Tholen: bevolking en statistieken
Tholen telt 27.031 inwoners (2026) op 146,9 km², oftewel 184 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 213 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.
- 27.031 inwoners
- 146,9 km²
- 184 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 13 gemeenten in Zeeland staat Tholen op rang 7 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 16,5 km in Tholen, tegenover gemiddeld 16,6 km in Zeeland en 5,2 km voor het hele land.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: 20,1% in Tholen, tegenover gemiddeld 24,9% in Zeeland en 33,2% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 15,5% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.103 kWh per jaar.
Tholen in cijfers
Tholen op de kaart
De naburige gemeenten
- Steenbergen8,9 km · 24.596
- Kapelle15 km · 13.186
- Bergen op Zoom16 km · 70.692
- Reimerswaal17 km · 23.388
- Goeree-Overflakkee18 km · 52.798
- Schouwen-Duiveland19 km · 34.409
- Woensdrecht21 km · 22.301
- Goes22 km · 40.387
Alle gemeenten in Overig Zeeland (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Tholen
Tholen telde 25.421 inwoners in 2016 en 27.031 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 26.085 |
| 2022 | 26.401 |
| 2023 | 26.825 |
| 2024 | 26.851 |
| 2025 | 26.942 |
| 2026 | 27.031 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 20.576 voetbalvelden.
- 2,9 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Steenbergen, op 8,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Bergen op Zoom (70.692 inwoners), op 16 km.
Alle indicatoren van Tholen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,0% | 25,5% | 23,6% | rang 262 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,7% | 14,5% | 14,8% | rang 24 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 2,4 ‰ | −3,0 ‰ | −1,3 ‰ | rang 35 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 1,0 ‰ | 6,5 ‰ | 6,5 ‰ | rang 287 van 342 |
Wonen
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.414 woningen | 193.454 | 8.274.510 | rang 224 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 24,3% | 20,3% | 13,1% | rang 32 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 22,1% | 18,2% | 19,9% | rang 110 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 88,9% | 80,1% | 79,5% | rang 25 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,4% | 67,4% | 66,7% | rang 65 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 20,7% | 21,4% | 23,7% | rang 238 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 325.000 € | 342.360 € | 438.000 € | rang 317 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 22,6 ‰ | 21,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 94 van 341 |
Energie
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 850 m³ | 848 m³ | 900 m³ | rang 215 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.860 kWh | 2.562 kWh | 2.810 kWh | rang 145 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 7% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 52% | 49% | 46% | rang 91 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 12% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 17 ha | 205 ha | 3.475 ha | rang 54 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,9% | 90,0% | 90,3% | rang 82 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,4% | 0,4% | 0,1% | rang 116 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.410 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 115 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.394 Wp | 2.852 Wp | 1.707 Wp | rang 94 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 244,9 ‰ | 262,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 102 van 342 |
Economie
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 61.300 € | 59.200 € | 63.450 € | rang 207 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.520 | 51.595 | 2.612.530 | rang 221 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 130,2 ‰ | 130,8 ‰ | 135,6 ‰ | rang 214 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,0% | 1,3% | 1,5% | rang 311 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 3,0% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 524 ‰ | 523 ‰ | 508 ‰ | rang 144 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 16,5 km | 16,6 km | 4,6 km | rang 23 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,1 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,2% | 37,8% | 33,3% | rang 238 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 20,4 ‰ | 37,0 ‰ | 30,9 ‰ | rang 303 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 5,5 ‰ | 12,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 300 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,3 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 621 kg | 661 kg | 468 kg | rang 32 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 9,4% | 19,7% | 16,8% | rang 275 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 80,9% | 69,2% | 58,8% | rang 38 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 8,1% | 7,2% | 11,7% | rang 211 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,5 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Tholen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 20,1% | 24,9% | 28,5% | rang 322 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Tholen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,9% in 2022, tegenover 95,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,4% in 2022, tegenover 0,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.394 Wp in 2025, tegenover 541 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
244,9 ‰ in 2025, tegenover 100,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
20,4 ‰ in 2025, tegenover 23,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
5,5 ‰ in 2025, tegenover 7,8 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,9 ‰ in 2024, tegenover 3,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Tholen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 4,2 |
| februari | 41 | 4,5 |
| maart | 88 | 7,0 |
| april | 137 | 10,3 |
| mei | 166 | 13,8 |
| juni | 173 | 17,2 |
| juli | 169 | 18,7 |
| augustus | 143 | 18,0 |
| september | 103 | 15,5 |
| oktober | 60 | 12,0 |
| november | 29 | 7,6 |
| december | 19 | 5,1 |
Economische sectoren: Tholen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid15,5% ×1,5
- Specialistische zakelijke diensten15,2% ×0,7
- Handel14,0% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij10,1% ×3,3
- Gezondheids- en welzijnszorg8,5% ×0,8
- Industrie7,1% ×2,0
- Overige dienstverlening5,4% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Tholen?
Tholen telt 27.031 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 213 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Tholen?
Tholen beslaat 146,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 184 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Tholen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Tholen van 25.421 naar 27.031, oftewel +6,3%.
Waar ligt Tholen?
Tholen ligt in Zeeland (provincie). Het maakt deel uit van Overig Zeeland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,585, lengtegraad 4,121.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Tholen?
In Tholen bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 16,5 km (2025), rang 23 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: wat is de waarde in Tholen?
In Tholen bedraagt de indicator “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding” 20,1% (2024), rang 322 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 28,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Tholen?
In Tholen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.103 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Tholen?
Het dichtst bij Tholen liggen Steenbergen (8,9 km), Kapelle (15 km), Bergen op Zoom (16 km), Reimerswaal (17 km), Goeree-Overflakkee (18 km).