Hoeksche Waard: bevolking en statistieken
Hoeksche Waard telt 91.445 inwoners (2026) op 268,2 km², oftewel 341 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 40 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,5% tussen 2019 en 2026.
- 91.445 inwoners
- 268,2 km²
- 341 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Hoeksche Waard op rang 9 qua bevolking.
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners: 2,1 ‰ in Hoeksche Waard, tegenover gemiddeld 5,9 ‰ in Zuid-Holland en 5,2 ‰ voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 15,3 km in Hoeksche Waard, tegenover gemiddeld 5,6 km in Zuid-Holland en 5,2 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Hoeksche Waard in cijfers
Hoeksche Waard op de kaart
De naburige gemeenten
- Barendrecht10 km · 48.701
- Albrandswaard11 km · 26.559
- Zwijndrecht12 km · 44.819
- Moerdijk13 km · 38.467
- Ridderkerk14 km · 48.084
- Hendrik-Ido-Ambacht15 km · 33.100
- Dordrecht15 km · 122.991
- Nissewaard15 km · 89.112
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Groot-Rijnmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Hoeksche Waard
Hoeksche Waard telde 86.656 inwoners in 2019 en 91.445 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 88.047 |
| 2022 | 88.715 |
| 2023 | 89.760 |
| 2024 | 90.256 |
| 2025 | 90.747 |
| 2026 | 91.445 |
Wist u dat?
- “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 37.567 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Barendrecht, op 10,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Rotterdam (673.804 inwoners), op 21 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.304 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Hoeksche Waard
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,2% | 19,5% | 23,6% | rang 149 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,1% | 15,5% | 14,8% | rang 144 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,5 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 178 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,0 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 152 van 342 |
Wonen
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 39.954 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 44 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 13,3% | 19,8% | 13,1% | rang 164 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 21,0% | 20,3% | 19,9% | rang 134 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 82,7% | 49,2% | 79,5% | rang 126 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,8% | 53,3% | 66,7% | rang 94 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,4% | 31,1% | 23,7% | rang 154 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 436.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 173 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 21,6 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 101 van 341 |
Energie
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 820 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 240 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.850 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 148 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 28% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 8% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 17 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 54 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,5% | 78,8% | 90,3% | rang 55 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,5% | 7,7% | 0,1% | rang 106 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.340 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 135 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.762 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 164 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 236,8 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 128 van 342 |
Economie
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.200 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 42 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 12.385 | 563.040 | 2.612.530 | rang 37 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 135,4 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 173 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,5% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 4,1% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 517 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 161 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 15,3 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 28 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,7% | 40,7% | 33,3% | rang 254 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,3 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 237 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 6,7 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 277 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,8 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 137 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 2,1 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 177 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 484 kg | 421 kg | 468 kg | rang 147 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 11,3% | 52,0% | 16,8% | rang 239 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 75,1% | 28,5% | 58,8% | rang 81 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 11,7% | 7,6% | 11,7% | rang 169 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 28,2% | 33,2% | 28,5% | rang 178 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Hoeksche Waard
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,5% in 2022, tegenover 95,3% in 2019
Woningen met stadsverwarming
0,5% in 2022, tegenover 0,6% in 2019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.762 Wp in 2025, tegenover 366 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
236,8 ‰ in 2025, tegenover 66,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,3 ‰ in 2025, tegenover 22,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
6,7 ‰ in 2025, tegenover 6,3 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,8 ‰ in 2025, tegenover 2,4 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
2,1 ‰ in 2025, tegenover 2,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Hoeksche Waard
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 4,0 |
| februari | 40 | 4,2 |
| maart | 86 | 6,5 |
| april | 133 | 10,0 |
| mei | 163 | 13,6 |
| juni | 170 | 17,0 |
| juli | 166 | 18,6 |
| augustus | 140 | 18,0 |
| september | 101 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 28 | 7,6 |
| december | 18 | 5,0 |
Economische sectoren: Hoeksche Waard
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten21,2% ×1,0
- Handel15,7% ×1,2
- Bouwnijverheid10,5% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg7,8% ×0,7
- Overige dienstverlening6,1% ×1,1
- Onderwijs5,0% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Industrie4,4% ×1,3
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hoeksche Waard?
Hoeksche Waard telt 91.445 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 40 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hoeksche Waard?
Hoeksche Waard beslaat 268,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 341 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hoeksche Waard?
Tussen 2019 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Hoeksche Waard van 86.656 naar 91.445, oftewel +5,5%.
Waar ligt Hoeksche Waard?
Hoeksche Waard ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,767, lengtegraad 4,467.
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Hoeksche Waard?
In Hoeksche Waard bedraagt de indicator “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners” 2,1 ‰ (2025), rang 177 van de 178 gemeenten; de mediaan van het land is 3,9 ‰.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Hoeksche Waard?
In Hoeksche Waard bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 15,3 km (2025), rang 28 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Hoeksche Waard?
In Hoeksche Waard produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hoeksche Waard?
Het dichtst bij Hoeksche Waard liggen Barendrecht (10 km), Albrandswaard (11 km), Zwijndrecht (12 km), Moerdijk (13 km), Ridderkerk (14 km).