Cranendonck: bevolking en statistieken
Cranendonck telt 21.101 inwoners (2026) op 76,5 km², oftewel 276 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 268 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,1% tussen 2016 en 2026.
- 21.101 inwoners
- 76,5 km²
- 276 inw./km²
- 31 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Cranendonck op rang 42 qua bevolking.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): 40,3 ‰ in Cranendonck, tegenover gemiddeld 8,1 ‰ in Noord-Brabant en 6,0 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.052 kWh per jaar.
Cranendonck in cijfers
Cranendonck op de kaart
De naburige gemeenten
- Weert8,7 km · 51.498
- Heeze-Leende9,4 km · 17.281
- Nederweert11 km · 17.533
- Valkenswaard11 km · 31.920
- Someren14 km · 20.471
- Waalre15 km · 17.864
- Bergeijk16 km · 19.436
- Geldrop-Mierlo16 km · 40.683
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Cranendonck
Cranendonck telde 20.660 inwoners in 2016 en 21.101 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 21.001 |
| 2022 | 20.669 |
| 2023 | 20.851 |
| 2024 | 20.841 |
| 2025 | 21.665 |
| 2026 | 21.101 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”.
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Oppervlakte zonneparken”.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Oppervlakte zonneparken”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Eengezinswoningen”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.717 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Weert (51.498 inwoners), op 8,7 km.
Alle indicatoren van Cranendonck
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,6% | 22,0% | 23,6% | rang 66 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,8% | 14,4% | 14,8% | rang 253 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,6 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 261 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 40,3 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 2 van 342 |
Wonen
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 9.272 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 267 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 9,2% | 10,8% | 13,1% | rang 253 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 13,9% | 21,5% | 19,9% | rang 284 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 89,8% | 74,1% | 79,5% | rang 15 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 73,4% | 61,6% | 66,7% | rang 49 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,3% | 26,6% | 23,7% | rang 304 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 436.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 173 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 12,6 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 250 van 341 |
Energie
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.000 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 47 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.160 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 38 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 13% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 42% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 13% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 80 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 10 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 94,0% | 84,3% | 90,3% | rang 18 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.740 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 28 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 5.076 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 16 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 247,7 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 94 van 342 |
Economie
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.400 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 148 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.930 | 375.525 | 2.612.530 | rang 267 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 138,9 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 146 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,0% | 2,9% | 2,3% | rang 224 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 561 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 50 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,8 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 145 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,2% | 37,2% | 33,3% | rang 238 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 35,8 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 106 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,7 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 158 van 320 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 6,2 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 19 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,3 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 85 van 342 |
Milieu
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 546 kg | 457 kg | 468 kg | rang 74 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 16,0% | 28,1% | 16,8% | rang 176 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 46,9% | 50,6% | 58,8% | rang 230 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 34,5% | 16,0% | 11,7% | rang 45 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Cranendonck | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,7% | 32,2% | 28,5% | rang 238 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 36 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Cranendonck
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
94,0% in 2022, tegenover 96,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
5.076 Wp in 2025, tegenover 2.858 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
247,7 ‰ in 2025, tegenover 84,0 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
35,8 ‰ in 2025, tegenover 40,4 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,7 ‰ in 2025, tegenover 18,0 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,2 ‰ in 2025, tegenover 5,3 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Cranendonck
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 84 | 6,5 |
| april | 130 | 10,3 |
| mei | 158 | 14,1 |
| juni | 168 | 17,7 |
| juli | 166 | 19,2 |
| augustus | 138 | 18,4 |
| september | 102 | 15,7 |
| oktober | 60 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Cranendonck
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten17,7% ×0,8
- Handel14,3% ×1,1
- Bouwnijverheid13,6% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg9,2% ×0,9
- Industrie7,0% ×2,0
- Overige dienstverlening6,6% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij5,4% ×1,8
- Onderwijs5,4% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Cranendonck?
Cranendonck telt 21.101 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 268 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Cranendonck?
Cranendonck beslaat 76,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 276 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Cranendonck?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Cranendonck van 20.660 naar 21.101, oftewel +2,1%.
Waar ligt Cranendonck?
Cranendonck ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,285, lengtegraad 5,588.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Cranendonck?
In Cranendonck bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” 40,3 ‰ (2024), rang 2 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Oppervlakte zonneparken: wat is de waarde in Cranendonck?
In Cranendonck bedraagt de indicator “Oppervlakte zonneparken” 80 ha (2022), rang 10 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 0 ha.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Cranendonck?
In Cranendonck produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.052 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Cranendonck?
Het dichtst bij Cranendonck liggen Weert (8,7 km), Heeze-Leende (9,4 km), Nederweert (11 km), Valkenswaard (11 km), Someren (14 km).