Eijsden-Margraten: bevolking en statistieken
Eijsden-Margraten telt 26.350 inwoners (2026) op 77,5 km², oftewel 340 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 219 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,9% tussen 2016 en 2026.
- 26.350 inwoners
- 77,5 km²
- 340 inw./km²
- 124 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Eijsden-Margraten op rang 16 qua bevolking.
Woningen in bezit van woningcorporaties: 10,4% in Eijsden-Margraten, tegenover gemiddeld 25,2% in Limburg en 27,9% voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: 1,2 km in Eijsden-Margraten, tegenover gemiddeld 0,8 km in Limburg en 0,8 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,5% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Eijsden-Margraten in cijfers
Eijsden-Margraten op de kaart
De naburige gemeenten
- Valkenburg aan de Geul9,6 km · 16.481
- Maastricht9,8 km · 126.026
- Gulpen-Wittem10 km · 13.945
- Meerssen10 km · 18.454
- Voerendaal15 km · 12.432
- Simpelveld17 km · 10.459
- Beek (L.)17 km · 16.141
- Vaals19 km · 10.106
Alle gemeenten in Zuid-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Eijsden-Margraten
Eijsden-Margraten telde 25.123 inwoners in 2016 en 26.350 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 25.900 |
| 2022 | 25.857 |
| 2023 | 25.991 |
| 2024 | 26.034 |
| 2025 | 26.181 |
| 2026 | 26.350 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Gemiddeld aardgasverbruik per woning”.
- “Woningen in bezit van woningcorporaties”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Gemiddeld aardgasverbruik per woning”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.861 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Valkenburg aan de Geul, op 9,6 km.
Alle indicatoren van Eijsden-Margraten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 28,4% | 26,2% | 23,6% | rang 32 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,8% | 12,6% | 14,8% | rang 166 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,7 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 143 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,4 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 172 van 342 |
Wonen
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.727 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 217 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 20,2% | 15,4% | 13,1% | rang 74 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,3% | 14,5% | 19,9% | rang 246 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 83,6% | 72,3% | 79,5% | rang 116 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 76,3% | 61,1% | 66,7% | rang 13 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 10,4% | 25,2% | 23,7% | rang 336 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 451.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 153 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 14,9 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 225 van 341 |
Energie
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.050 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 21 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.120 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 49 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 6% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 51% | 44% | 46% | rang 102 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 11% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,8% | 88,3% | 90,3% | rang 42 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.660 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 39 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.619 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 178 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 245,3 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 99 van 342 |
Economie
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 66.400 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 102 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.395 | 133.200 | 2.612.530 | rang 230 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 128,8 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 224 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,9% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,6% | 3,6% | 2,3% | rang 296 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 558 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 54 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 4,1 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 183 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 29,7% | 39,8% | 33,3% | rang 283 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 23,9 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 269 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 8,2 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 245 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,3 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 85 van 342 |
Milieu
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 601 kg | 489 kg | 468 kg | rang 41 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 12,3% | 32,1% | 16,8% | rang 219 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 75,5% | 46,3% | 58,8% | rang 76 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 9,3% | 15,4% | 11,7% | rang 200 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Eijsden-Margraten | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 38,8% | 28,5% | 28,5% | rang 51 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,2 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 12 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Eijsden-Margraten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,8% in 2022, tegenover 93,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.619 Wp in 2025, tegenover 633 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
245,3 ‰ in 2025, tegenover 109,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
23,9 ‰ in 2025, tegenover 31,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
8,2 ‰ in 2025, tegenover 14,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Eijsden-Margraten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 2,5 |
| februari | 41 | 3,2 |
| maart | 83 | 5,8 |
| april | 129 | 9,5 |
| mei | 157 | 13,2 |
| juni | 166 | 16,8 |
| juli | 165 | 18,4 |
| augustus | 137 | 17,7 |
| september | 103 | 14,9 |
| oktober | 61 | 11,4 |
| november | 31 | 6,6 |
| december | 20 | 3,8 |
Economische sectoren: Eijsden-Margraten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,5% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg13,7% ×1,3
- Handel11,8% ×0,9
- Bouwnijverheid8,4% ×0,8
- Cultuur, sport en recreatie6,2% ×1,1
- Overige dienstverlening6,1% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij5,6% ×1,8
- Onderwijs5,5% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Eijsden-Margraten?
Eijsden-Margraten telt 26.350 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 219 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Eijsden-Margraten?
Eijsden-Margraten beslaat 77,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 340 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Eijsden-Margraten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Eijsden-Margraten van 25.123 naar 26.350, oftewel +4,9%.
Waar ligt Eijsden-Margraten?
Eijsden-Margraten ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,792, lengtegraad 5,756.
Woningen in bezit van woningcorporaties: wat is de waarde in Eijsden-Margraten?
In Eijsden-Margraten bedraagt de indicator “Woningen in bezit van woningcorporaties” 10,4% (2024), rang 336 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 23,7%.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: wat is de waarde in Eijsden-Margraten?
In Eijsden-Margraten bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school” 1,2 km (2025), rang 12 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 0,8 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Eijsden-Margraten?
In Eijsden-Margraten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Eijsden-Margraten?
Het dichtst bij Eijsden-Margraten liggen Valkenburg aan de Geul (9,6 km), Maastricht (9,8 km), Gulpen-Wittem (10 km), Meerssen (10 km), Voerendaal (15 km).