Locatiekaart: Bernheze
Gemeente · Noordoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Bernheze: bevolking en statistieken

Bernheze telt 32.947 inwoners (2026) op 89,7 km², oftewel 367 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 174 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +10,3% tussen 2016 en 2026.

  • 32.947 inwoners
  • 89,7 km²
  • 367 inw./km²
  • 7 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Bernheze op rang 24 qua bevolking.

Huishoudelijk afval per inwoner: 343 kg in Bernheze, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.

Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 1.860 kWh in Bernheze, tegenover gemiddeld 1.160 kWh in Noord-Brabant en 949 kWh voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,4% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.045 kWh per jaar.

Bernheze in cijfers

Bevolking
32.947
rang 174 van 342
+10,3%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
367inw./km²
rang 210 van 342
Oppervlakte
89,7km²
rang 136 van 342
Hoogte
7m
rang 144 van 339
Huishoudelijk afval per inwoner
343kg
rang 336 van 340
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net
1.860kWh
rang 10 van 342
Woningen gebouwd vanaf 2000
27,6%
rang 29 van 338
Gemiddelde huishoudensgrootte
2,4personen
rang 21 van 342

Bernheze op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Bernheze

29.00030.00031.00032.00033.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Bernheze telde 29.880 inwoners in 2016 en 32.947 in 2026.

JaarBevolking
202131.455
202231.715
202332.263
202432.527
202532.606
202632.947

Wist u dat?

Alle indicatoren van Bernheze

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

BernhezeLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,1%22,0%23,6%rang 200 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)14,8%14,4%14,8%rang 166 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−0,8 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 149 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)3,3 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 240 van 342

Wonen

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)13.663 woningen1.201.6668.274.510rang 188 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)7,1%10,8%13,1%rang 288 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)27,6%21,5%19,9%rang 29 van 338
Eengezinswoningen (2024)87,6%74,1%79,5%rang 35 van 342
Koopwoningen (2024)71,1%61,6%66,7%rang 86 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)19,0%26,6%23,7%rang 271 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)526.000 €450.866 €438.000 €rang 56 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)28,9 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 33 van 341

Energie

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)960 m³824 m³900 m³rang 92 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.280 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 17 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)9%13%7%rang 74 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)58%42%46%rang 29 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)15%13%12%rang 42 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)91,2%84,3%90,3%rang 116 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.860 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 10 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.678 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 64 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)264,5 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 56 van 342

Economie

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)73.100 €63.189 €63.450 €rang 47 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)4.870375.5252.612.530rang 150 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)147,8 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 100 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,3%1,6%1,5%rang 233 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,8%2,9%2,3%rang 258 van 342

Mobiliteit

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)541 ‰494 ‰508 ‰rang 94 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)8,0 km6,3 km4,6 kmrang 95 van 342

Samenleving

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,4 personen2,12,2rang 21 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)29,2%37,2%33,3%rang 299 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)28,4 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 207 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)10,6 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 187 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,2 km1,0 km1,0 kmrang 106 van 342

Milieu

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)343 kg457 kg468 kgrang 336 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)13,4%28,1%16,8%rang 205 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)72,3%50,6%58,8%rang 98 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)11,9%16,0%11,7%rang 166 van 341

Gezondheid

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,4 km1,1 km1,2 kmrang 93 van 342

Onderwijs

IndicatorBernhezeNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)28,3%32,2%28,5%rang 177 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km0,8 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Bernheze

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,6 procentpunt

91,2% in 2022, tegenover 92,8% in 2017

91929394202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.049 Wp+325,8%

2.678 Wp in 2025, tegenover 629 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+193,4 ‰+272,0%

264,5 ‰ in 2025, tegenover 71,1 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−3,1 ‰−9,8%

28,4 ‰ in 2025, tegenover 31,5 ‰ in 2019

22,525,027,530,032,52025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−4,7 ‰−30,7%

10,6 ‰ in 2025, tegenover 15,3 ‰ in 2019

101214162025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Bernheze

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.045kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,6
februari403,9
maart826,4
april13010,1
mei15814,0
juni16817,5
juli16319,0
augustus13818,2
september10015,6
oktober5912,0
november297,3
december184,6

Economische sectoren: Bernheze

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Bernheze?

Bernheze telt 32.947 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 174 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Bernheze?

Bernheze beslaat 89,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 367 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Bernheze?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Bernheze van 29.880 naar 32.947, oftewel +10,3%.

Waar ligt Bernheze?

Bernheze ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,693, lengtegraad 5,525.

Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Bernheze?

In Bernheze bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 343 kg (2024), rang 336 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.

Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Bernheze?

In Bernheze bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 1.860 kWh (2025), rang 10 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Bernheze?

In Bernheze produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.045 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Bernheze?

Het dichtst bij Bernheze liggen Maashorst (6,5 km), Oss (8,2 km), Meierijstad (8,6 km), Sint-Michielsgestel (13 km), Boekel (14 km).