Buren: bevolking en statistieken
Buren telt 28.095 inwoners (2026) op 133,6 km², oftewel 210 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 204 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,2% tussen 2016 en 2026.
- 28.095 inwoners
- 133,6 km²
- 210 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Buren op rang 32 qua bevolking.
Eengezinswoningen: 92,2% in Buren, tegenover gemiddeld 73,5% in Gelderland en 64,0% voor het hele land.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: 3.400 kWh in Buren, tegenover gemiddeld 2.769 kWh in Gelderland en 2.598 kWh voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Buren in cijfers
Buren op de kaart
De naburige gemeenten
- West Betuwe4,6 km · 53.445
- Wijk bij Duurstede7,3 km · 23.707
- Tiel7,5 km · 42.524
- Culemborg8,1 km · 30.413
- West Maas en Waal12 km · 20.843
- Zaltbommel14 km · 30.687
- Maasdriel16 km · 26.225
- Utrechtse Heuvelrug17 km · 51.107
Alle gemeenten in Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Buren
Buren telde 26.202 inwoners in 2016 en 28.095 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 27.009 |
| 2022 | 27.155 |
| 2023 | 27.725 |
| 2024 | 27.773 |
| 2025 | 27.978 |
| 2026 | 28.095 |
Wist u dat?
- “Eengezinswoningen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 18.707 voetbalvelden.
- 2,6 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is West Betuwe (53.445 inwoners), op 4,6 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.216 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Buren
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,7% | 22,4% | 23,6% | rang 218 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,7% | 14,9% | 14,8% | rang 176 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,7 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 80 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,7 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 159 van 342 |
Wonen
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.258 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 229 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 18,5% | 15,1% | 13,1% | rang 96 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 22,2% | 21,5% | 19,9% | rang 108 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 92,2% | 73,5% | 79,5% | rang 3 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,7% | 61,6% | 66,7% | rang 29 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 19,2% | 26,3% | 23,7% | rang 265 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 512.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 70 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 12,7 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 248 van 341 |
Energie
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.050 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 21 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.400 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 7 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 10% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 56% | 43% | 46% | rang 41 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 11% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 2 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 131 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,5% | 85,9% | 90,3% | rang 55 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.770 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 24 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.052 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 123 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 241,7 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 112 van 342 |
Economie
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 68.800 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 83 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.745 | 298.620 | 2.612.530 | rang 157 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 168,9 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 33 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,4% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,5% | 3,1% | 2,3% | rang 311 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 583 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 21 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,4 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 109 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,2% | 36,8% | 33,3% | rang 299 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 22,2 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 291 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 6,4 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 288 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,7 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 31 van 342 |
Milieu
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 465 kg | 438 kg | 468 kg | rang 179 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 9,0% | 22,9% | 16,8% | rang 279 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 82,6% | 45,1% | 58,8% | rang 21 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 5,1% | 26,8% | 11,7% | rang 256 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,8 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 34 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Buren | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 26,4% | 31,9% | 28,5% | rang 222 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,1 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 24 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Buren
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,5% in 2022, tegenover 93,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.052 Wp in 2025, tegenover 585 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
241,7 ‰ in 2025, tegenover 71,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
22,2 ‰ in 2025, tegenover 26,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
6,4 ‰ in 2025, tegenover 10,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Buren
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,6 |
| februari | 40 | 3,9 |
| maart | 83 | 6,3 |
| april | 132 | 9,9 |
| mei | 159 | 13,6 |
| juni | 168 | 17,0 |
| juli | 164 | 18,6 |
| augustus | 138 | 18,0 |
| september | 99 | 15,4 |
| oktober | 58 | 11,8 |
| november | 28 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Buren
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,0% ×1,0
- Handel13,7% ×1,1
- Bouwnijverheid12,5% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij9,4% ×3,1
- Gezondheids- en welzijnszorg7,3% ×0,7
- Overige dienstverlening5,5% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Onderwijs4,7% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Buren?
Buren telt 28.095 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 204 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Buren?
Buren beslaat 133,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 210 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Buren?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Buren van 26.202 naar 28.095, oftewel +7,2%.
Waar ligt Buren?
Buren ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,911, lengtegraad 5,333.
Eengezinswoningen: wat is de waarde in Buren?
In Buren bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 92,2% (2024), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: wat is de waarde in Buren?
In Buren bedraagt de indicator “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning” 3.400 kWh (2025), rang 7 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2.810 kWh.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Buren?
In Buren produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Buren?
Het dichtst bij Buren liggen West Betuwe (4,6 km), Wijk bij Duurstede (7,3 km), Tiel (7,5 km), Culemborg (8,1 km), West Maas en Waal (12 km).