Locatiekaart: Rozendaal
Gemeente · Arnhem/Nijmegen · Gelderland

Rozendaal: bevolking en statistieken

Rozendaal telt 1.837 inwoners (2026) op 27,9 km², oftewel 65,8 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 340 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +22,6% tussen 2016 en 2026.

  • 1.837 inwoners
  • 27,9 km²
  • 66 inw./km²
  • 27 m

Het belangrijkste

Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Rozendaal op rang 51 qua bevolking.

Eenpersoonshuishoudens: 23,9% in Rozendaal, tegenover gemiddeld 36,8% in Gelderland en 39,3% voor het hele land.

Eengezinswoningen: 97,9% in Rozendaal, tegenover gemiddeld 73,5% in Gelderland en 64,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 39,7% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.028 kWh per jaar.

Rozendaal in cijfers

Bevolking
1.837
rang 340 van 342
+22,6%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
66inw./km²
rang 339 van 342
Oppervlakte
27,9km²
rang 273 van 342
Hoogte
27m
rang 40 van 339
Eenpersoonshuishoudens
23,9%
rang 341 van 342
Eengezinswoningen
97,9%
rang 1 van 342
Gemiddeld aardgasverbruik per woning
1.410m³
rang 1 van 342
Bedrijfsvestigingen
325
rang 341 van 342

Rozendaal op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Rozendaal

1.4001.5001.6001.7001.8001.900201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Rozendaal telde 1.498 inwoners in 2016 en 1.837 in 2026.

JaarBevolking
20211.726
20221.756
20231.754
20241.831
20251.836
20261.837

Wist u dat?

Alle indicatoren van Rozendaal

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

RozendaalLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,6%22,4%23,6%rang 170 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)17,3%14,9%14,8%rang 31 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)1,1 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 68 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)1,6 ‰6,7 ‰6,5 ‰rang 279 van 342

Wonen

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)709 woningen958.4198.274.510rang 340 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)11,2%15,1%13,1%rang 205 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)14,0%21,5%19,9%rang 282 van 338
Eengezinswoningen (2024)97,9%73,5%79,5%rang 1 van 342
Koopwoningen (2024)88,7%61,6%66,7%rang 1 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)6,3%26,3%23,7%rang 338 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)841.000 €443.080 €438.000 €rang 4 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)8,2 ‰18,1 ‰17,4 ‰rang 303 van 341

Energie

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)1.410 m³858 m³900 m³rang 1 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.980 kWh2.769 kWh2.810 kWhrang 1 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)6%10%7%rang 184 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)59%43%46%rang 21 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)20%11%12%rang 7 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha358 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)89,2%85,9%90,3%rang 207 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%4,2%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.700 kWh1.103 kWh1.245 kWhrang 32 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.435 Wp1.812 Wp1.707 Wprang 215 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)239,1 ‰202,5 ‰222,7 ‰rang 120 van 342

Economie

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Bedrijfsvestigingen (2026)325298.6202.612.530rang 341 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)176,9 ‰137,4 ‰135,6 ‰rang 19 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)2,8%1,4%1,5%rang 2 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)0,9%3,1%2,3%rang 340 van 342

Mobiliteit

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)550 ‰485 ‰508 ‰rang 72 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,2 km4,0 km4,6 kmrang 284 van 342

Samenleving

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,4 personen2,22,2rang 21 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)23,9%36,8%33,3%rang 341 van 342
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)0,0 ‰4,0 ‰3,8 ‰rang 171 van 171
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,3 km1,1 km1,0 kmrang 85 van 342

Milieu

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)488 kg438 kg468 kgrang 141 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)2,9%22,9%16,8%rang 339 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)0,3%45,1%58,8%rang 339 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)95,6%26,8%11,7%rang 2 van 341

Gezondheid

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,2 km1,2 km1,2 kmrang 143 van 342

Onderwijs

IndicatorRozendaalGelderlandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)46,8%31,9%28,5%rang 18 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Rozendaal

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−8,6 procentpunt

89,2% in 2022, tegenover 97,8% in 2017

859095100202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+983 Wp+217,5%

1.435 Wp in 2025, tegenover 452 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+172,6 ‰+259,5%

239,1 ‰ in 2025, tegenover 66,5 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

0,0 ‰

0,0 ‰ in 2024, tegenover 0,0 ‰ in 2019

0,00,51,020242023202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2024

Zon en temperaturen: Rozendaal

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.028kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,4°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari223,4
februari383,7
maart826,2
april12910,0
mei15613,8
juni16717,3
juli16318,8
augustus13618,1
september9815,5
oktober5611,8
november287,2
december174,5

Economische sectoren: Rozendaal

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Rozendaal?

Rozendaal telt 1.837 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 340 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Rozendaal?

Rozendaal beslaat 27,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 66 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Rozendaal?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Rozendaal van 1.498 naar 1.837, oftewel +22,6%.

Waar ligt Rozendaal?

Rozendaal ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied). Breedtegraad 52,000, lengtegraad 5,967.

Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Rozendaal?

In Rozendaal bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 23,9% (2025), rang 341 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.

Eengezinswoningen: wat is de waarde in Rozendaal?

In Rozendaal bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 97,9% (2024), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Rozendaal?

In Rozendaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.028 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Rozendaal?

Het dichtst bij Rozendaal liggen Rheden (3,4 km), Westervoort (3,7 km), Arnhem (3,9 km), Duiven (7,0 km), Doesburg (12 km).