Locatiekaart: Eindhoven
Gemeente · Zuidoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Eindhoven: bevolking en statistieken

Eindhoven telt 249.783 inwoners (2026) op 88,0 km², oftewel 2.840 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 5 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +11,1% tussen 2016 en 2026.

  • 249.783 inwoners
  • 88,0 km²
  • 2.840 inw./km²
  • 20 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Eindhoven op rang 1 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 23,8% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.035 kWh per jaar.

Eindhoven in cijfers

Bevolking
249.783
rang 5 van 342
+11,1%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
2.840inw./km²
rang 24 van 342
Oppervlakte
88,0km²
rang 139 van 342
Hoogte
20m
rang 64 van 339
Woningvoorraad
121.193woningen
rang 6 van 342
Bedrijfsvestigingen
34.670
rang 5 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
77,6‰
rang 3 van 338
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
16,5%
rang 333 van 342

Eindhoven op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Eindhoven

220.000230.000240.000250.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Eindhoven telde 224.755 inwoners in 2016 en 249.783 in 2026.

JaarBevolking
2021235.691
2022238.326
2023243.730
2024246.417
2025249.035
2026249.783

Wist u dat?

Alle indicatoren van Eindhoven

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

EindhovenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)16,5%22,0%23,6%rang 333 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,3%14,4%14,8%rang 288 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)0,2 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 103 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)10,4 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 75 van 342

Wonen

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)121.193 woningen1.201.6668.274.510rang 6 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)13,7%10,8%13,1%rang 160 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)22,0%21,5%19,9%rang 112 van 338
Eengezinswoningen (2024)58,2%74,1%79,5%rang 310 van 342
Koopwoningen (2024)44,1%61,6%66,7%rang 330 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)36,0%26,6%23,7%rang 16 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)434.000 €450.866 €438.000 €rang 177 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)28,5 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 34 van 341

Energie

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)730 m³824 m³900 m³rang 294 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.330 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 317 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)15%13%7%rang 32 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)32%42%46%rang 299 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)11%13%12%rang 178 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)2 ha319 ha3.475 harang 131 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)78,5%84,3%90,3%rang 308 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)7,3%5,8%0,1%rang 32 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)690 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 304 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)981 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 283 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)162,1 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 295 van 342

Economie

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)57.300 €63.189 €63.450 €rang 268 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)34.670375.5252.612.530rang 5 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)138,8 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 148 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,7%1,6%1,5%rang 58 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)3,9%2,9%2,3%rang 51 van 342

Mobiliteit

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)397 ‰494 ‰508 ‰rang 321 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)3,2 km6,3 km4,6 kmrang 219 van 342

Samenleving

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)1,9 personen2,12,2rang 320 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)50,2%37,2%33,3%rang 12 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)77,6 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 3 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)39,9 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 3 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)5,4 ‰4,4 ‰3,8 ‰rang 19 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)6,9 ‰5,0 ‰3,9 ‰rang 5 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,7 km1,0 km1,0 kmrang 298 van 342

Milieu

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)439 kg457 kg468 kgrang 229 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)62,0%28,1%16,8%rang 20 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)14,9%50,6%58,8%rang 313 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)10,7%16,0%11,7%rang 184 van 341

Gezondheid

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,8 km1,1 km1,2 kmrang 288 van 342

Onderwijs

IndicatorEindhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)42,8%32,2%28,5%rang 34 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Eindhoven

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−3,6 procentpunt

78,5% in 2022, tegenover 82,1% in 2017

78808284202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+1,6 procentpunt

7,3% in 2022, tegenover 5,7% in 2017

5678202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+716 Wp+270,2%

981 Wp in 2025, tegenover 265 Wp in 2019

2505007501.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+105,8 ‰+187,9%

162,1 ‰ in 2025, tegenover 56,3 ‰ in 2019

501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−3,5 ‰−4,3%

77,6 ‰ in 2025, tegenover 81,1 ‰ in 2019

607080902025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+2,3 ‰+6,1%

39,9 ‰ in 2025, tegenover 37,6 ‰ in 2019

203040502025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−1,2 ‰−18,2%

5,4 ‰ in 2025, tegenover 6,6 ‰ in 2019

5,05,56,06,57,02025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−1,6 ‰−18,8%

6,9 ‰ in 2025, tegenover 8,5 ‰ in 2019

67892025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Eindhoven

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.035kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,6
februari404,1
maart826,6
april12810,3
mei15514,1
juni16617,6
juli16219,1
augustus13618,4
september10015,7
oktober5912,1
november307,4
december194,7

Economische sectoren: Eindhoven

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Eindhoven?

Eindhoven telt 249.783 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 5 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Eindhoven?

Eindhoven beslaat 88,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.840 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Eindhoven?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Eindhoven van 224.755 naar 249.783, oftewel +11,1%.

Waar ligt Eindhoven?

Eindhoven ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,434, lengtegraad 5,484.

Woningvoorraad: wat is de waarde in Eindhoven?

In Eindhoven bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 121.193 woningen (2025), rang 6 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.

Bedrijfsvestigingen: wat is de waarde in Eindhoven?

In Eindhoven bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen” 34.670 (2026), rang 5 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4.478.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Eindhoven?

In Eindhoven produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.035 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Eindhoven?

Het dichtst bij Eindhoven liggen Veldhoven (5,9 km), Waalre (5,9 km), Nuenen, Gerwen en Nederwetten (6,5 km), Geldrop-Mierlo (7,2 km), Heeze-Leende (9,0 km).