Veere: bevolking en statistieken
Veere telt 22.037 inwoners (2026) op 132,9 km², oftewel 166 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 264 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,4% tussen 2016 en 2026.
- 22.037 inwoners
- 132,9 km²
- 166 inw./km²
- 1 m
Het belangrijkste
Van de 13 gemeenten in Zeeland staat Veere op rang 11 qua bevolking.
Koopwoningen: 78,8% in Veere, tegenover gemiddeld 67,4% in Zeeland en 58,1% voor het hele land.
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: 317,4 ‰ in Veere, tegenover gemiddeld 262,2 ‰ in Zeeland en 183,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 15,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.142 kWh per jaar.
Veere in cijfers
Veere op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Veere
Veere telde 21.960 inwoners in 2016 en 22.037 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 21.953 |
| 2022 | 21.850 |
| 2023 | 22.045 |
| 2024 | 22.067 |
| 2025 | 21.945 |
| 2026 | 22.037 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Koopwoningen”.
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”.
- “Koopwoningen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 18.609 voetbalvelden.
- 3,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Veere
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 29,6% | 25,5% | 23,6% | rang 21 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,2% | 14,5% | 14,8% | rang 135 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,5 ‰ | −3,0 ‰ | −1,3 ‰ | rang 256 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | −2,0 ‰ | 6,5 ‰ | 6,5 ‰ | rang 323 van 342 |
Wonen
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.163 woningen | 193.454 | 8.274.510 | rang 230 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 18,9% | 20,3% | 13,1% | rang 89 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,9% | 18,2% | 19,9% | rang 230 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 87,3% | 80,1% | 79,5% | rang 44 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 78,8% | 67,4% | 66,7% | rang 2 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 10,1% | 21,4% | 23,7% | rang 337 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 467.000 € | 342.360 € | 438.000 € | rang 127 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,4 ‰ | 21,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 193 van 341 |
Energie
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 970 m³ | 848 m³ | 900 m³ | rang 78 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.690 kWh | 2.562 kWh | 2.810 kWh | rang 220 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 7% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 52% | 49% | 46% | rang 91 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 12% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 4 ha | 205 ha | 3.475 ha | rang 117 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,9% | 90,0% | 90,3% | rang 82 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 0,4% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.540 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 71 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.051 Wp | 2.852 Wp | 1.707 Wp | rang 124 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 317,4 ‰ | 262,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 4 van 342 |
Economie
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 65.200 € | 59.200 € | 63.450 € | rang 128 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.705 | 51.595 | 2.612.530 | rang 209 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 168,1 ‰ | 130,8 ‰ | 135,6 ‰ | rang 35 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,3% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,6% | 3,0% | 2,3% | rang 296 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 546 ‰ | 523 ‰ | 508 ‰ | rang 82 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 9,7 km | 16,6 km | 4,6 km | rang 71 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,8% | 37,8% | 33,3% | rang 184 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,4 ‰ | 37,0 ‰ | 30,9 ‰ | rang 249 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,1 ‰ | 12,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 172 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,4 km | 1,3 km | 1,0 km | rang 68 van 342 |
Milieu
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 709 kg | 661 kg | 468 kg | rang 10 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,1% | 19,7% | 16,8% | rang 263 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 69,9% | 69,2% | 58,8% | rang 113 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 13,2% | 7,2% | 11,7% | rang 155 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,5 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Veere | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 29,0% | 24,9% | 28,5% | rang 160 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Veere
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,9% in 2022, tegenover 91,9% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.051 Wp in 2025, tegenover 696 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
317,4 ‰ in 2025, tegenover 146,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,4 ‰ in 2025, tegenover 24,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,1 ‰ in 2025, tegenover 9,3 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Veere
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 4,8 |
| februari | 43 | 4,7 |
| maart | 90 | 6,7 |
| april | 140 | 9,8 |
| mei | 169 | 13,2 |
| juni | 177 | 16,5 |
| juli | 174 | 18,4 |
| augustus | 147 | 18,1 |
| september | 104 | 16,1 |
| oktober | 60 | 12,8 |
| november | 29 | 8,5 |
| december | 20 | 5,8 |
Economische sectoren: Veere
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten15,4% ×0,7
- Horeca13,4% ×3,9
- Bouwnijverheid12,0% ×1,1
- Handel10,4% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij9,3% ×3,0
- Gezondheids- en welzijnszorg8,5% ×0,8
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,6% ×0,9
- Onderwijs4,3% ×0,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Veere?
Veere telt 22.037 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 264 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Veere?
Veere beslaat 132,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 166 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Veere?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Veere van 21.960 naar 22.037, oftewel +0,4%.
Waar ligt Veere?
Veere ligt in Zeeland (provincie). Het maakt deel uit van Overig Zeeland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,547, lengtegraad 3,540.
Koopwoningen: wat is de waarde in Veere?
In Veere bedraagt de indicator “Koopwoningen” 78,8% (2024), rang 2 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 66,7%.
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Veere?
In Veere bedraagt de indicator “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners” 317,4 ‰ (2025), rang 4 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 222,7 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Veere?
In Veere produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.142 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Veere?
Het dichtst bij Veere liggen Middelburg (Z.) (7,4 km), Vlissingen (11 km), Noord-Beveland (16 km), Borsele (20 km), Goes (20 km).