Locatiekaart: Maastricht
Gemeente · Zuid-Limburg · Limburg

Maastricht: bevolking en statistieken

Maastricht telt 126.026 inwoners (2026) op 55,8 km², oftewel 2.259 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 23 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,9% tussen 2016 en 2026.

  • 126.026 inwoners
  • 55,8 km²
  • 2.259 inw./km²
  • 42 m

Het belangrijkste

Van de 31 gemeenten in Limburg staat Maastricht op rang 1 qua bevolking.

Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: 10,1% in Maastricht, tegenover gemiddeld 12,6% in Limburg en 14,8% voor het hele land.

Gemiddelde huishoudensgrootte: 1,7 personen in Maastricht, tegenover gemiddeld 2,0 personen in Limburg en 2,1 personen voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,0% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.058 kWh per jaar.

Maastricht in cijfers

Bevolking
126.026
rang 23 van 342
+2,9%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
2.259inw./km²
rang 36 van 342
Oppervlakte
55,8km²
rang 203 van 342
Hoogte
42m
rang 18 van 339
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar
10,1%
rang 340 van 342
Gemiddelde huishoudensgrootte
1,7personen
rang 336 van 342
Koopwoningen
38,5%
rang 338 van 342
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners
360‰
rang 331 van 342

Maastricht op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Maastricht

120.000122.000124.000126.000128.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Maastricht telde 122.533 inwoners in 2016 en 126.026 in 2026.

JaarBevolking
2021120.227
2022121.151
2023122.734
2024125.285
2025125.563
2026126.026

Wist u dat?

Alle indicatoren van Maastricht

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

MaastrichtLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,6%26,2%23,6%rang 222 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)10,1%12,6%14,8%rang 340 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−4,0 ‰−4,3 ‰−1,3 ‰rang 275 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)6,4 ‰6,2 ‰6,5 ‰rang 172 van 342

Wonen

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)66.249 woningen551.4898.274.510rang 19 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)23,8%15,4%13,1%rang 38 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)13,4%14,5%19,9%rang 289 van 338
Eengezinswoningen (2024)48,1%72,3%79,5%rang 325 van 342
Koopwoningen (2024)38,5%61,1%66,7%rang 338 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)33,8%25,2%23,7%rang 25 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)346.000 €351.319 €438.000 €rang 298 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)25,5 ‰13,8 ‰17,4 ‰rang 60 van 341

Energie

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)760 m³887 m³900 m³rang 284 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.260 kWh2.783 kWh2.810 kWhrang 326 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)10%6%7%rang 61 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)23%44%46%rang 328 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)9%11%12%rang 256 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)8 ha112 ha3.475 harang 91 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)77,3%88,3%90,3%rang 311 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)3,5%1,1%0,1%rang 55 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)540 kWh1.254 kWh1.245 kWhrang 322 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)816 Wp1.958 Wp1.707 Wprang 306 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)130,3 ‰225,6 ‰222,7 ‰rang 322 van 342

Economie

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)52.700 €56.081 €63.450 €rang 316 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)15.065133.2002.612.530rang 29 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)119,5 ‰117,0 ‰135,6 ‰rang 283 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,4%1,9%1,5%rang 185 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)4,3%3,6%2,3%rang 35 van 342

Mobiliteit

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)360 ‰520 ‰508 ‰rang 331 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,6 km3,9 km4,6 kmrang 254 van 342

Samenleving

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)1,7 personen2,02,2rang 336 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)57,8%39,8%33,3%rang 5 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)60,3 ‰45,6 ‰30,9 ‰rang 15 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)27,3 ‰17,2 ‰11,7 ‰rang 20 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)5,4 ‰4,7 ‰3,8 ‰rang 19 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)5,9 ‰5,4 ‰3,9 ‰rang 24 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,7 km1,0 km1,0 kmrang 298 van 342

Milieu

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)357 kg489 kg468 kgrang 328 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)48,0%32,1%16,8%rang 42 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)32,9%46,3%58,8%rang 269 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)7,7%15,4%11,7%rang 222 van 341

Gezondheid

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,7 km1,1 km1,2 kmrang 323 van 342

Onderwijs

IndicatorMaastrichtLimburgLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)35,9%28,5%28,5%rang 70 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Maastricht

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,5 procentpunt

77,3% in 2022, tegenover 77,8% in 2017

77,077,578,078,5202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,5 procentpunt

3,5% in 2022, tegenover 3,0% in 2017

3,03,23,43,6202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+587 Wp+256,3%

816 Wp in 2025, tegenover 229 Wp in 2019

2004006008001.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+85,8 ‰+192,8%

130,3 ‰ in 2025, tegenover 44,5 ‰ in 2019

0501001502025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−13,0 ‰−17,7%

60,3 ‰ in 2025, tegenover 73,3 ‰ in 2019

506070802025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−13,8 ‰−33,6%

27,3 ‰ in 2025, tegenover 41,1 ‰ in 2019

203040502025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−0,6 ‰−10,0%

5,4 ‰ in 2025, tegenover 6,0 ‰ in 2019

4,55,05,56,02025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,9 ‰−13,2%

5,9 ‰ in 2025, tegenover 6,8 ‰ in 2019

5672025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Maastricht

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.058kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
2,9°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari252,9
februari423,5
maart846,1
april1309,8
mei15713,6
juni16717,2
juli16418,7
augustus13717,9
september10215,2
oktober6011,7
november316,9
december204,2

Economische sectoren: Maastricht

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Maastricht?

Maastricht telt 126.026 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 23 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Maastricht?

Maastricht beslaat 55,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.259 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Maastricht?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Maastricht van 122.533 naar 126.026, oftewel +2,9%.

Waar ligt Maastricht?

Maastricht ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,867, lengtegraad 5,683.

Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: wat is de waarde in Maastricht?

In Maastricht bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar” 10,1% (2026), rang 340 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14,8%.

Gemiddelde huishoudensgrootte: wat is de waarde in Maastricht?

In Maastricht bedraagt de indicator “Gemiddelde huishoudensgrootte” 1,7 personen (2025), rang 336 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,2 personen.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Maastricht?

In Maastricht produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.058 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Maastricht?

Het dichtst bij Maastricht liggen Meerssen (5,3 km), Eijsden-Margraten (9,8 km), Valkenburg aan de Geul (10 km), Beek (L.) (11 km), Stein (L.) (13 km).