Leudal: bevolking en statistieken
Leudal telt 36.099 inwoners (2026) op 162,4 km², oftewel 222 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 153 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: −0,1% tussen 2016 en 2026.
- 36.099 inwoners
- 162,4 km²
- 222 inw./km²
- 26 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Leudal op rang 12 qua bevolking.
Koopwoningen: 77,4% in Leudal, tegenover gemiddeld 61,1% in Limburg en 58,1% voor het hele land.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: 594 ‰ in Leudal, tegenover gemiddeld 520 ‰ in Limburg en 450 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Leudal in cijfers
Leudal op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Leudal
Leudal telde 36.140 inwoners in 2016 en 36.099 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 36.045 |
| 2022 | 35.928 |
| 2023 | 36.141 |
| 2024 | 36.006 |
| 2025 | 36.108 |
| 2026 | 36.099 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Koopwoningen”.
- “Koopwoningen”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 22.746 voetbalvelden.
- 2,4 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Roermond (61.431 inwoners), op 8,9 km.
Alle indicatoren van Leudal
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 28,0% | 26,2% | 23,6% | rang 37 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,3% | 12,6% | 14,8% | rang 315 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −4,9 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 294 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,8 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 132 van 342 |
Wonen
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 16.412 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 151 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,4% | 15,4% | 13,1% | rang 183 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 14,4% | 14,5% | 19,9% | rang 272 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 87,5% | 72,3% | 79,5% | rang 37 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 77,4% | 61,1% | 66,7% | rang 7 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 12,6% | 25,2% | 23,7% | rang 331 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 413.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 212 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 8,8 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 297 van 341 |
Energie
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 990 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 58 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.210 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 23 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 6% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 44% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 11% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,9% | 88,3% | 90,3% | rang 82 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.840 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 12 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.658 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 67 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 267,7 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 52 van 342 |
Economie
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 61.900 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 198 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.755 | 133.200 | 2.612.530 | rang 155 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 131,7 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 197 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,9% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,7% | 3,6% | 2,3% | rang 284 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 594 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 9 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 10,4 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 65 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,8% | 39,8% | 33,3% | rang 219 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 29,9 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 187 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,4 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 216 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 116 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,2 ‰ | 5,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 134 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 505 kg | 489 kg | 468 kg | rang 112 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 11,3% | 32,1% | 16,8% | rang 239 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 69,0% | 46,3% | 58,8% | rang 119 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 17,4% | 15,4% | 11,7% | rang 120 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Leudal | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 28,8% | 28,5% | 28,5% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,1 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 24 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Leudal
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,9% in 2022, tegenover 93,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.658 Wp in 2025, tegenover 816 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
267,7 ‰ in 2025, tegenover 96,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
29,9 ‰ in 2025, tegenover 34,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,4 ‰ in 2025, tegenover 14,2 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,1 ‰ in 2025, tegenover 3,3 ‰ in 2020
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,2 ‰ in 2025, tegenover 4,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Leudal
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 41 | 4,0 |
| maart | 84 | 6,6 |
| april | 130 | 10,4 |
| mei | 160 | 14,3 |
| juni | 168 | 17,8 |
| juli | 166 | 19,4 |
| augustus | 139 | 18,6 |
| september | 103 | 15,8 |
| oktober | 60 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Leudal
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten16,4% ×0,8
- Handel14,7% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg10,7% ×1,0
- Bouwnijverheid10,1% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij9,4% ×3,1
- Overige dienstverlening5,9% ×1,1
- Industrie5,3% ×1,5
- Cultuur, sport en recreatie4,9% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Leudal?
Leudal telt 36.099 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 153 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Leudal?
Leudal beslaat 162,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 222 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Leudal?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Leudal van 36.140 naar 36.099, oftewel −0,1%.
Waar ligt Leudal?
Leudal ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,233, lengtegraad 5,867.
Koopwoningen: wat is de waarde in Leudal?
In Leudal bedraagt de indicator “Koopwoningen” 77,4% (2024), rang 7 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 66,7%.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Leudal?
In Leudal bedraagt de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners” 594 ‰ (2025), rang 9 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 508 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Leudal?
In Leudal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Leudal?
Het dichtst bij Leudal liggen Roermond (8,9 km), Maasgouw (9,3 km), Nederweert (10,0 km), Weert (12 km), Peel en Maas (12 km).