Locatiekaart: Woensdrecht
Gemeente · West-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Woensdrecht: bevolking en statistieken

Woensdrecht telt 22.301 inwoners (2026) op 91,4 km², oftewel 244 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 263 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,9% tussen 2016 en 2026.

  • 22.301 inwoners
  • 91,4 km²
  • 244 inw./km²
  • 8 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Woensdrecht op rang 40 qua bevolking.

Huishoudelijk afval per inwoner: 745 kg in Woensdrecht, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.

Aardgasvrije woningen: 4% in Woensdrecht, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 12% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,0% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Woensdrecht in cijfers

Bevolking
22.301
rang 263 van 342
+2,9%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
244inw./km²
rang 263 van 342
Oppervlakte
91,4km²
rang 135 van 342
Hoogte
8m
rang 138 van 339
Huishoudelijk afval per inwoner
745kg
rang 7 van 340
Aardgasvrije woningen
4%
rang 287 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar
13,0%
rang 297 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners
116,4‰
rang 297 van 342

Woensdrecht op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Woensdrecht

21.60021.80022.00022.20022.400201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Woensdrecht telde 21.682 inwoners in 2016 en 22.301 in 2026.

JaarBevolking
202122.028
202222.112
202322.191
202422.208
202522.194
202622.301

Wist u dat?

Alle indicatoren van Woensdrecht

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

WoensdrechtLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)25,9%22,0%23,6%rang 86 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,0%14,4%14,8%rang 297 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−4,8 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 293 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)4,4 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 219 van 342

Wonen

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)10.219 woningen1.201.6668.274.510rang 250 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)10,0%10,8%13,1%rang 237 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)16,9%21,5%19,9%rang 230 van 338
Eengezinswoningen (2024)87,0%74,1%79,5%rang 48 van 342
Koopwoningen (2024)72,0%61,6%66,7%rang 69 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)17,7%26,6%23,7%rang 287 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)392.000 €450.866 €438.000 €rang 246 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)18,3 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 154 van 341

Energie

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)940 m³824 m³900 m³rang 115 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.050 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 69 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)4%13%7%rang 287 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)43%42%46%rang 210 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)11%13%12%rang 178 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)92,7%84,3%90,3%rang 48 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.310 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 147 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.644 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 70 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)219,1 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 186 van 342

Economie

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)62.200 €63.189 €63.450 €rang 193 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)2.595375.5252.612.530rang 291 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)116,4 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 297 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,5%1,6%1,5%rang 133 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,3%2,9%2,3%rang 164 van 342

Mobiliteit

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)559 ‰494 ‰508 ‰rang 53 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)11,6 km6,3 km4,6 kmrang 53 van 342

Samenleving

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,12,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)30,7%37,2%33,3%rang 254 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)35,1 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 118 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)10,2 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 200 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km1,0 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)745 kg457 kg468 kgrang 7 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)12,3%28,1%16,8%rang 219 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)42,9%50,6%58,8%rang 243 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)43,0%16,0%11,7%rang 26 van 341

Gezondheid

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,0 km1,1 km1,2 kmrang 206 van 342

Onderwijs

IndicatorWoensdrechtNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)23,2%32,2%28,5%rang 294 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km0,8 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Woensdrecht

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,5 procentpunt

92,7% in 2022, tegenover 94,2% in 2017

92939495202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.193 Wp+486,3%

2.644 Wp in 2025, tegenover 451 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+155,7 ‰+245,6%

219,1 ‰ in 2025, tegenover 63,4 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+1,0 ‰+2,9%

35,1 ‰ in 2025, tegenover 34,1 ‰ in 2019

32,535,037,540,042,52025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−1,3 ‰−11,3%

10,2 ‰ in 2025, tegenover 11,5 ‰ in 2019

91011122025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Woensdrecht

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.034kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari244,0
februari404,3
maart836,7
april12910,2
mei15613,8
juni16417,2
juli16018,8
augustus13418,2
september10015,8
oktober5812,3
november297,7
december195,0

Economische sectoren: Woensdrecht

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Woensdrecht?

Woensdrecht telt 22.301 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 263 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Woensdrecht?

Woensdrecht beslaat 91,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 244 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Woensdrecht?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Woensdrecht van 21.682 naar 22.301, oftewel +2,9%.

Waar ligt Woensdrecht?

Woensdrecht ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,430, lengtegraad 4,305.

Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Woensdrecht?

In Woensdrecht bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 745 kg (2024), rang 7 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.

Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Woensdrecht?

In Woensdrecht bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 4% (2025), rang 287 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Woensdrecht?

In Woensdrecht produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Woensdrecht?

Het dichtst bij Woensdrecht liggen Bergen op Zoom (7,8 km), Reimerswaal (13 km), Roosendaal (15 km), Steenbergen (17 km), Rucphen (21 km).