Goirle: bevolking en statistieken
Goirle telt 24.886 inwoners (2026) op 43,0 km², oftewel 579 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 233 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,7% tussen 2016 en 2026.
- 24.886 inwoners
- 43,0 km²
- 579 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Goirle op rang 33 qua bevolking.
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: 18% in Goirle, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Brabant en 10% voor het hele land.
Huishoudelijk afval per inwoner: 370 kg in Goirle, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Goirle in cijfers
Goirle op de kaart
De naburige gemeenten
- Tilburg4,4 km · 230.746
- Hilvarenbeek6,1 km · 16.315
- Gilze en Rijen10 km · 28.437
- Oisterwijk12 km · 33.356
- Loon op Zand12 km · 24.111
- Baarle-Nassau12 km · 7.256
- Alphen-Chaam14 km · 10.495
- Dongen15 km · 27.673
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Goirle
Goirle telde 23.111 inwoners in 2016 en 24.886 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 23.952 |
| 2022 | 23.979 |
| 2023 | 24.177 |
| 2024 | 24.327 |
| 2025 | 24.468 |
| 2026 | 24.886 |
Wist u dat?
- “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.021 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Tilburg (230.746 inwoners), op 4,4 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.144 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Goirle
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,1% | 22,0% | 23,6% | rang 109 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,4% | 14,4% | 14,8% | rang 114 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,6 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 140 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,5 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 167 van 342 |
Wonen
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.735 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 238 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 8,1% | 10,8% | 13,1% | rang 273 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,9% | 21,5% | 19,9% | rang 137 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 83,2% | 74,1% | 79,5% | rang 120 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,3% | 61,6% | 66,7% | rang 81 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 23,7% | 26,6% | 23,7% | rang 170 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 479.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 115 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,0 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 139 van 341 |
Energie
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 850 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 215 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.010 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 89 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 11% | 13% | 7% | rang 52 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 42% | 42% | 46% | rang 222 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 18% | 13% | 12% | rang 14 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 88,3% | 84,3% | 90,3% | rang 238 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 1,5% | 5,8% | 0,1% | rang 72 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.210 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 184 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.403 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 221 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 198,8 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 233 van 342 |
Economie
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 66.600 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 101 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.260 | 375.525 | 2.612.530 | rang 240 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 131,0 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 208 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,6% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,0% | 2,9% | 2,3% | rang 224 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 510 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 168 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 6,0 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 143 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,1 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,3% | 37,2% | 33,3% | rang 266 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 29,2 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 198 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 13,1 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 130 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 370 kg | 457 kg | 468 kg | rang 316 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 16,1% | 28,1% | 16,8% | rang 175 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 54,7% | 50,6% | 58,8% | rang 198 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 26,5% | 16,0% | 11,7% | rang 74 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Goirle | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 34,4% | 32,2% | 28,5% | rang 82 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Goirle
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
88,3% in 2022, tegenover 90,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
1,5% in 2022, tegenover 0,4% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.403 Wp in 2025, tegenover 451 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
198,8 ‰ in 2025, tegenover 61,9 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
29,2 ‰ in 2025, tegenover 30,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
13,1 ‰ in 2025, tegenover 12,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Goirle
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,7 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 128 | 10,1 |
| mei | 156 | 13,9 |
| juni | 166 | 17,3 |
| juli | 162 | 18,9 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 100 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,0 |
| november | 29 | 7,4 |
| december | 19 | 4,7 |
Economische sectoren: Goirle
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,8% ×1,2
- Handel13,1% ×1,0
- Bouwnijverheid11,5% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg10,1% ×1,0
- Onderwijs6,1% ×1,0
- Overige dienstverlening6,0% ×1,1
- Cultuur, sport en recreatie4,7% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,4% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Goirle?
Goirle telt 24.886 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 233 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Goirle?
Goirle beslaat 43,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 579 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Goirle?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Goirle van 23.111 naar 24.886, oftewel +7,7%.
Waar ligt Goirle?
Goirle ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,520, lengtegraad 5,067.
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd: wat is de waarde in Goirle?
In Goirle bedraagt de indicator “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd” 18% (2025), rang 14 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 12%.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Goirle?
In Goirle bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 370 kg (2024), rang 316 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Goirle?
In Goirle produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Goirle?
Het dichtst bij Goirle liggen Tilburg (4,4 km), Hilvarenbeek (6,1 km), Gilze en Rijen (10 km), Oisterwijk (12 km), Loon op Zand (12 km).