Nuenen, Gerwen en Nederwetten: bevolking en statistieken
Nuenen, Gerwen en Nederwetten telt 24.473 inwoners (2026) op 33,6 km², oftewel 728 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 242 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,5% tussen 2016 en 2026.
- 24.473 inwoners
- 33,6 km²
- 728 inw./km²
- 15 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Nuenen, Gerwen en Nederwetten op rang 35 qua bevolking.
Koopwoningen: 75,3% in Nuenen, Gerwen en Nederwetten, tegenover gemiddeld 61,6% in Noord-Brabant en 58,1% voor het hele land.
Woningen met individuele cv-ketel: 94,1% in Nuenen, Gerwen en Nederwetten, tegenover gemiddeld 84,3% in Noord-Brabant en 82,6% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Nuenen, Gerwen en Nederwetten in cijfers
Nuenen, Gerwen en Nederwetten op de kaart
De naburige gemeenten
- Son en Breugel3,6 km · 18.140
- Eindhoven6,5 km · 249.783
- Geldrop-Mierlo7,3 km · 40.683
- Laarbeek7,3 km · 23.541
- Helmond9,0 km · 96.860
- Best9,6 km · 31.699
- Veldhoven11 km · 47.918
- Waalre12 km · 17.864
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Nuenen, Gerwen en Nederwetten
Nuenen, Gerwen en Nederwetten telde 22.763 inwoners in 2016 en 24.473 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 23.702 |
| 2022 | 23.826 |
| 2023 | 24.015 |
| 2024 | 24.231 |
| 2025 | 24.290 |
| 2026 | 24.473 |
Wist u dat?
- “Koopwoningen”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.710 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Son en Breugel, op 3,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Eindhoven (249.783 inwoners), op 6,5 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.152 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Nuenen, Gerwen en Nederwetten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 27,5% | 22,0% | 23,6% | rang 43 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,8% | 14,4% | 14,8% | rang 94 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,2 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 65 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 1,2 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 285 van 342 |
Wonen
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.806 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 235 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 4,7% | 10,8% | 13,1% | rang 317 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,5% | 21,5% | 19,9% | rang 243 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,8% | 74,1% | 79,5% | rang 71 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 75,3% | 61,6% | 66,7% | rang 17 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 15,6% | 26,6% | 23,7% | rang 313 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 575.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 27 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,7 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 128 van 341 |
Energie
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.000 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 47 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.050 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 69 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 51% | 42% | 46% | rang 102 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 13% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 94,1% | 84,3% | 90,3% | rang 17 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.440 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 104 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.566 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 184 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 247,1 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 95 van 342 |
Economie
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.400 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 40 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.625 | 375.525 | 2.612.530 | rang 214 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 148,1 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 98 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 2,9% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 536 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 112 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,9 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 144 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,1% | 37,2% | 33,3% | rang 270 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,6 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 217 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,7 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 158 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 422 kg | 457 kg | 468 kg | rang 257 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 22,9% | 28,1% | 16,8% | rang 124 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 55,4% | 50,6% | 58,8% | rang 191 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 16,9% | 16,0% | 11,7% | rang 126 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 44,3% | 32,2% | 28,5% | rang 30 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Nuenen, Gerwen en Nederwetten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
94,1% in 2022, tegenover 97,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.566 Wp in 2025, tegenover 375 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
247,1 ‰ in 2025, tegenover 78,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,6 ‰ in 2025, tegenover 28,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,7 ‰ in 2025, tegenover 12,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Nuenen, Gerwen en Nederwetten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,6 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 129 | 10,3 |
| mei | 156 | 14,1 |
| juni | 166 | 17,6 |
| juli | 162 | 19,2 |
| augustus | 137 | 18,4 |
| september | 100 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Nuenen, Gerwen en Nederwetten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,9% ×1,2
- Handel13,6% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg11,8% ×1,1
- Bouwnijverheid7,6% ×0,7
- Onderwijs6,2% ×1,1
- Overige dienstverlening5,8% ×1,1
- Informatie en communicatie4,5% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
Nuenen, Gerwen en Nederwetten telt 24.473 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 242 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
Nuenen, Gerwen en Nederwetten beslaat 33,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 728 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Nuenen, Gerwen en Nederwetten van 22.763 naar 24.473, oftewel +7,5%.
Waar ligt Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
Nuenen, Gerwen en Nederwetten ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,487, lengtegraad 5,526.
Koopwoningen: wat is de waarde in Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
In Nuenen, Gerwen en Nederwetten bedraagt de indicator “Koopwoningen” 75,3% (2024), rang 17 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 66,7%.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
In Nuenen, Gerwen en Nederwetten bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 94,1% (2022), rang 17 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
In Nuenen, Gerwen en Nederwetten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Nuenen, Gerwen en Nederwetten?
Het dichtst bij Nuenen, Gerwen en Nederwetten liggen Son en Breugel (3,6 km), Eindhoven (6,5 km), Geldrop-Mierlo (7,3 km), Laarbeek (7,3 km), Helmond (9,0 km).