Locatiekaart: Tynaarlo
Gemeente · Noord-Drenthe · Drenthe

Tynaarlo: bevolking en statistieken

Tynaarlo telt 35.116 inwoners (2026) op 141,8 km², oftewel 248 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 160 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,0% tussen 2016 en 2026.

  • 35.116 inwoners
  • 141,8 km²
  • 248 inw./km²
  • 7 m

Het belangrijkste

Van de 12 gemeenten in Drenthe staat Tynaarlo op rang 6 qua bevolking.

Woningen met zonnestroom: 66% in Tynaarlo, tegenover gemiddeld 54% in Drenthe en 38% voor het hele land.

Koopwoningen: 77,3% in Tynaarlo, tegenover gemiddeld 66,8% in Drenthe en 58,1% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,5% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 995 kWh per jaar.

Tynaarlo in cijfers

Bevolking
35.116
rang 160 van 342
+7,0%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
248inw./km²
rang 261 van 342
Oppervlakte
142km²
rang 72 van 342
Hoogte
7m
rang 144 van 339
Woningen met zonnestroom
66%
rang 1 van 342
Koopwoningen
77,3%
rang 8 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
18,8‰
rang 320 van 338
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding
44,4%
rang 29 van 341

Tynaarlo op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Tynaarlo

32.00033.00034.00035.00036.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Tynaarlo telde 32.804 inwoners in 2016 en 35.116 in 2026.

JaarBevolking
202133.978
202234.221
202334.592
202434.736
202535.011
202635.116

Wist u dat?

Alle indicatoren van Tynaarlo

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

TynaarloLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)26,4%25,6%23,6%rang 71 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,4%14,0%14,8%rang 54 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−5,4 ‰−4,0 ‰−1,3 ‰rang 305 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)13,3 ‰8,9 ‰6,5 ‰rang 37 van 342

Wonen

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)14.910 woningen230.3068.274.510rang 171 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)15,4%13,5%13,1%rang 138 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)15,7%18,2%19,9%rang 254 van 338
Eengezinswoningen (2024)87,8%80,9%79,5%rang 33 van 342
Koopwoningen (2024)77,3%66,8%66,7%rang 8 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)14,5%23,9%23,7%rang 318 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)480.000 €359.206 €438.000 €rang 113 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)10,6 ‰14,0 ‰17,4 ‰rang 275 van 341

Energie

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)1.080 m³961 m³900 m³rang 12 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.980 kWh2.818 kWh2.810 kWhrang 104 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)5%6%7%rang 236 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)66%54%46%rang 1 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)14%13%12%rang 62 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)26 ha531 ha3.475 harang 41 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)93,0%90,8%90,3%rang 36 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%0,3%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.830 kWh1.460 kWh1.245 kWhrang 14 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.957 Wp3.582 Wp1.707 Wprang 55 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)308,8 ‰268,2 ‰222,7 ‰rang 8 van 342

Economie

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)67.500 €57.846 €63.450 €rang 93 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)4.88060.9702.612.530rang 149 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)139,0 ‰120,0 ‰135,6 ‰rang 145 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,4%1,6%1,5%rang 185 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,1%3,3%2,3%rang 202 van 342

Mobiliteit

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)538 ‰538 ‰508 ‰rang 104 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)8,9 km7,1 km4,6 kmrang 83 van 342

Samenleving

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,22,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)30,6%34,8%33,3%rang 258 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)18,8 ‰30,1 ‰30,9 ‰rang 320 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)6,0 ‰11,1 ‰11,7 ‰rang 294 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,7 km1,5 km1,0 kmrang 31 van 342

Milieu

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)473 kg560 kg468 kgrang 162 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)12,2%14,3%16,8%rang 222 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)70,5%66,3%58,8%rang 112 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)14,4%15,8%11,7%rang 144 van 341

Gezondheid

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,6 km1,6 km1,2 kmrang 56 van 342

Onderwijs

IndicatorTynaarloDrentheLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)44,4%26,9%28,5%rang 29 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km1,0 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Tynaarlo

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−3,3 procentpunt

93,0% in 2022, tegenover 96,3% in 2017

92949698202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.504 Wp+103,5%

2.957 Wp in 2025, tegenover 1.453 Wp in 2019

1.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+195,1 ‰+171,6%

308,8 ‰ in 2025, tegenover 113,7 ‰ in 2019

1002003004002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−7,4 ‰−28,2%

18,8 ‰ in 2025, tegenover 26,2 ‰ in 2019

152025302025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,5 ‰−29,4%

6,0 ‰ in 2025, tegenover 8,5 ‰ in 2019

67892025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−0,2 ‰−5,6%

3,4 ‰ in 2022, tegenover 3,6 ‰ in 2019

3,03,54,04,52022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2022

Zon en temperaturen: Tynaarlo

Zonne-energieopbrengst per jaar
995kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,0°C
juli
Koudste maand
3,1°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari203,1
februari363,3
maart785,5
april1269,2
mei15312,9
juni16116,2
juli15718,0
augustus13317,4
september9315,0
oktober5311,3
november246,8
december164,3

Economische sectoren: Tynaarlo

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Tynaarlo?

Tynaarlo telt 35.116 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 160 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Tynaarlo?

Tynaarlo beslaat 141,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 248 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Tynaarlo?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Tynaarlo van 32.804 naar 35.116, oftewel +7,0%.

Waar ligt Tynaarlo?

Tynaarlo ligt in Drenthe (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Drenthe (COROP-gebied). Breedtegraad 53,083, lengtegraad 6,600.

Woningen met zonnestroom: wat is de waarde in Tynaarlo?

In Tynaarlo bedraagt de indicator “Woningen met zonnestroom” 66% (2025), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 46%.

Koopwoningen: wat is de waarde in Tynaarlo?

In Tynaarlo bedraagt de indicator “Koopwoningen” 77,3% (2024), rang 8 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 66,7%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Tynaarlo?

In Tynaarlo produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 995 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Tynaarlo?

Het dichtst bij Tynaarlo liggen Assen (10 km), Midden-Groningen (12 km), Noordenveld (13 km), Aa en Hunze (14 km), Groningen (15 km).