Locatiekaart: Roerdalen
Gemeente · Midden-Limburg · Limburg

Roerdalen: bevolking en statistieken

Roerdalen telt 20.995 inwoners (2026) op 88,2 km², oftewel 238 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 270 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +1,5% tussen 2016 en 2026.

  • 20.995 inwoners
  • 88,2 km²
  • 238 inw./km²

Het belangrijkste

Van de 31 gemeenten in Limburg staat Roerdalen op rang 19 qua bevolking.

Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: 602 ‰ in Roerdalen, tegenover gemiddeld 520 ‰ in Limburg en 450 ‰ voor het hele land.

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: 299,4 ‰ in Roerdalen, tegenover gemiddeld 225,6 ‰ in Limburg en 183,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 15,9% van de vestigingen van de gemeente.

Roerdalen in cijfers

Bevolking
20.995
rang 270 van 342
+1,5%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
238inw./km²
rang 266 van 342
Oppervlakte
88,2km²
rang 138 van 342
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners
602‰
rang 4 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
299,4‰
rang 10 van 342
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
30,1%
rang 12 van 342
Eengezinswoningen
90,2%
rang 12 van 342

Roerdalen op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Roerdalen

20.40020.60020.80021.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Roerdalen telde 20.686 inwoners in 2016 en 20.995 in 2026.

JaarBevolking
202120.580
202220.558
202320.702
202420.806
202520.836
202620.995

Wist u dat?

Alle indicatoren van Roerdalen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

RoerdalenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)30,1%26,2%23,6%rang 12 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)12,5%12,6%14,8%rang 309 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−4,6 ‰−4,3 ‰−1,3 ‰rang 287 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)6,0 ‰6,2 ‰6,5 ‰rang 182 van 342

Wonen

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)9.866 woningen551.4898.274.510rang 259 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)9,3%15,4%13,1%rang 250 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)13,7%14,5%19,9%rang 288 van 338
Eengezinswoningen (2024)90,2%72,3%79,5%rang 12 van 342
Koopwoningen (2024)74,4%61,1%66,7%rang 33 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)16,5%25,2%23,7%rang 300 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)367.000 €351.319 €438.000 €rang 283 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)20,6 ‰13,8 ‰17,4 ‰rang 115 van 341

Energie

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)970 m³887 m³900 m³rang 78 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.040 kWh2.783 kWh2.810 kWhrang 72 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)5%6%7%rang 236 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)59%44%46%rang 21 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)12%11%12%rang 140 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha112 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)93,4%88,3%90,3%rang 29 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%1,1%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.750 kWh1.254 kWh1.245 kWhrang 26 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.497 Wp1.958 Wp1.707 Wprang 84 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)299,4 ‰225,6 ‰222,7 ‰rang 10 van 342

Economie

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)59.900 €56.081 €63.450 €rang 228 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)2.270133.2002.612.530rang 303 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)108,1 ‰117,0 ‰135,6 ‰rang 319 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,7%1,9%1,5%rang 58 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,7%3,6%2,3%rang 125 van 342

Mobiliteit

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)602 ‰520 ‰508 ‰rang 4 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)7,8 km3,9 km4,6 kmrang 100 van 342

Samenleving

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,02,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)33,0%39,8%33,3%rang 174 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)27,4 ‰45,6 ‰30,9 ‰rang 220 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)8,5 ‰17,2 ‰11,7 ‰rang 240 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km1,0 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)602 kg489 kg468 kgrang 40 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)10,1%32,1%16,8%rang 263 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)50,6%46,3%58,8%rang 212 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)36,7%15,4%11,7%rang 39 van 341

Gezondheid

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km1,1 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorRoerdalenLimburgLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)26,7%28,5%28,5%rang 217 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km0,8 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Roerdalen

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,7 procentpunt

93,4% in 2022, tegenover 95,1% in 2017

93949596202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.934 Wp+343,5%

2.497 Wp in 2025, tegenover 563 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+193,0 ‰+181,4%

299,4 ‰ in 2025, tegenover 106,4 ‰ in 2019

1002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−0,8 ‰−2,8%

27,4 ‰ in 2025, tegenover 28,2 ‰ in 2019

242628302025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−4,3 ‰−33,6%

8,5 ‰ in 2025, tegenover 12,8 ‰ in 2019

681012142025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Economische sectoren: Roerdalen

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Roerdalen?

Roerdalen telt 20.995 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 270 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Roerdalen?

Roerdalen beslaat 88,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 238 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Roerdalen?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Roerdalen van 20.686 naar 20.995, oftewel +1,5%.

Waar ligt Roerdalen?

Roerdalen ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,153, lengtegraad 6,079.

Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Roerdalen?

In Roerdalen bedraagt de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners” 602 ‰ (2025), rang 4 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 508 ‰.

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Roerdalen?

In Roerdalen bedraagt de indicator “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners” 299,4 ‰ (2025), rang 10 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 222,7 ‰.

Wat zijn de naburige gemeenten van Roerdalen?

Het dichtst bij Roerdalen liggen Roermond (8,5 km), Beesel (13 km), Maasgouw (14 km), Echt-Susteren (17 km), Leudal (17 km).