Mook en Middelaar: bevolking en statistieken
Mook en Middelaar telt 8.192 inwoners (2026) op 17,4 km², oftewel 471 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 334 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,6% tussen 2016 en 2026.
- 8.192 inwoners
- 17,4 km²
- 471 inw./km²
- 14 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Mook en Middelaar op rang 31 qua bevolking.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 86.900 € in Mook en Middelaar, tegenover gemiddeld 56.081 € in Limburg en 61.843 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,5% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.030 kWh per jaar.
Mook en Middelaar in cijfers
Mook en Middelaar op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Mook en Middelaar
Mook en Middelaar telde 7.755 inwoners in 2016 en 8.192 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 7.909 |
| 2022 | 7.989 |
| 2023 | 8.043 |
| 2024 | 8.153 |
| 2025 | 8.102 |
| 2026 | 8.192 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”.
- “Woningvoorraad”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.436 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Heumen (16.978 inwoners), op 3,0 km.
Alle indicatoren van Mook en Middelaar
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 30,1% | 26,2% | 23,6% | rang 12 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 11,4% | 12,6% | 14,8% | rang 331 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,7 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 266 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | −2,7 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 330 van 342 |
Wonen
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 3.785 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 335 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 4,4% | 15,4% | 13,1% | rang 319 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 17,4% | 14,5% | 19,9% | rang 222 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,0% | 72,3% | 79,5% | rang 113 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,2% | 61,1% | 66,7% | rang 36 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 15,9% | 25,2% | 23,7% | rang 310 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 514.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 68 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,1 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 136 van 341 |
Energie
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.000 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 47 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.040 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 72 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 6% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 58% | 44% | 46% | rang 29 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 11% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,8% | 88,3% | 90,3% | rang 42 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 1,1% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.570 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 63 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.455 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 208 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 292,8 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 18 van 342 |
Economie
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 86.900 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 7 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 1.190 | 133.200 | 2.612.530 | rang 333 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 145,3 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 110 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,9% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,7% | 3,6% | 2,3% | rang 125 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 587 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 17 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,9 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 306 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,3% | 39,8% | 33,3% | rang 170 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 35,4 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 114 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 16,7 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 75 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 555 kg | 489 kg | 468 kg | rang 66 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 19,6% | 32,1% | 16,8% | rang 141 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 40,6% | 46,3% | 58,8% | rang 247 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 31,3% | 15,4% | 11,7% | rang 52 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Mook en Middelaar | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 42,8% | 28,5% | 28,5% | rang 34 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Mook en Middelaar
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,8% in 2022, tegenover 94,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.455 Wp in 2025, tegenover 425 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
292,8 ‰ in 2025, tegenover 89,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
35,4 ‰ in 2025, tegenover 31,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
16,7 ‰ in 2025, tegenover 16,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Mook en Middelaar
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,5 |
| februari | 39 | 3,9 |
| maart | 82 | 6,4 |
| april | 128 | 10,1 |
| mei | 156 | 13,9 |
| juni | 166 | 17,4 |
| juli | 162 | 19,0 |
| augustus | 136 | 18,2 |
| september | 98 | 15,6 |
| oktober | 58 | 11,9 |
| november | 29 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Mook en Middelaar
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,5% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg13,9% ×1,3
- Handel10,5% ×0,8
- Bouwnijverheid7,6% ×0,7
- Onderwijs7,2% ×1,2
- Cultuur, sport en recreatie5,1% ×0,9
- Overige dienstverlening5,1% ×0,9
- Horeca4,6% ×1,3
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Mook en Middelaar?
Mook en Middelaar telt 8.192 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 334 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Mook en Middelaar?
Mook en Middelaar beslaat 17,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 471 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Mook en Middelaar?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Mook en Middelaar van 7.755 naar 8.192, oftewel +5,6%.
Waar ligt Mook en Middelaar?
Mook en Middelaar ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,752, lengtegraad 5,882.
Woningvoorraad: wat is de waarde in Mook en Middelaar?
In Mook en Middelaar bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 3.785 woningen (2025), rang 335 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Mook en Middelaar?
In Mook en Middelaar bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 86.900 € (2024), rang 7 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Mook en Middelaar?
In Mook en Middelaar produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.030 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Mook en Middelaar?
Het dichtst bij Mook en Middelaar liggen Heumen (3,0 km), Gennep (9,0 km), Berg en Dal (9,1 km), Nijmegen (11 km), Wijchen (13 km).