Peel en Maas: bevolking en statistieken
Peel en Maas telt 45.816 inwoners (2026) op 159,3 km², oftewel 288 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 118 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,8% tussen 2016 en 2026.
- 45.816 inwoners
- 159,3 km²
- 288 inw./km²
- 35 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Peel en Maas op rang 8 qua bevolking.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 1.920 kWh in Peel en Maas, tegenover gemiddeld 1.254 kWh in Limburg en 949 kWh voor het hele land.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: 2,4 ‰ in Peel en Maas, tegenover gemiddeld 4,7 ‰ in Limburg en 4,4 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.057 kWh per jaar.
Peel en Maas in cijfers
Peel en Maas op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Peel en Maas
Peel en Maas telde 43.316 inwoners in 2016 en 45.816 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 43.660 |
| 2022 | 44.278 |
| 2023 | 45.276 |
| 2024 | 45.534 |
| 2025 | 45.881 |
| 2026 | 45.816 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 22.308 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Beesel, op 6,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Venlo (104.195 inwoners), op 14 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.228 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Peel en Maas
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,4% | 26,2% | 23,6% | rang 98 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,5% | 12,6% | 14,8% | rang 274 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,5 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 178 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 9,1 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 100 van 342 |
Wonen
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 19.196 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 128 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,2% | 15,4% | 13,1% | rang 229 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,0% | 14,5% | 19,9% | rang 165 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,4% | 72,3% | 79,5% | rang 79 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,9% | 61,1% | 66,7% | rang 55 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 19,4% | 25,2% | 23,7% | rang 261 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 432.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 180 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,1 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 222 van 341 |
Energie
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 950 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 103 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.200 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 26 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 6% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 59% | 44% | 46% | rang 21 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 16% | 11% | 12% | rang 25 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,6% | 88,3% | 90,3% | rang 94 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.920 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 7 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 3.361 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 38 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 273,5 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 45 van 342 |
Economie
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 60.800 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 215 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.615 | 133.200 | 2.612.530 | rang 128 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 122,6 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 268 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,9% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,7% | 3,6% | 2,3% | rang 284 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 544 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 88 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 9,3 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 76 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,5% | 39,8% | 33,3% | rang 199 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,8 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 231 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,1 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 227 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,4 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 154 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,0 ‰ | 5,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 149 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,3 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 85 van 342 |
Milieu
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 604 kg | 489 kg | 468 kg | rang 38 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 11,3% | 32,1% | 16,8% | rang 239 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 69,9% | 46,3% | 58,8% | rang 113 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 16,3% | 15,4% | 11,7% | rang 135 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,6 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 56 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Peel en Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,5% | 28,5% | 28,5% | rang 245 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Peel en Maas
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,6% in 2022, tegenover 95,0% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
3.361 Wp in 2025, tegenover 905 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
273,5 ‰ in 2025, tegenover 114,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,8 ‰ in 2025, tegenover 29,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,1 ‰ in 2025, tegenover 12,1 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,4 ‰ in 2025, tegenover 3,0 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,0 ‰ in 2025, tegenover 2,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Peel en Maas
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 40 | 3,9 |
| maart | 84 | 6,5 |
| april | 130 | 10,4 |
| mei | 159 | 14,2 |
| juni | 169 | 17,8 |
| juli | 166 | 19,3 |
| augustus | 138 | 18,5 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 60 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Peel en Maas
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten16,9% ×0,8
- Handel15,5% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij10,1% ×3,3
- Gezondheids- en welzijnszorg9,7% ×0,9
- Bouwnijverheid9,1% ×0,9
- Overige dienstverlening6,5% ×1,2
- Industrie5,9% ×1,7
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Peel en Maas?
Peel en Maas telt 45.816 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 118 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Peel en Maas?
Peel en Maas beslaat 159,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 288 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Peel en Maas?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Peel en Maas van 43.316 naar 45.816, oftewel +5,8%.
Waar ligt Peel en Maas?
Peel en Maas ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,317, lengtegraad 5,983.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Peel en Maas?
In Peel en Maas bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 1.920 kWh (2025), rang 7 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Peel en Maas?
In Peel en Maas bedraagt de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners” 2,4 ‰ (2025), rang 154 van de 171 gemeenten; de mediaan van het land is 3,8 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Peel en Maas?
In Peel en Maas produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.057 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Peel en Maas?
Het dichtst bij Peel en Maas liggen Beesel (6,8 km), Leudal (12 km), Roermond (13 km), Venlo (14 km), Horst aan de Maas (16 km).