Oost Gelre: bevolking en statistieken
Oost Gelre telt 29.868 inwoners (2026) op 109,8 km², oftewel 272 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 193 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +1,1% tussen 2016 en 2026.
- 29.868 inwoners
- 109,8 km²
- 272 inw./km²
- 22 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Oost Gelre op rang 28 qua bevolking.
Woningen in bezit van woningcorporaties: 14,9% in Oost Gelre, tegenover gemiddeld 26,3% in Gelderland en 27,9% voor het hele land.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: 19,6 ‰ in Oost Gelre, tegenover gemiddeld 36,1 ‰ in Gelderland en 45,2 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,5% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.028 kWh per jaar.
Oost Gelre in cijfers
Oost Gelre op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Oost Gelre
Oost Gelre telde 29.537 inwoners in 2016 en 29.868 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 29.574 |
| 2022 | 29.603 |
| 2023 | 29.846 |
| 2024 | 29.969 |
| 2025 | 30.048 |
| 2026 | 29.868 |
Wist u dat?
- “Woningen in bezit van woningcorporaties”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 15.382 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Aalten, op 6,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Doetinchem (60.466 inwoners), op 21 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.112 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Oost Gelre
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,6% | 22,4% | 23,6% | rang 90 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,4% | 14,9% | 14,8% | rang 207 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,2 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 209 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 4,9 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 207 van 342 |
Wonen
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 13.367 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 193 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 13,2% | 15,1% | 13,1% | rang 167 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,3% | 21,5% | 19,9% | rang 246 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 83,1% | 73,5% | 79,5% | rang 122 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,6% | 61,6% | 66,7% | rang 30 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 14,9% | 26,3% | 23,7% | rang 317 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 382.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 260 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 13,3 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 244 van 341 |
Energie
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.990 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 97 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 10% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 51% | 43% | 46% | rang 102 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 11% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 6 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 100 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,9% | 85,9% | 90,3% | rang 82 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.610 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 50 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.249 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 106 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 242,5 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 110 van 342 |
Economie
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 63.800 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 163 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.895 | 298.620 | 2.612.530 | rang 201 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 130,4 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 212 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,4% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 3,1% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 541 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 94 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 4,6 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 170 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,2% | 36,8% | 33,3% | rang 238 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 19,6 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 313 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 5,6 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 298 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 68 van 342 |
Milieu
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 455 kg | 438 kg | 468 kg | rang 204 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 11,7% | 22,9% | 16,8% | rang 234 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 80,8% | 45,1% | 58,8% | rang 39 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 5,4% | 26,8% | 11,7% | rang 253 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Oost Gelre | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 28,8% | 31,9% | 28,5% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Oost Gelre
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,9% in 2022, tegenover 94,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.249 Wp in 2025, tegenover 664 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
242,5 ‰ in 2025, tegenover 82,1 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
19,6 ‰ in 2025, tegenover 22,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
5,6 ‰ in 2025, tegenover 7,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Oost Gelre
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,2 |
| februari | 38 | 3,6 |
| maart | 82 | 6,2 |
| april | 128 | 10,2 |
| mei | 157 | 14,0 |
| juni | 167 | 17,6 |
| juli | 162 | 19,1 |
| augustus | 137 | 18,3 |
| september | 98 | 15,5 |
| oktober | 57 | 11,7 |
| november | 28 | 7,0 |
| december | 17 | 4,3 |
Economische sectoren: Oost Gelre
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,5% ×0,9
- Handel14,4% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg9,8% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij9,0% ×2,9
- Bouwnijverheid8,6% ×0,8
- Overige dienstverlening6,7% ×1,2
- Industrie5,5% ×1,6
- Onderwijs5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oost Gelre?
Oost Gelre telt 29.868 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 193 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oost Gelre?
Oost Gelre beslaat 109,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 272 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oost Gelre?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Oost Gelre van 29.537 naar 29.868, oftewel +1,1%.
Waar ligt Oost Gelre?
Oost Gelre ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Achterhoek (COROP-gebied). Breedtegraad 51,983, lengtegraad 6,583.
Woningen in bezit van woningcorporaties: wat is de waarde in Oost Gelre?
In Oost Gelre bedraagt de indicator “Woningen in bezit van woningcorporaties” 14,9% (2024), rang 317 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 23,7%.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Oost Gelre?
In Oost Gelre bedraagt de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners” 19,6 ‰ (2025), rang 313 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 30,9 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Oost Gelre?
In Oost Gelre produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.028 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oost Gelre?
Het dichtst bij Oost Gelre liggen Aalten (6,5 km), Winterswijk (9,3 km), Berkelland (16 km), Oude IJsselstreek (19 km), Doetinchem (21 km).