Dinkelland: bevolking en statistieken
Dinkelland telt 26.958 inwoners (2026) op 175,7 km², oftewel 153 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 214 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,2% tussen 2016 en 2026.
- 26.958 inwoners
- 175,7 km²
- 153 inw./km²
- 24 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Dinkelland op rang 16 qua bevolking.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 1.960 kWh in Dinkelland, tegenover gemiddeld 1.244 kWh in Overijssel en 949 kWh voor het hele land.
Woningen in bezit van woningcorporaties: 12,2% in Dinkelland, tegenover gemiddeld 26,3% in Overijssel en 27,9% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.016 kWh per jaar.
Dinkelland in cijfers
Dinkelland op de kaart
De naburige gemeenten
- Oldenzaal7,7 km · 32.033
- Losser12 km · 23.472
- Tubbergen16 km · 21.604
- Enschede18 km · 162.683
- Hengelo (O.)18 km · 84.045
- Borne19 km · 25.038
- Almelo23 km · 75.166
- Twenterand26 km · 34.234
Alle gemeenten in Twente (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Dinkelland
Dinkelland telde 26.120 inwoners in 2016 en 26.958 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 26.606 |
| 2022 | 26.594 |
| 2023 | 26.743 |
| 2024 | 26.739 |
| 2025 | 26.728 |
| 2026 | 26.958 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen in bezit van woningcorporaties”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 24.611 voetbalvelden.
- 3,5 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oldenzaal, op 7,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Enschede (162.683 inwoners), op 18 km.
Alle indicatoren van Dinkelland
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,4% | 21,4% | 23,6% | rang 98 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,4% | 15,2% | 14,8% | rang 207 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,1 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 239 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 2,7 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 262 van 342 |
Wonen
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.366 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 225 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 8,4% | 16,1% | 13,1% | rang 267 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,3% | 21,1% | 19,9% | rang 157 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,9% | 74,8% | 79,5% | rang 90 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,8% | 61,9% | 66,7% | rang 27 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 12,2% | 26,3% | 23,7% | rang 332 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 448.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 160 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 20,2 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 121 van 341 |
Energie
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.130 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 7 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.370 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 9 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 9% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 53% | 45% | 46% | rang 72 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 12% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 86,4% | 86,8% | 90,3% | rang 259 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,5% | 3,3% | 0,1% | rang 106 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.960 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 4 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.635 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 72 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 255,9 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 77 van 342 |
Economie
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 72.000 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 60 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.775 | 149.080 | 2.612.530 | rang 206 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 140,0 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 136 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 0,9% | 1,5% | 1,5% | rang 327 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,4% | 3,4% | 2,3% | rang 321 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 548 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 73 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 10,1 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 68 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,2 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 27,7% | 36,1% | 33,3% | rang 322 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 18,6 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 322 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 5,5 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 300 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,9 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 19 van 342 |
Milieu
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 468 kg | 429 kg | 468 kg | rang 169 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 6,7% | 20,9% | 16,8% | rang 312 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 79,6% | 60,0% | 58,8% | rang 49 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 12,4% | 14,8% | 11,7% | rang 163 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 2,1 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 15 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Dinkelland | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,1% | 29,5% | 28,5% | rang 146 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Dinkelland
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
86,4% in 2022, tegenover 89,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,5% in 2022, tegenover 0,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.635 Wp in 2025, tegenover 720 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
255,9 ‰ in 2025, tegenover 83,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
18,6 ‰ in 2025, tegenover 16,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
5,5 ‰ in 2025, tegenover 5,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Dinkelland
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 20 | 2,9 |
| februari | 38 | 3,3 |
| maart | 81 | 5,8 |
| april | 128 | 9,8 |
| mei | 155 | 13,7 |
| juni | 165 | 17,2 |
| juli | 162 | 18,8 |
| augustus | 136 | 18,1 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,5 |
| november | 26 | 6,7 |
| december | 16 | 4,1 |
Economische sectoren: Dinkelland
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,3% ×0,9
- Handel15,6% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij14,8% ×4,8
- Bouwnijverheid7,9% ×0,8
- Gezondheids- en welzijnszorg7,0% ×0,7
- Industrie5,6% ×1,6
- Overige dienstverlening5,0% ×0,9
- Financiële dienstverlening4,4% ×1,6
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Dinkelland?
Dinkelland telt 26.958 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 214 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Dinkelland?
Dinkelland beslaat 175,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 153 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Dinkelland?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Dinkelland van 26.120 naar 26.958, oftewel +3,2%.
Waar ligt Dinkelland?
Dinkelland ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,367, lengtegraad 7,000.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Dinkelland?
In Dinkelland bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 1.960 kWh (2025), rang 4 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Woningen in bezit van woningcorporaties: wat is de waarde in Dinkelland?
In Dinkelland bedraagt de indicator “Woningen in bezit van woningcorporaties” 12,2% (2024), rang 332 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 23,7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Dinkelland?
In Dinkelland produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.016 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Dinkelland?
Het dichtst bij Dinkelland liggen Oldenzaal (7,7 km), Losser (12 km), Tubbergen (16 km), Enschede (18 km), Hengelo (O.) (18 km).