Lochem: bevolking en statistieken
Lochem telt 34.213 inwoners (2026) op 212,9 km², oftewel 161 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 165 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 34.213 inwoners
- 212,9 km²
- 161 inw./km²
- 32 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Lochem op rang 23 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 30,7% in Lochem, tegenover gemiddeld 22,4% in Gelderland en 21,1% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.028 kWh per jaar.
Lochem in cijfers
Lochem op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Lochem
Lochem telde 33.333 inwoners in 2016 en 34.213 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 33.948 |
| 2022 | 34.069 |
| 2023 | 34.314 |
| 2024 | 34.289 |
| 2025 | 34.316 |
| 2026 | 34.213 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”.
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Oppervlakte zonneparken”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 29.825 voetbalvelden.
- 3,4 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Lochem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 30,7% | 22,4% | 23,6% | rang 8 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,8% | 14,9% | 14,8% | rang 302 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −7,0 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 326 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,8 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 132 van 342 |
Wonen
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 15.659 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 158 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 23,4% | 15,1% | 13,1% | rang 45 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 19,5% | 21,5% | 19,9% | rang 177 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 83,1% | 73,5% | 79,5% | rang 122 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,1% | 61,6% | 66,7% | rang 86 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 17,8% | 26,3% | 23,7% | rang 286 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 515.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 66 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,1 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 200 van 341 |
Energie
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.070 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 16 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.080 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 55 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 10% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 50% | 43% | 46% | rang 116 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 11% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 59 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 15 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,3% | 85,9% | 90,3% | rang 111 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,3% | 4,2% | 0,1% | rang 125 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.410 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 115 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 3.187 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 49 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 241,7 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 112 van 342 |
Economie
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 75.500 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 28 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.435 | 298.620 | 2.612.530 | rang 135 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 158,9 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 52 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,4% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,3% | 3,1% | 2,3% | rang 164 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 576 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 27 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 4,9 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 166 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,2 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,7% | 36,8% | 33,3% | rang 222 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 21,4 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 298 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 7,5 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 260 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,0 ‰ | 4,0 ‰ | 3,8 ‰ | rang 123 van 171 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,5 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 53 van 342 |
Milieu
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 392 kg | 438 kg | 468 kg | rang 293 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 7,5% | 22,9% | 16,8% | rang 303 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 72,1% | 45,1% | 58,8% | rang 100 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 18,3% | 26,8% | 11,7% | rang 114 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Lochem | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 36,7% | 31,9% | 28,5% | rang 65 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,1 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 24 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Lochem
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,3% in 2022, tegenover 94,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,3% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
3.187 Wp in 2025, tegenover 480 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
241,7 ‰ in 2025, tegenover 90,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
21,4 ‰ in 2025, tegenover 25,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
7,5 ‰ in 2025, tegenover 8,7 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,0 ‰ in 2025, tegenover 3,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Lochem
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,2 |
| februari | 38 | 3,5 |
| maart | 82 | 6,0 |
| april | 129 | 9,8 |
| mei | 156 | 13,7 |
| juni | 167 | 17,2 |
| juli | 163 | 18,8 |
| augustus | 137 | 18,0 |
| september | 97 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,6 |
| november | 27 | 6,9 |
| december | 17 | 4,3 |
Economische sectoren: Lochem
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten22,9% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg11,8% ×1,1
- Handel11,5% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij8,7% ×2,9
- Onderwijs6,3% ×1,1
- Bouwnijverheid6,3% ×0,6
- Cultuur, sport en recreatie5,4% ×1,0
- Overige dienstverlening5,2% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lochem?
Lochem telt 34.213 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 165 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lochem?
Lochem beslaat 212,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 161 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lochem?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Lochem van 33.333 naar 34.213, oftewel +2,6%.
Waar ligt Lochem?
Lochem ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Achterhoek (COROP-gebied). Breedtegraad 52,150, lengtegraad 6,417.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Lochem?
In Lochem bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 30,7% (2026), rang 8 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 23,6%.
Oppervlakte zonneparken: wat is de waarde in Lochem?
In Lochem bedraagt de indicator “Oppervlakte zonneparken” 59 ha (2022), rang 15 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 0 ha.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Lochem?
In Lochem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.028 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lochem?
Het dichtst bij Lochem liggen Berkelland (7,8 km), Bronckhorst (14 km), Hof van Twente (15 km), Zutphen (15 km), Brummen (18 km).