Horst aan de Maas: bevolking en statistieken
Horst aan de Maas telt 44.821 inwoners (2026) op 188,2 km², oftewel 238 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 125 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,5% tussen 2016 en 2026.
- 44.821 inwoners
- 188,2 km²
- 238 inw./km²
- 24 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Horst aan de Maas op rang 10 qua bevolking.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 1.930 kWh in Horst aan de Maas, tegenover gemiddeld 1.254 kWh in Limburg en 949 kWh voor het hele land.
Koopwoningen: 75,3% in Horst aan de Maas, tegenover gemiddeld 61,1% in Limburg en 58,1% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.052 kWh per jaar.
Horst aan de Maas in cijfers
Horst aan de Maas op de kaart
De naburige gemeenten
- Venlo8,9 km · 104.195
- Venray13 km · 45.108
- Peel en Maas16 km · 45.816
- Bergen (L.)19 km · 13.037
- Beesel19 km · 13.579
- Deurne22 km · 33.596
- Asten25 km · 17.484
- Roermond28 km · 61.431
Alle gemeenten in Noord-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Horst aan de Maas
Horst aan de Maas telde 41.675 inwoners in 2016 en 44.821 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 42.487 |
| 2022 | 43.039 |
| 2023 | 43.641 |
| 2024 | 43.917 |
| 2025 | 44.242 |
| 2026 | 44.821 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Oppervlakte zonneparken”.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Koopwoningen”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 26.361 voetbalvelden.
- 2,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Horst aan de Maas
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,5% | 26,2% | 23,6% | rang 140 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,4% | 12,6% | 14,8% | rang 281 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,0 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 154 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,4 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 117 van 342 |
Wonen
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 18.910 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 131 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 11,4% | 15,4% | 13,1% | rang 201 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 21,3% | 14,5% | 19,9% | rang 129 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 87,4% | 72,3% | 79,5% | rang 40 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 75,3% | 61,1% | 66,7% | rang 17 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 15,0% | 25,2% | 23,7% | rang 316 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 410.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 216 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 26,5 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 50 van 341 |
Energie
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 960 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 92 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.180 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 32 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 6% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 59% | 44% | 46% | rang 21 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 11% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 28 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 37 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,7% | 88,3% | 90,3% | rang 48 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,1% | 1,1% | 0,1% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.930 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 5 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 3.830 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 29 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 279,3 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 41 van 342 |
Economie
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 62.900 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 175 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.560 | 133.200 | 2.612.530 | rang 130 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 124,0 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 256 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,9% | 1,9% | 1,5% | rang 14 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,9% | 3,6% | 2,3% | rang 241 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 553 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 64 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,2 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 160 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,7% | 39,8% | 33,3% | rang 191 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 34,8 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 121 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,9 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 134 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,7 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 142 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,2 ‰ | 5,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 134 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,7 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 31 van 342 |
Milieu
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 580 kg | 489 kg | 468 kg | rang 55 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,6% | 32,1% | 16,8% | rang 253 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 67,0% | 46,3% | 58,8% | rang 129 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 19,2% | 15,4% | 11,7% | rang 106 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,8 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 34 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Horst aan de Maas | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,9% | 28,5% | 28,5% | rang 185 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Horst aan de Maas
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,7% in 2022, tegenover 95,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,1% in 2022, tegenover 0,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
3.830 Wp in 2025, tegenover 906 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
279,3 ‰ in 2025, tegenover 103,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
34,8 ‰ in 2025, tegenover 31,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,9 ‰ in 2025, tegenover 14,3 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,7 ‰ in 2025, tegenover 3,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,2 ‰ in 2025, tegenover 2,3 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Horst aan de Maas
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,4 |
| februari | 40 | 3,8 |
| maart | 84 | 6,4 |
| april | 130 | 10,3 |
| mei | 158 | 14,1 |
| juni | 168 | 17,7 |
| juli | 165 | 19,3 |
| augustus | 138 | 18,5 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 59 | 11,9 |
| november | 30 | 7,2 |
| december | 18 | 4,5 |
Economische sectoren: Horst aan de Maas
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,8% ×0,9
- Handel12,5% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij10,4% ×3,4
- Gezondheids- en welzijnszorg10,2% ×1,0
- Bouwnijverheid8,4% ×0,8
- Overige dienstverlening6,5% ×1,2
- Onderwijs5,5% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie5,4% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Horst aan de Maas?
Horst aan de Maas telt 44.821 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 125 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Horst aan de Maas?
Horst aan de Maas beslaat 188,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 238 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Horst aan de Maas?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Horst aan de Maas van 41.675 naar 44.821, oftewel +7,5%.
Waar ligt Horst aan de Maas?
Horst aan de Maas ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,437, lengtegraad 6,106.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Horst aan de Maas?
In Horst aan de Maas bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 1.930 kWh (2025), rang 5 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Koopwoningen: wat is de waarde in Horst aan de Maas?
In Horst aan de Maas bedraagt de indicator “Koopwoningen” 75,3% (2024), rang 17 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 66,7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Horst aan de Maas?
In Horst aan de Maas produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.052 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Horst aan de Maas?
Het dichtst bij Horst aan de Maas liggen Venlo (8,9 km), Venray (13 km), Peel en Maas (16 km), Bergen (L.) (19 km), Beesel (19 km).