Bunnik: bevolking en statistieken
Bunnik telt 16.402 inwoners (2026) op 36,9 km², oftewel 444 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 300 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +11,0% tussen 2016 en 2026.
- 16.402 inwoners
- 36,9 km²
- 444 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Bunnik op rang 20 qua bevolking.
Woningen met individuele cv-ketel: 95,0% in Bunnik, tegenover gemiddeld 77,0% in Utrecht en 82,6% voor het hele land.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: 49,6% in Bunnik, tegenover gemiddeld 41,9% in Utrecht en 33,2% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 25,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Bunnik in cijfers
Bunnik op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Bunnik
Bunnik telde 14.773 inwoners in 2016 en 16.402 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.341 |
| 2022 | 15.590 |
| 2023 | 16.026 |
| 2024 | 16.108 |
| 2025 | 16.279 |
| 2026 | 16.402 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Woningen met individuele cv-ketel”.
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.169 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zeist (66.648 inwoners), op 3,1 km.
Alle indicatoren van Bunnik
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,4% | 18,8% | 23,6% | rang 181 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,5% | 16,1% | 14,8% | rang 26 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,6 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 85 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 10,1 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 79 van 342 |
Wonen
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 6.867 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 305 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 8,2% | 16,8% | 13,1% | rang 271 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 21,1% | 23,5% | 19,9% | rang 133 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 81,1% | 61,5% | 79,5% | rang 154 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 73,6% | 58,3% | 66,7% | rang 44 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,8% | 26,7% | 23,7% | rang 295 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 597.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 17 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 25,9 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 58 van 341 |
Energie
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 910 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 153 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.850 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 148 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 18% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 53% | 38% | 46% | rang 72 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 9% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 95,0% | 77,0% | 90,3% | rang 8 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 12,9% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.350 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 134 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 5.421 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 13 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 241,1 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 115 van 342 |
Economie
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.600 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 35 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.600 | 222.825 | 2.612.530 | rang 290 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 158,5 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 53 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,5% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,0% | 2,9% | 2,3% | rang 224 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 448 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 279 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,9 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 235 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,0% | 39,1% | 33,3% | rang 174 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 29,2 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 198 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,7 ‰ | 23,3 ‰ | 11,7 ‰ | rang 158 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 464 kg | 431 kg | 468 kg | rang 186 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 14,4% | 38,0% | 16,8% | rang 194 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 76,5% | 41,7% | 58,8% | rang 68 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 5,9% | 12,1% | 11,7% | rang 245 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Bunnik | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 49,6% | 41,9% | 28,5% | rang 11 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Bunnik
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
95,0% in 2022, tegenover 97,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
5.421 Wp in 2025, tegenover 457 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
241,1 ‰ in 2025, tegenover 85,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
29,2 ‰ in 2025, tegenover 37,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,7 ‰ in 2025, tegenover 20,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Bunnik
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 82 | 6,2 |
| april | 129 | 9,8 |
| mei | 156 | 13,5 |
| juni | 164 | 16,8 |
| juli | 161 | 18,5 |
| augustus | 135 | 17,8 |
| september | 96 | 15,4 |
| oktober | 56 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 18 | 4,7 |
Economische sectoren: Bunnik
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten25,8% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg11,6% ×1,1
- Bouwnijverheid9,1% ×0,9
- Handel8,3% ×0,6
- Onderwijs7,5% ×1,3
- Informatie en communicatie6,9% ×1,3
- Cultuur, sport en recreatie5,8% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,6% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Bunnik?
Bunnik telt 16.402 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 300 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Bunnik?
Bunnik beslaat 36,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 444 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Bunnik?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Bunnik van 14.773 naar 16.402, oftewel +11,0%.
Waar ligt Bunnik?
Bunnik ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,067, lengtegraad 5,197.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Bunnik?
In Bunnik bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 95,0% (2022), rang 8 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: wat is de waarde in Bunnik?
In Bunnik bedraagt de indicator “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding” 49,6% (2024), rang 11 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 28,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Bunnik?
In Bunnik produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Bunnik?
Het dichtst bij Bunnik liggen Zeist (3,1 km), Houten (4,9 km), De Bilt (5,1 km), Utrecht (5,8 km), Nieuwegein (8,2 km).