Losser: bevolking en statistieken
Losser telt 23.472 inwoners (2026) op 98,8 km², oftewel 238 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 254 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,6% tussen 2016 en 2026.
- 23.472 inwoners
- 98,8 km²
- 238 inw./km²
- 37 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Losser op rang 21 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: 1,9 km in Losser, tegenover gemiddeld 1,3 km in Overijssel en 1,1 km voor het hele land.
Eenpersoonshuishoudens: 28,9% in Losser, tegenover gemiddeld 36,1% in Overijssel en 39,3% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 18,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.012 kWh per jaar.
Losser in cijfers
Losser op de kaart
De naburige gemeenten
- Oldenzaal7,6 km · 32.033
- Enschede8,8 km · 162.683
- Dinkelland12 km · 26.958
- Hengelo (O.)14 km · 84.045
- Borne18 km · 25.038
- Haaksbergen21 km · 24.313
- Tubbergen22 km · 21.604
- Almelo25 km · 75.166
Alle gemeenten in Twente (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Losser
Losser telde 22.444 inwoners in 2016 en 23.472 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 22.888 |
| 2022 | 23.084 |
| 2023 | 23.362 |
| 2024 | 23.376 |
| 2025 | 23.469 |
| 2026 | 23.472 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- “Eenpersoonshuishoudens”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.831 voetbalvelden.
- 2,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oldenzaal, op 7,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Enschede (162.683 inwoners), op 8,8 km.
Alle indicatoren van Losser
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,1% | 21,4% | 23,6% | rang 81 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,3% | 15,2% | 14,8% | rang 219 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,1 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 239 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,1 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 150 van 342 |
Wonen
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.210 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 251 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,1% | 16,1% | 13,1% | rang 190 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 21,9% | 21,1% | 19,9% | rang 114 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,1% | 74,8% | 79,5% | rang 111 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,6% | 61,9% | 66,7% | rang 97 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 18,7% | 26,3% | 23,7% | rang 275 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 420.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 201 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,4 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 152 van 341 |
Energie
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.000 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 47 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.170 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 34 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 9% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 52% | 45% | 46% | rang 91 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 12% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 19 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 49 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,1% | 86,8% | 90,3% | rang 123 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 3,3% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.600 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 56 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.986 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 52 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 245,0 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 101 van 342 |
Economie
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 60.800 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 215 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.650 | 149.080 | 2.612.530 | rang 284 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 112,9 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 308 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,5% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 3,4% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 537 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 110 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 6,3 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 134 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 28,9% | 36,1% | 33,3% | rang 308 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,3 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 237 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 8,5 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 240 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 510 kg | 429 kg | 468 kg | rang 108 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 8,7% | 20,9% | 16,8% | rang 284 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 66,4% | 60,0% | 58,8% | rang 132 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 23,5% | 14,8% | 11,7% | rang 87 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,9 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 24 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Losser | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,4% | 29,5% | 28,5% | rang 249 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Losser
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,1% in 2022, tegenover 94,0% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.986 Wp in 2025, tegenover 466 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
245,0 ‰ in 2025, tegenover 80,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,3 ‰ in 2025, tegenover 26,4 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
8,5 ‰ in 2025, tegenover 10,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Losser
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 20 | 2,9 |
| februari | 37 | 3,3 |
| maart | 81 | 5,8 |
| april | 127 | 9,8 |
| mei | 155 | 13,7 |
| juni | 164 | 17,2 |
| juli | 162 | 18,8 |
| augustus | 136 | 18,1 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,5 |
| november | 27 | 6,7 |
| december | 16 | 4,0 |
Economische sectoren: Losser
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel18,2% ×1,4
- Specialistische zakelijke diensten15,7% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij9,5% ×3,1
- Bouwnijverheid9,5% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg8,9% ×0,8
- Overige dienstverlening6,1% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,7% ×0,9
- Onderwijs4,7% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Losser?
Losser telt 23.472 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 254 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Losser?
Losser beslaat 98,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 238 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Losser?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Losser van 22.444 naar 23.472, oftewel +4,6%.
Waar ligt Losser?
Losser ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,262, lengtegraad 7,004.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk: wat is de waarde in Losser?
In Losser bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk” 1,9 km (2025), rang 24 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,2 km.
Eenpersoonshuishoudens: wat is de waarde in Losser?
In Losser bedraagt de indicator “Eenpersoonshuishoudens” 28,9% (2025), rang 308 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 33,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Losser?
In Losser produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.012 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Losser?
Het dichtst bij Losser liggen Oldenzaal (7,6 km), Enschede (8,8 km), Dinkelland (12 km), Hengelo (O.) (14 km), Borne (18 km).