Montfoort: bevolking en statistieken
Montfoort telt 13.795 inwoners (2026) op 37,6 km², oftewel 367 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 311 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,1% tussen 2016 en 2026.
- 13.795 inwoners
- 37,6 km²
- 367 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Montfoort op rang 23 qua bevolking.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): −8,8 ‰ in Montfoort, tegenover gemiddeld 4,3 ‰ in Utrecht en 6,0 ‰ voor het hele land.
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): 87,0% in Montfoort, tegenover gemiddeld 41,7% in Utrecht en 44,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Montfoort in cijfers
Montfoort op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Montfoort
Montfoort telde 13.783 inwoners in 2016 en 13.795 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 13.896 |
| 2022 | 13.818 |
| 2023 | 13.929 |
| 2024 | 13.868 |
| 2025 | 13.772 |
| 2026 | 13.795 |
Wist u dat?
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.266 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oudewater, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Woerden (54.199 inwoners), op 6,5 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.220 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Montfoort
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,1% | 18,8% | 23,6% | rang 237 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,8% | 16,1% | 14,8% | rang 94 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,8 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 49 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | −8,8 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 341 van 342 |
Wonen
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 5.825 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 316 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 11,9% | 16,8% | 13,1% | rang 196 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 13,8% | 23,5% | 19,9% | rang 286 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,4% | 61,5% | 79,5% | rang 102 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,2% | 58,3% | 66,7% | rang 36 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,1% | 26,7% | 23,7% | rang 308 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 540.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 50 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 4,9 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 326 van 341 |
Energie
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.800 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 176 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 18% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 38% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 9% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 93,3% | 77,0% | 90,3% | rang 31 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 12,9% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.380 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 121 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.015 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 127 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 228,7 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 155 van 342 |
Economie
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 77.000 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 24 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.045 | 222.825 | 2.612.530 | rang 312 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 148,2 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 96 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 0,9% | 1,5% | 1,5% | rang 327 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,6% | 2,9% | 2,3% | rang 296 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 493 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 204 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,3 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 111 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,2 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,8% | 39,1% | 33,3% | rang 279 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 19,5 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 315 van 338 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 542 kg | 431 kg | 468 kg | rang 76 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 9,6% | 38,0% | 16,8% | rang 272 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 87,0% | 41,7% | 58,8% | rang 8 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 2,2% | 12,1% | 11,7% | rang 303 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Montfoort | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,3% | 41,9% | 28,5% | rang 137 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Montfoort
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
93,3% in 2022, tegenover 94,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.015 Wp in 2025, tegenover 665 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
228,7 ‰ in 2025, tegenover 68,2 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
19,5 ‰ in 2025, tegenover 23,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,4 ‰ in 2023, tegenover 8,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Montfoort
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,8 |
| februari | 39 | 4,0 |
| maart | 84 | 6,3 |
| april | 132 | 9,8 |
| mei | 160 | 13,4 |
| juni | 168 | 16,8 |
| juli | 164 | 18,5 |
| augustus | 138 | 17,8 |
| september | 99 | 15,4 |
| oktober | 57 | 11,9 |
| november | 28 | 7,4 |
| december | 18 | 4,8 |
Economische sectoren: Montfoort
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,1% ×1,0
- Handel15,2% ×1,2
- Bouwnijverheid13,0% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg7,1% ×0,7
- Overige dienstverlening5,4% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij5,1% ×1,7
- Financiële dienstverlening5,1% ×1,8
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Montfoort?
Montfoort telt 13.795 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 311 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Montfoort?
Montfoort beslaat 37,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 367 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Montfoort?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Montfoort van 13.783 naar 13.795, oftewel +0,1%.
Waar ligt Montfoort?
Montfoort ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,045, lengtegraad 4,951.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Montfoort?
In Montfoort bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” −8,8 ‰ (2024), rang 341 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): wat is de waarde in Montfoort?
In Montfoort bedraagt de indicator “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)” 87,0% (2022), rang 8 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 58,8%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Montfoort?
In Montfoort produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Montfoort?
Het dichtst bij Montfoort liggen Oudewater (6,0 km), Woerden (6,5 km), IJsselstein (6,8 km), Lopik (8,1 km), Nieuwegein (9,8 km).