Locatiekaart: Waalre
Gemeente · Zuidoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Waalre: bevolking en statistieken

Waalre telt 17.864 inwoners (2026) op 22,4 km², oftewel 797 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 292 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,9% tussen 2016 en 2026.

  • 17.864 inwoners
  • 22,4 km²
  • 797 inw./km²
  • 23 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Waalre op rang 49 qua bevolking.

Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 92.200 € in Waalre, tegenover gemiddeld 63.189 € in Noord-Brabant en 61.843 € voor het hele land.

Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: 52,0% in Waalre, tegenover gemiddeld 32,2% in Noord-Brabant en 33,2% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 28,2% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.035 kWh per jaar.

Waalre in cijfers

Bevolking
17.864
rang 292 van 342
+4,9%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
797inw./km²
rang 118 van 342
Oppervlakte
22,4km²
rang 292 van 342
Hoogte
23m
rang 53 van 339
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden
92.200€
rang 5 van 336
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding
52,0%
rang 6 van 341
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen
597.000€
rang 17 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)
−1,5‰
rang 320 van 342

Waalre op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Waalre

16.50017.00017.50018.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Waalre telde 17.023 inwoners in 2016 en 17.864 in 2026.

JaarBevolking
202117.544
202217.626
202317.980
202417.988
202517.898
202617.864

Wist u dat?

Alle indicatoren van Waalre

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

WaalreLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)25,1%22,0%23,6%rang 109 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,0%14,4%14,8%rang 80 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−3,5 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 256 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)−1,5 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 320 van 342

Wonen

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)8.116 woningen1.201.6668.274.510rang 289 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)9,5%10,8%13,1%rang 247 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)18,8%21,5%19,9%rang 192 van 338
Eengezinswoningen (2024)82,4%74,1%79,5%rang 133 van 342
Koopwoningen (2024)74,1%61,6%66,7%rang 38 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)16,5%26,6%23,7%rang 300 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)597.000 €450.866 €438.000 €rang 17 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)22,9 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 88 van 341

Energie

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)1.020 m³824 m³900 m³rang 31 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.060 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 63 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%13%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)49%42%46%rang 133 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)15%13%12%rang 42 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)2 ha319 ha3.475 harang 131 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)90,3%84,3%90,3%rang 166 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.310 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 147 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.336 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 231 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)237,8 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 125 van 342

Economie

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)92.200 €63.189 €63.450 €rang 5 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)2.685375.5252.612.530rang 281 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)150,3 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 87 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,6%1,6%1,5%rang 91 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,8%2,9%2,3%rang 258 van 342

Mobiliteit

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)531 ‰494 ‰508 ‰rang 128 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)7,2 km6,3 km4,6 kmrang 114 van 342

Samenleving

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,12,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)31,8%37,2%33,3%rang 219 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)27,5 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 218 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)13,2 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 128 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,9 km1,0 km1,0 kmrang 198 van 342

Milieu

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)429 kg457 kg468 kgrang 245 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)24,0%28,1%16,8%rang 118 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)36,6%50,6%58,8%rang 263 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)36,4%16,0%11,7%rang 41 van 341

Gezondheid

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km1,1 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorWaalreNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)52,0%32,2%28,5%rang 6 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,8 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Waalre

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−3,6 procentpunt

90,3% in 2022, tegenover 93,9% in 2017

909294202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+972 Wp+267,0%

1.336 Wp in 2025, tegenover 364 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+158,8 ‰+201,0%

237,8 ‰ in 2025, tegenover 79,0 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−3,1 ‰−10,1%

27,5 ‰ in 2025, tegenover 30,6 ‰ in 2019

27,530,032,535,02025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+1,0 ‰+8,2%

13,2 ‰ in 2025, tegenover 12,2 ‰ in 2019

101214162025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Waalre

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.035kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,2°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari243,6
februari404,1
maart826,6
april12810,3
mei15514,2
juni16617,7
juli16319,2
augustus13718,4
september10015,7
oktober5912,1
november307,4
december194,7

Economische sectoren: Waalre

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Waalre?

Waalre telt 17.864 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 292 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Waalre?

Waalre beslaat 22,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 797 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Waalre?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Waalre van 17.023 naar 17.864, oftewel +4,9%.

Waar ligt Waalre?

Waalre ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,387, lengtegraad 5,446.

Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Waalre?

In Waalre bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 92.200 € (2024), rang 5 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.

Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: wat is de waarde in Waalre?

In Waalre bedraagt de indicator “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding” 52,0% (2024), rang 6 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 28,5%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Waalre?

In Waalre produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.035 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Waalre?

Het dichtst bij Waalre liggen Valkenswaard (4,2 km), Veldhoven (4,6 km), Eindhoven (5,9 km), Heeze-Leende (8,1 km), Bergeijk (9,5 km).