | 139 | 18,1 |
| september | 104 | 15,4 |
| oktober | 62 | 11,8 |
| november | 31 | 7,1 |
| december | 20 | 4,3 |
Economische sectoren: Beek (L.)
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,0% ×1,0
- Handel15,4% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg11,2% ×1,1
- Overige dienstverlening7,6% ×1,4
- Bouwnijverheid7,4% ×0,7
- Onderwijs5,5% ×0,9
- Vervoer en opslag4,8% ×1,7
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beek (L.)?
Beek (L.) telt 16.141 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 304 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beek (L.)?
Beek (L.) beslaat 21,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 766 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beek (L.)?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Beek (L.) van 16.068 naar 16.141, oftewel +0,5%.
Waar ligt Beek (L.)?
Beek (L.) ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,939, lengtegraad 5,796.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Beek (L.)?
In Beek (L.) bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 6,3% (2024), rang 337 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Beek (L.)?
In Beek (L.) bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 3% (2025), rang 318 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Beek (L.)?
In Beek (L.) produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beek (L.)?
Het dichtst bij Beek (L.) liggen Stein (L.) (3,8 km), Beekdaelen (6,4 km), Meerssen (6,7 km), Sittard-Geleen (7,7 km), Valkenburg aan de Geul (8,7 km).