Maasdriel: bevolking en statistieken
Maasdriel telt 26.225 inwoners (2026) op 65,8 km², oftewel 398 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 220 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,9% tussen 2016 en 2026.
- 26.225 inwoners
- 65,8 km²
- 398 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Maasdriel op rang 35 qua bevolking.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: 3.410 kWh in Maasdriel, tegenover gemiddeld 2.769 kWh in Gelderland en 2.598 kWh voor het hele land.
Eengezinswoningen: 91,1% in Maasdriel, tegenover gemiddeld 73,5% in Gelderland en 64,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.046 kWh per jaar.
Maasdriel in cijfers
Maasdriel op de kaart
De naburige gemeenten
- Zaltbommel6,8 km · 30.687
- 's-Hertogenbosch8,9 km · 162.295
- Oss13 km · 95.549
- Vught13 km · 33.202
- West Betuwe13 km · 53.445
- Heusden14 km · 46.689
- Sint-Michielsgestel14 km · 30.191
- West Maas en Waal14 km · 20.843
Alle gemeenten in Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Maasdriel
Maasdriel telde 24.084 inwoners in 2016 en 26.225 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 25.452 |
| 2022 | 25.504 |
| 2023 | 26.020 |
| 2024 | 26.197 |
| 2025 | 26.289 |
| 2026 | 26.225 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Woningen met individuele cv-ketel”.
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”.
- “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Eengezinswoningen”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 9.220 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Zaltbommel, op 6,8 km.
Alle indicatoren van Maasdriel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,8% | 22,4% | 23,6% | rang 243 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,5% | 14,9% | 14,8% | rang 197 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,1 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 116 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,6 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 232 van 342 |
Wonen
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.544 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 242 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,1% | 15,1% | 13,1% | rang 233 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,8% | 21,5% | 19,9% | rang 143 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 91,1% | 73,5% | 79,5% | rang 7 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 72,2% | 61,6% | 66,7% | rang 66 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 19,7% | 26,3% | 23,7% | rang 250 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 507.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 77 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,6 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 148 van 341 |
Energie
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.030 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 28 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.410 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 6 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 10% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 61% | 43% | 46% | rang 5 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 11% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 95,2% | 85,9% | 90,3% | rang 6 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.800 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 17 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.927 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 141 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 258,7 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 70 van 342 |
Economie
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 67.400 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 96 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.590 | 298.620 | 2.612.530 | rang 164 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 175,0 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 24 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,3% | 1,4% | 1,5% | rang 233 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,5% | 3,1% | 2,3% | rang 311 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 532 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 126 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,6 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 105 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,9% | 36,8% | 33,3% | rang 217 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,1 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 255 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,1 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 227 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 68 van 342 |
Milieu
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 411 kg | 438 kg | 468 kg | rang 273 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 15,9% | 22,9% | 16,8% | rang 177 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 73,2% | 45,1% | 58,8% | rang 93 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 7,9% | 26,8% | 11,7% | rang 216 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Maasdriel | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 23,8% | 31,9% | 28,5% | rang 281 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Maasdriel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
95,2% in 2022, tegenover 95,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.927 Wp in 2025, tegenover 636 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
258,7 ‰ in 2025, tegenover 99,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,1 ‰ in 2025, tegenover 34,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,1 ‰ in 2025, tegenover 11,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Maasdriel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,6 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,4 |
| april | 131 | 10,1 |
| mei | 158 | 13,8 |
| juni | 167 | 17,3 |
| juli | 163 | 18,9 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 99 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,0 |
| november | 29 | 7,4 |
| december | 18 | 4,7 |
Economische sectoren: Maasdriel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,8% ×1,8
- Specialistische zakelijke diensten17,2% ×0,8
- Handel14,7% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij6,8% ×2,2
- Gezondheids- en welzijnszorg6,3% ×0,6
- Overige dienstverlening5,7% ×1,1
- Industrie4,8% ×1,4
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,8% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Maasdriel?
Maasdriel telt 26.225 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 220 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Maasdriel?
Maasdriel beslaat 65,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 398 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Maasdriel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Maasdriel van 24.084 naar 26.225, oftewel +8,9%.
Waar ligt Maasdriel?
Maasdriel ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,767, lengtegraad 5,333.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: wat is de waarde in Maasdriel?
In Maasdriel bedraagt de indicator “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning” 3.410 kWh (2025), rang 6 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2.810 kWh.
Eengezinswoningen: wat is de waarde in Maasdriel?
In Maasdriel bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 91,1% (2024), rang 7 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Maasdriel?
In Maasdriel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.046 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Maasdriel?
Het dichtst bij Maasdriel liggen Zaltbommel (6,8 km), 's-Hertogenbosch (8,9 km), Oss (13 km), Vught (13 km), West Betuwe (13 km).