Locatiekaart: Purmerend
Gemeente · Groot-Amsterdam · Noord-Holland

Purmerend: bevolking en statistieken

Purmerend telt 96.182 inwoners (2026) op 93,6 km², oftewel 1.027 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 34 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,3% tussen 2022 en 2026.

  • 96.182 inwoners
  • 93,6 km²
  • 1.027 inw./km²
  • 2 m

Het belangrijkste

Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Purmerend op rang 6 qua bevolking.

Gemiddeld aardgasverbruik per woning: 300 m³ in Purmerend, tegenover gemiddeld 746 m³ in Noord-Holland en 793 m³ voor het hele land.

Woningen gebouwd voor 1946: 4,8% in Purmerend, tegenover gemiddeld 25,0% in Noord-Holland en 18,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,6% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.059 kWh per jaar.

Purmerend in cijfers

Bevolking
96.182
rang 34 van 342
+4,3%in 10 jaar
2022–2026
Bevolkingsdichtheid
1.027inw./km²
rang 98 van 342
Oppervlakte
93,6km²
rang 131 van 342
Hoogte
2m
rang 214 van 339
Gemiddeld aardgasverbruik per woning
300m³
rang 341 van 342
Woningen gebouwd voor 1946
4,8%
rang 316 van 338
Bedrijfsvestigingen
12.130
rang 40 van 342
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners
444‰
rang 285 van 342

Purmerend op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Purmerend

92.00093.00094.00095.00096.00097.00020222023202420252026
Bevolking, 2022–2026

Purmerend telde 92.240 inwoners in 2022 en 96.182 in 2026.

JaarBevolking
202292.240
202393.992
202495.168
202595.912
202696.182

Wist u dat?

Alle indicatoren van Purmerend

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

PurmerendLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,0%19,4%23,6%rang 241 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)14,8%14,5%14,8%rang 166 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−0,2 ‰0,7 ‰−1,3 ‰rang 122 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)8,0 ‰4,6 ‰6,5 ‰rang 127 van 342

Wonen

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)43.479 woningen1.420.0678.274.510rang 38 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)4,8%25,0%13,1%rang 316 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)25,3%20,8%19,9%rang 53 van 338
Eengezinswoningen (2024)66,0%50,2%79,5%rang 278 van 342
Koopwoningen (2024)59,9%51,8%66,7%rang 265 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)31,6%30,5%23,7%rang 38 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)447.000 €524.447 €438.000 €rang 164 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)24,0 ‰22,5 ‰17,4 ‰rang 82 van 341

Energie

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)300 m³746 m³900 m³rang 341 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.480 kWh2.350 kWh2.810 kWhrang 289 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)67%13%7%rang 1 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)31%28%46%rang 302 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)3%8%12%rang 341 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)10 ha191 ha3.475 harang 79 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)33,1%80,6%90,3%rang 341 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)63,2%8,8%0,1%rang 1 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)670 kWh600 kWh1.245 kWhrang 311 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)821 Wp890 Wp1.707 Wprang 305 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)150,9 ‰137,7 ‰222,7 ‰rang 305 van 342

Economie

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)59.300 €65.353 €63.450 €rang 238 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)12.130533.1952.612.530rang 40 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)126,1 ‰177,2 ‰135,6 ‰rang 245 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,6%1,7%1,5%rang 91 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,8%3,5%2,3%rang 115 van 342

Mobiliteit

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)444 ‰385 ‰508 ‰rang 285 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,4 km3,7 km4,6 kmrang 275 van 342

Samenleving

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,02,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)36,1%43,0%33,3%rang 105 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)35,4 ‰56,3 ‰30,9 ‰rang 114 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)11,3 ‰27,4 ‰11,7 ‰rang 167 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)3,6 ‰4,8 ‰3,8 ‰rang 91 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)4,2 ‰5,9 ‰3,9 ‰rang 79 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,0 km0,8 km1,0 kmrang 161 van 342

Milieu

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)502 kg445 kg468 kgrang 119 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)20,8%44,6%16,8%rang 132 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)71,8%33,6%58,8%rang 102 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)3,0%11,0%11,7%rang 286 van 341

Gezondheid

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km0,9 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorPurmerendNoord-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)27,9%39,0%28,5%rang 185 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,7 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Purmerend

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

+5,4 procentpunt

33,1% in 2022, tegenover 27,7% in 2017

2628303234202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

−6,6 procentpunt

63,2% in 2022, tegenover 69,8% in 2017

62,565,067,570,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+237 Wp+40,6%

821 Wp in 2025, tegenover 584 Wp in 2022

5006007008009002025202420232022
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2022–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+40,7 ‰+36,9%

150,9 ‰ in 2025, tegenover 110,2 ‰ in 2022

1001201401602025202420232022
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2022–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+0,5 ‰+1,4%

35,4 ‰ in 2025, tegenover 34,9 ‰ in 2019

3436382025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−1,3 ‰−10,3%

11,3 ‰ in 2025, tegenover 12,6 ‰ in 2019

81012142025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−0,4 ‰−10,0%

3,6 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019

3,54,04,52025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,5 ‰−10,6%

4,2 ‰ in 2025, tegenover 4,7 ‰ in 2019

3,54,04,55,02025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Purmerend

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.059kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,1°C
juli
Koudste maand
4,1°C
januari
Productiefste maand
135kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari224,1
februari384,1
maart846,1
april1329,5
mei16313,1
juni17016,3
juli16618,1
augustus13717,8
september9615,5
oktober5512,1
november267,8
december175,2

Economische sectoren: Purmerend

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Purmerend?

Purmerend telt 96.182 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 34 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Purmerend?

Purmerend beslaat 93,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.027 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Purmerend?

Tussen 2022 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Purmerend van 92.240 naar 96.182, oftewel +4,3%.

Waar ligt Purmerend?

Purmerend ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,505, lengtegraad 4,964.

Gemiddeld aardgasverbruik per woning: wat is de waarde in Purmerend?

In Purmerend bedraagt de indicator “Gemiddeld aardgasverbruik per woning” 300 m³ (2025), rang 341 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 900 m³.

Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Purmerend?

In Purmerend bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 4,8% (2024), rang 316 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Purmerend?

In Purmerend produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.059 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Purmerend?

Het dichtst bij Purmerend liggen Wormerland (6,3 km), Edam-Volendam (6,6 km), Waterland (7,1 km), Landsmeer (9,1 km), Oostzaan (9,2 km).