Leidschendam-Voorburg: bevolking en statistieken
Leidschendam-Voorburg telt 78.916 inwoners (2026) op 31,7 km², oftewel 2.486 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 49 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.
- 78.916 inwoners
- 31,7 km²
- 2.486 inw./km²
- 4 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Leidschendam-Voorburg op rang 12 qua bevolking.
Woningen gebouwd vanaf 2000: 9,7% in Leidschendam-Voorburg, tegenover gemiddeld 20,3% in Zuid-Holland en 20,4% voor het hele land.
Woningen met zonnestroom: 20% in Leidschendam-Voorburg, tegenover gemiddeld 28% in Zuid-Holland en 38% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Leidschendam-Voorburg in cijfers
Leidschendam-Voorburg op de kaart
De naburige gemeenten
- Voorschoten5,4 km · 25.975
- 's-Gravenhage5,6 km · 569.468
- Wassenaar6,2 km · 27.975
- Rijswijk (ZH.)6,4 km · 61.857
- Pijnacker-Nootdorp6,7 km · 58.741
- Zoetermeer7,8 km · 130.836
- Zoeterwoude8,3 km · 10.355
- Delft9,0 km · 110.089
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Leidschendam-Voorburg
Leidschendam-Voorburg telde 74.223 inwoners in 2016 en 78.916 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 76.433 |
| 2022 | 76.659 |
| 2023 | 77.753 |
| 2024 | 78.229 |
| 2025 | 78.318 |
| 2026 | 78.916 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Woningen met zonnestroom”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.445 voetbalvelden.
- 4,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Voorschoten, op 5,4 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is 's-Gravenhage (569.468 inwoners), op 5,6 km.
Alle indicatoren van Leidschendam-Voorburg
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,6% | 19,5% | 23,6% | rang 170 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,5% | 15,5% | 14,8% | rang 109 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,3 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 214 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,5 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 234 van 342 |
Wonen
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 37.861 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 47 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 23,8% | 19,8% | 13,1% | rang 38 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 9,7% | 20,3% | 19,9% | rang 331 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 38,5% | 49,2% | 79,5% | rang 334 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 58,6% | 53,3% | 66,7% | rang 279 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,6% | 31,1% | 23,7% | rang 149 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 480.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 113 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 13,6 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 238 van 341 |
Energie
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 830 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 230 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.280 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 323 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 13% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 20% | 28% | 46% | rang 334 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 6% | 8% | 12% | rang 318 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 82,2% | 78,8% | 90,3% | rang 289 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,1% | 7,7% | 0,1% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 450 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 332 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 447 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 335 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 105,7 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 335 van 342 |
Economie
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.800 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 135 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 10.240 | 563.040 | 2.612.530 | rang 53 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 129,8 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 217 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,5% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,6% | 4,1% | 2,3% | rang 70 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 410 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 317 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,2 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 284 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,1 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 41,9% | 40,7% | 33,3% | rang 36 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 52,8 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 33 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 25,3 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 24 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,7 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 37 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,8 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 58 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 376 kg | 421 kg | 468 kg | rang 309 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 35,9% | 52,0% | 16,8% | rang 74 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 50,7% | 28,5% | 58,8% | rang 210 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 4,4% | 7,6% | 11,7% | rang 264 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 45,5% | 33,2% | 28,5% | rang 21 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Leidschendam-Voorburg
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
82,2% in 2022, tegenover 84,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
447 Wp in 2025, tegenover 110 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
105,7 ‰ in 2025, tegenover 30,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
52,8 ‰ in 2025, tegenover 41,4 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
25,3 ‰ in 2025, tegenover 17,8 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,7 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,8 ‰ in 2025, tegenover 4,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Leidschendam-Voorburg
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,4 |
| februari | 40 | 4,4 |
| maart | 85 | 6,5 |
| april | 134 | 9,7 |
| mei | 164 | 13,2 |
| juni | 171 | 16,4 |
| juli | 167 | 18,3 |
| augustus | 138 | 17,9 |
| september | 96 | 15,7 |
| oktober | 55 | 12,3 |
| november | 27 | 8,0 |
| december | 18 | 5,4 |
Economische sectoren: Leidschendam-Voorburg
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,7% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg12,2% ×1,1
- Handel10,6% ×0,8
- Bouwnijverheid9,7% ×0,9
- Onderwijs7,6% ×1,3
- Informatie en communicatie6,2% ×1,2
- Cultuur, sport en recreatie5,4% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,2% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Leidschendam-Voorburg?
Leidschendam-Voorburg telt 78.916 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 49 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Leidschendam-Voorburg?
Leidschendam-Voorburg beslaat 31,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.486 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Leidschendam-Voorburg?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Leidschendam-Voorburg van 74.223 naar 78.916, oftewel +6,3%.
Waar ligt Leidschendam-Voorburg?
Leidschendam-Voorburg ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied). Breedtegraad 52,090, lengtegraad 4,390.
Woningen gebouwd vanaf 2000: wat is de waarde in Leidschendam-Voorburg?
In Leidschendam-Voorburg bedraagt de indicator “Woningen gebouwd vanaf 2000” 9,7% (2024), rang 331 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 19,9%.
Woningen met zonnestroom: wat is de waarde in Leidschendam-Voorburg?
In Leidschendam-Voorburg bedraagt de indicator “Woningen met zonnestroom” 20% (2025), rang 334 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 46%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Leidschendam-Voorburg?
In Leidschendam-Voorburg produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Leidschendam-Voorburg?
Het dichtst bij Leidschendam-Voorburg liggen Voorschoten (5,4 km), 's-Gravenhage (5,6 km), Wassenaar (6,2 km), Rijswijk (ZH.) (6,4 km), Pijnacker-Nootdorp (6,7 km).