Drimmelen: bevolking en statistieken
Drimmelen telt 28.402 inwoners (2026) op 94,7 km², oftewel 300 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 201 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,9% tussen 2016 en 2026.
- 28.402 inwoners
- 94,7 km²
- 300 inw./km²
- 0 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Drimmelen op rang 31 qua bevolking.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 1,4% in Drimmelen, tegenover gemiddeld 2,9% in Noord-Brabant en 3,5% voor het hele land.
Eengezinswoningen: 86,7% in Drimmelen, tegenover gemiddeld 74,1% in Noord-Brabant en 64,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Drimmelen in cijfers
Drimmelen op de kaart
De naburige gemeenten
- Geertruidenberg4,4 km · 21.914
- Oosterhout7,0 km · 58.726
- Breda12 km · 190.204
- Dongen13 km · 27.673
- Dordrecht14 km · 122.991
- Altena14 km · 58.946
- Sliedrecht14 km · 26.531
- Hardinxveld-Giessendam16 km · 19.402
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Drimmelen
Drimmelen telde 26.815 inwoners in 2016 en 28.402 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 27.325 |
| 2022 | 27.476 |
| 2023 | 27.994 |
| 2024 | 28.192 |
| 2025 | 28.295 |
| 2026 | 28.402 |
Wist u dat?
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.258 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Geertruidenberg, op 4,4 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Oosterhout (58.726 inwoners), op 7,0 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.192 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Drimmelen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,6% | 22,0% | 23,6% | rang 134 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,0% | 14,4% | 14,8% | rang 239 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,8 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 228 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,5 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 167 van 342 |
Wonen
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 12.370 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 205 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,6% | 10,8% | 13,1% | rang 175 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 18,4% | 21,5% | 19,9% | rang 201 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,7% | 74,1% | 79,5% | rang 51 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,9% | 61,6% | 66,7% | rang 73 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,6% | 26,6% | 23,7% | rang 190 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 462.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 135 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 20,8 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 110 van 341 |
Energie
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.020 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 83 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 42% | 42% | 46% | rang 222 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 13% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,6% | 84,3% | 90,3% | rang 94 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,1% | 5,8% | 0,1% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.260 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 163 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.976 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 132 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 196,6 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 238 van 342 |
Economie
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 65.900 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 112 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.850 | 375.525 | 2.612.530 | rang 203 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 135,6 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 170 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,4% | 2,9% | 2,3% | rang 321 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 533 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 120 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 9,4 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 75 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,9% | 37,2% | 33,3% | rang 249 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,2 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 241 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,2 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 200 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 398 kg | 457 kg | 468 kg | rang 287 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,7% | 28,1% | 16,8% | rang 251 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 69,0% | 50,6% | 58,8% | rang 119 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 18,7% | 16,0% | 11,7% | rang 109 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Drimmelen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 26,5% | 32,2% | 28,5% | rang 218 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Drimmelen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,6% in 2022, tegenover 93,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.976 Wp in 2025, tegenover 311 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
196,6 ‰ in 2025, tegenover 55,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,2 ‰ in 2025, tegenover 27,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,2 ‰ in 2025, tegenover 10,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Drimmelen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,9 |
| februari | 40 | 4,2 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 131 | 10,1 |
| mei | 157 | 13,7 |
| juni | 167 | 17,2 |
| juli | 161 | 18,8 |
| augustus | 138 | 18,1 |
| september | 99 | 15,6 |
| oktober | 58 | 12,1 |
| november | 29 | 7,5 |
| december | 19 | 4,8 |
Economische sectoren: Drimmelen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,3% ×1,0
- Handel11,7% ×0,9
- Bouwnijverheid11,4% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg9,4% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij7,0% ×2,3
- Overige dienstverlening6,5% ×1,2
- Cultuur, sport en recreatie5,1% ×0,9
- Industrie4,9% ×1,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Drimmelen?
Drimmelen telt 28.402 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 201 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Drimmelen?
Drimmelen beslaat 94,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 300 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Drimmelen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Drimmelen van 26.815 naar 28.402, oftewel +5,9%.
Waar ligt Drimmelen?
Drimmelen ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,694, lengtegraad 4,797.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Drimmelen?
In Drimmelen bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 1,4% (2026), rang 321 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Eengezinswoningen: wat is de waarde in Drimmelen?
In Drimmelen bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 86,7% (2024), rang 51 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Drimmelen?
In Drimmelen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Drimmelen?
Het dichtst bij Drimmelen liggen Geertruidenberg (4,4 km), Oosterhout (7,0 km), Breda (12 km), Dongen (13 km), Dordrecht (14 km).