's-Gravenhage: bevolking en statistieken
's-Gravenhage telt 569.468 inwoners (2026) op 83,0 km², oftewel 6.863 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 3 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +9,5% tussen 2016 en 2026.
- 569.468 inwoners
- 83,0 km²
- 6.863 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat 's-Gravenhage op rang 2 qua bevolking.
Eengezinswoningen: 21,2% in 's-Gravenhage, tegenover gemiddeld 49,2% in Zuid-Holland en 64,0% voor het hele land.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: 6,3 ‰ in 's-Gravenhage, tegenover gemiddeld 4,5 ‰ in Zuid-Holland en 4,4 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,5% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
's-Gravenhage in cijfers
's-Gravenhage op de kaart
De naburige gemeenten
- Rijswijk (ZH.)4,1 km · 61.857
- Leidschendam-Voorburg5,6 km · 78.916
- Delft8,3 km · 110.089
- Pijnacker-Nootdorp9,0 km · 58.741
- Wassenaar9,5 km · 27.975
- Voorschoten10 km · 25.975
- Zoetermeer13 km · 130.836
- Midden-Delfland13 km · 19.355
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van 's-Gravenhage
's-Gravenhage telde 519.988 inwoners in 2016 en 569.468 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 548.320 |
| 2022 | 553.417 |
| 2023 | 562.839 |
| 2024 | 566.221 |
| 2025 | 568.945 |
| 2026 | 569.468 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zuid-Holland voor de indicator “Bevolkingsdichtheid”.
- Nr. 1 van Zuid-Holland voor de indicator “Woningen gebouwd voor 1946”.
- “Eengezinswoningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.622 voetbalvelden.
- 12,7 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van 's-Gravenhage
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 15,8% | 19,5% | 23,6% | rang 338 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,1% | 15,5% | 14,8% | rang 144 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,9 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 46 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,1 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 246 van 342 |
Wonen
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 274.170 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 3 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 39,0% | 19,8% | 13,1% | rang 5 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,6% | 20,3% | 19,9% | rang 147 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 21,2% | 49,2% | 79,5% | rang 341 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 42,6% | 53,3% | 66,7% | rang 333 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 30,3% | 31,1% | 23,7% | rang 52 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 409.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 218 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 13,6 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 238 van 341 |
Energie
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 710 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 307 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.150 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 336 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 14% | 13% | 7% | rang 34 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 13% | 28% | 46% | rang 340 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 6% | 8% | 12% | rang 318 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 5 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 111 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 74,0% | 78,8% | 90,3% | rang 320 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 9,9% | 7,7% | 0,1% | rang 25 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 240 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 340 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 315 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 342 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 67,5 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 340 van 342 |
Economie
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 56.700 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 276 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 101.385 | 563.040 | 2.612.530 | rang 3 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 178,0 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 18 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,5% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 5,6% | 4,1% | 2,3% | rang 8 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 313 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 337 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,4 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 204 van 342 |
Samenleving
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,1 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 49,3% | 40,7% | 33,3% | rang 14 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 70,1 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 7 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 31,5 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 9 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 6,3 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 1 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 7,7 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 4 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,6 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 332 van 342 |
Milieu
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 409 kg | 421 kg | 468 kg | rang 279 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 68,1% | 52,0% | 16,8% | rang 9 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 2,1% | 28,5% | 58,8% | rang 336 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 13,8% | 7,6% | 11,7% | rang 150 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,7 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 323 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 37,1% | 33,2% | 28,5% | rang 60 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van 's-Gravenhage
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
74,0% in 2022, tegenover 76,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
9,9% in 2022, tegenover 8,4% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
315 Wp in 2025, tegenover 82 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
67,5 ‰ in 2025, tegenover 20,0 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
70,1 ‰ in 2025, tegenover 69,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
31,5 ‰ in 2025, tegenover 30,4 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
6,3 ‰ in 2025, tegenover 6,6 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
7,7 ‰ in 2025, tegenover 8,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: 's-Gravenhage
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,4 |
| februari | 40 | 4,4 |
| maart | 85 | 6,5 |
| april | 134 | 9,7 |
| mei | 164 | 13,2 |
| juni | 171 | 16,4 |
| juli | 167 | 18,3 |
| augustus | 138 | 17,9 |
| september | 96 | 15,7 |
| oktober | 55 | 12,3 |
| november | 27 | 8,0 |
| december | 18 | 5,4 |
Economische sectoren: 's-Gravenhage
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid19,5% ×1,9
- Specialistische zakelijke diensten18,4% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg10,6% ×1,0
- Handel9,0% ×0,7
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,1% ×1,1
- Onderwijs5,9% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie5,7% ×1,0
- Informatie en communicatie5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft 's-Gravenhage?
's-Gravenhage telt 569.468 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 3 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van 's-Gravenhage?
's-Gravenhage beslaat 83,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 6.863 inwoners per km².
Groeit de bevolking van 's-Gravenhage?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van 's-Gravenhage van 519.988 naar 569.468, oftewel +9,5%.
Waar ligt 's-Gravenhage?
's-Gravenhage ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied). Breedtegraad 52,080, lengtegraad 4,310.
Eengezinswoningen: wat is de waarde in 's-Gravenhage?
In 's-Gravenhage bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 21,2% (2024), rang 341 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: wat is de waarde in 's-Gravenhage?
In 's-Gravenhage bedraagt de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners” 6,3 ‰ (2025), rang 1 van de 171 gemeenten; de mediaan van het land is 3,8 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in 's-Gravenhage?
In 's-Gravenhage produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van 's-Gravenhage?
Het dichtst bij 's-Gravenhage liggen Rijswijk (ZH.) (4,1 km), Leidschendam-Voorburg (5,6 km), Delft (8,3 km), Pijnacker-Nootdorp (9,0 km), Wassenaar (9,5 km).