Heiloo: bevolking en statistieken
Heiloo telt 24.613 inwoners (2026) op 18,7 km², oftewel 1.317 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 238 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,5% tussen 2016 en 2026.
- 24.613 inwoners
- 18,7 km²
- 1.317 inw./km²
- 4 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Heiloo op rang 28 qua bevolking.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 583.000 € in Heiloo, tegenover gemiddeld 524.447 € in Noord-Holland en 440.410 € voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 1,8 km in Heiloo, tegenover gemiddeld 3,7 km in Noord-Holland en 5,2 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 27,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.078 kWh per jaar.
Heiloo in cijfers
Heiloo op de kaart
De naburige gemeenten
- Alkmaar4,2 km · 113.196
- Castricum6,2 km · 37.077
- Bergen (NH.)7,7 km · 29.653
- Uitgeest8,0 km · 13.489
- Heemskerk10 km · 39.529
- Dijk en Waard11 km · 91.411
- Beverwijk13 km · 43.052
- Wormerland15 km · 16.328
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Alkmaar en omgeving (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Heiloo
Heiloo telde 22.689 inwoners in 2016 en 24.613 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.144 |
| 2022 | 24.417 |
| 2023 | 24.319 |
| 2024 | 24.312 |
| 2025 | 24.341 |
| 2026 | 24.613 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.618 voetbalvelden.
- 2,4 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Alkmaar (113.196 inwoners), op 4,2 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.312 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Heiloo
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 28,0% | 19,4% | 23,6% | rang 37 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,9% | 14,5% | 14,8% | rang 242 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,6 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 309 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,8 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 158 van 342 |
Wonen
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.293 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 227 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 14,9% | 25,0% | 13,1% | rang 149 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,9% | 20,8% | 19,9% | rang 137 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 74,4% | 50,2% | 79,5% | rang 225 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 73,6% | 51,8% | 66,7% | rang 44 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,3% | 30,5% | 23,7% | rang 304 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 583.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 23 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 20,0 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 123 van 341 |
Energie
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 930 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 127 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.610 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 250 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 55% | 28% | 46% | rang 45 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 8% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,2% | 80,6% | 90,3% | rang 116 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,3% | 8,8% | 0,1% | rang 125 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.170 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 194 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.135 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 263 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 281,2 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 37 van 342 |
Economie
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 72.100 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 57 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.525 | 533.195 | 2.612.530 | rang 220 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 143,2 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 124 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,7% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,0% | 3,5% | 2,3% | rang 224 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 482 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 227 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,8 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 315 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 36,1% | 43,0% | 33,3% | rang 105 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,1 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 255 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,0 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 152 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 519 kg | 445 kg | 468 kg | rang 99 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 34,3% | 44,6% | 16,8% | rang 80 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 49,0% | 33,6% | 58,8% | rang 221 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 6,6% | 11,0% | 11,7% | rang 235 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Heiloo | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 43,5% | 39,0% | 28,5% | rang 31 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Heiloo
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,2% in 2022, tegenover 92,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,3% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.135 Wp in 2025, tegenover 356 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
281,2 ‰ in 2025, tegenover 96,1 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,1 ‰ in 2025, tegenover 26,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,0 ‰ in 2025, tegenover 11,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Heiloo
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,6 |
| februari | 38 | 4,4 |
| maart | 85 | 6,2 |
| april | 134 | 9,3 |
| mei | 166 | 12,7 |
| juni | 173 | 15,9 |
| juli | 169 | 17,9 |
| augustus | 140 | 17,8 |
| september | 95 | 15,8 |
| oktober | 54 | 12,5 |
| november | 26 | 8,4 |
| december | 16 | 5,8 |
Economische sectoren: Heiloo
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten27,4% ×1,3
- Handel11,3% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg11,3% ×1,1
- Onderwijs8,5% ×1,5
- Bouwnijverheid7,7% ×0,7
- Informatie en communicatie6,4% ×1,2
- Overige dienstverlening5,1% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie4,8% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Heiloo?
Heiloo telt 24.613 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 238 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Heiloo?
Heiloo beslaat 18,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.317 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Heiloo?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Heiloo van 22.689 naar 24.613, oftewel +8,5%.
Waar ligt Heiloo?
Heiloo ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Alkmaar en omgeving (COROP-gebied). Breedtegraad 52,601, lengtegraad 4,702.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Heiloo?
In Heiloo bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 583.000 € (2026), rang 23 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Heiloo?
In Heiloo bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 1,8 km (2025), rang 315 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Heiloo?
In Heiloo produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.078 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Heiloo?
Het dichtst bij Heiloo liggen Alkmaar (4,2 km), Castricum (6,2 km), Bergen (NH.) (7,7 km), Uitgeest (8,0 km), Heemskerk (10 km).