Locatiekaart: West Betuwe
Gemeente · Zuidwest-Gelderland · Gelderland

West Betuwe: bevolking en statistieken

West Betuwe telt 53.445 inwoners (2026) op 215,4 km², oftewel 248 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 86 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2019 en 2026.

  • 53.445 inwoners
  • 215,4 km²
  • 248 inw./km²
  • 6 m

Het belangrijkste

Van de 51 gemeenten in Gelderland staat West Betuwe op rang 7 qua bevolking.

Eengezinswoningen: 89,7% in West Betuwe, tegenover gemiddeld 73,5% in Gelderland en 64,0% voor het hele land.

Eenpersoonshuishoudens: 28,2% in West Betuwe, tegenover gemiddeld 36,8% in Gelderland en 39,3% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,1% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.054 kWh per jaar.

West Betuwe in cijfers

Bevolking
53.445
rang 86 van 342
+5,4%in 10 jaar
2019–2026
Bevolkingsdichtheid
248inw./km²
rang 260 van 342
Oppervlakte
215km²
rang 40 van 342
Hoogte
6m
rang 159 van 339
Eengezinswoningen
89,7%
rang 18 van 342
Eenpersoonshuishoudens
28,2%
rang 317 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning
3.200kWh
rang 26 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
1,6%
rang 296 van 342

West Betuwe op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van West Betuwe

50.00051.00052.00053.00054.0002020202220242026
Bevolking, 2019–2026

West Betuwe telde 50.697 inwoners in 2019 en 53.445 in 2026.

JaarBevolking
202151.496
202251.971
202352.720
202452.948
202553.253
202653.445

Wist u dat?

Alle indicatoren van West Betuwe

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

West BetuweLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,3%22,4%23,6%rang 256 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,0%14,9%14,8%rang 80 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)1,2 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 65 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)4,5 ‰6,7 ‰6,5 ‰rang 217 van 342

Wonen

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)21.793 woningen958.4198.274.510rang 101 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)17,7%15,1%13,1%rang 107 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)21,4%21,5%19,9%rang 125 van 338
Eengezinswoningen (2024)89,7%73,5%79,5%rang 18 van 342
Koopwoningen (2024)72,7%61,6%66,7%rang 62 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)20,7%26,3%23,7%rang 238 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)515.000 €443.080 €438.000 €rang 66 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)17,9 ‰18,1 ‰17,4 ‰rang 162 van 341

Energie

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)940 m³858 m³900 m³rang 115 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.200 kWh2.769 kWh2.810 kWhrang 26 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%10%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)55%43%46%rang 45 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)13%11%12%rang 96 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)17 ha358 ha3.475 harang 54 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)91,4%85,9%90,3%rang 103 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%4,2%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.580 kWh1.103 kWh1.245 kWhrang 57 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.604 Wp1.812 Wp1.707 Wprang 75 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)243,3 ‰202,5 ‰222,7 ‰rang 106 van 342

Economie

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)72.400 €61.678 €63.450 €rang 55 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)8.570298.6202.612.530rang 70 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)160,4 ‰137,4 ‰135,6 ‰rang 50 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,2%1,4%1,5%rang 265 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,6%3,1%2,3%rang 296 van 342

Mobiliteit

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)530 ‰485 ‰508 ‰rang 132 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)4,7 km4,0 km4,6 kmrang 168 van 342

Samenleving

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,4 personen2,22,2rang 21 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)28,2%36,8%33,3%rang 317 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)26,8 ‰36,1 ‰30,9 ‰rang 231 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)9,3 ‰14,8 ‰11,7 ‰rang 219 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)2,6 ‰4,0 ‰3,8 ‰rang 145 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)2,8 ‰4,2 ‰3,9 ‰rang 156 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,6 km1,1 km1,0 kmrang 42 van 342

Milieu

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)456 kg438 kg468 kgrang 200 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)13,0%22,9%16,8%rang 210 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)76,7%45,1%58,8%rang 65 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)8,6%26,8%11,7%rang 205 van 341

Gezondheid

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,5 km1,2 km1,2 kmrang 73 van 342

Onderwijs

IndicatorWest BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)26,9%31,9%28,5%rang 212 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,8 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van West Betuwe

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−2,5 procentpunt

91,4% in 2022, tegenover 93,9% in 2019

919293942022202120202019
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2019–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2019

0,00,51,02022202120202019
Woningen met stadsverwarming (%), 2019–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.744 Wp+202,8%

2.604 Wp in 2025, tegenover 860 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+163,8 ‰+206,0%

243,3 ‰ in 2025, tegenover 79,5 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−4,2 ‰−13,5%

26,8 ‰ in 2025, tegenover 31,0 ‰ in 2019

253035402025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,7 ‰−22,5%

9,3 ‰ in 2025, tegenover 12,0 ‰ in 2019

8101214162025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−1,0 ‰−27,8%

2,6 ‰ in 2025, tegenover 3,6 ‰ in 2019

23452025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,1 ‰−3,4%

2,8 ‰ in 2025, tegenover 2,9 ‰ in 2019

2,02,53,03,54,02025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: West Betuwe

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.054kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,7
februari404,0
maart836,4
april13210,0
mei15913,7
juni16817,1
juli16418,7
augustus13818,0
september10015,5
oktober5811,9
november297,4
december184,7

Economische sectoren: West Betuwe

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft West Betuwe?

West Betuwe telt 53.445 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 86 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van West Betuwe?

West Betuwe beslaat 215,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 248 inwoners per km².

Groeit de bevolking van West Betuwe?

Tussen 2019 en 2026 veranderde het aantal inwoners van West Betuwe van 50.697 naar 53.445, oftewel +5,4%.

Waar ligt West Betuwe?

West Betuwe ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,883, lengtegraad 5,283.

Eengezinswoningen: wat is de waarde in West Betuwe?

In West Betuwe bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 89,7% (2024), rang 18 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.

Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in West Betuwe?

In West Betuwe bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 28,2% (2025), rang 317 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in West Betuwe?

In West Betuwe produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.054 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van West Betuwe?

Het dichtst bij West Betuwe liggen Buren (4,6 km), Culemborg (8,2 km), Zaltbommel (9,5 km), Tiel (10 km), Wijk bij Duurstede (11 km).