Aalten: bevolking en statistieken
Aalten telt 27.608 inwoners (2026) op 96,5 km², oftewel 286 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 209 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 27.608 inwoners
- 96,5 km²
- 286 inw./km²
- 28 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Aalten op rang 33 qua bevolking.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: 17,8 ‰ in Aalten, tegenover gemiddeld 36,1 ‰ in Gelderland en 45,2 ‰ voor het hele land.
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): 82,7% in Aalten, tegenover gemiddeld 45,1% in Gelderland en 44,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.029 kWh per jaar.
Aalten in cijfers
Aalten op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Aalten
Aalten telde 26.912 inwoners in 2016 en 27.608 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 27.120 |
| 2022 | 27.100 |
| 2023 | 27.244 |
| 2024 | 27.308 |
| 2025 | 27.466 |
| 2026 | 27.608 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”.
- “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 13.521 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oost Gelre, op 6,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Doetinchem (60.466 inwoners), op 21 km.
Alle indicatoren van Aalten
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,1% | 22,4% | 23,6% | rang 109 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,5% | 14,9% | 14,8% | rang 197 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,8 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 194 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,6 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 139 van 342 |
Wonen
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 12.346 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 206 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 20,3% | 15,1% | 13,1% | rang 73 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 14,9% | 21,5% | 19,9% | rang 266 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 81,9% | 73,5% | 79,5% | rang 144 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 71,7% | 61,6% | 66,7% | rang 77 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 19,2% | 26,3% | 23,7% | rang 265 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 380.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 262 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 12,3 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 255 van 341 |
Energie
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 930 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 127 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.840 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 151 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 10% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 45% | 43% | 46% | rang 183 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 11% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 3 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 123 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,3% | 85,9% | 90,3% | rang 111 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 4,2% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.330 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 138 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.040 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 126 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 213,5 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 200 van 342 |
Economie
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 60.300 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 226 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.210 | 298.620 | 2.612.530 | rang 244 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 116,3 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 298 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,0% | 1,4% | 1,5% | rang 311 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 3,1% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 538 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 104 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 4,4 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 175 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,4% | 36,8% | 33,3% | rang 234 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 17,8 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 327 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 5,8 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 295 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 68 van 342 |
Milieu
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 418 kg | 438 kg | 468 kg | rang 264 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 10,9% | 22,9% | 16,8% | rang 245 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 82,7% | 45,1% | 58,8% | rang 19 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 4,4% | 26,8% | 11,7% | rang 264 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Aalten | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 23,6% | 31,9% | 28,5% | rang 286 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Aalten
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,3% in 2022, tegenover 93,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.040 Wp in 2025, tegenover 605 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
213,5 ‰ in 2025, tegenover 83,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
17,8 ‰ in 2025, tegenover 21,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
5,8 ‰ in 2025, tegenover 8,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Aalten
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,2 |
| februari | 38 | 3,6 |
| maart | 82 | 6,2 |
| april | 128 | 10,2 |
| mei | 157 | 14,0 |
| juni | 166 | 17,6 |
| juli | 162 | 19,1 |
| augustus | 137 | 18,3 |
| september | 98 | 15,5 |
| oktober | 58 | 11,7 |
| november | 28 | 7,0 |
| december | 17 | 4,3 |
Economische sectoren: Aalten
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten16,2% ×0,8
- Handel14,3% ×1,1
- Bouwnijverheid11,0% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg10,9% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij10,1% ×3,3
- Industrie7,2% ×2,0
- Overige dienstverlening6,1% ×1,1
- Cultuur, sport en recreatie4,7% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Aalten?
Aalten telt 27.608 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 209 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Aalten?
Aalten beslaat 96,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 286 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Aalten?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Aalten van 26.912 naar 27.608, oftewel +2,6%.
Waar ligt Aalten?
Aalten ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Achterhoek (COROP-gebied). Breedtegraad 51,925, lengtegraad 6,581.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Aalten?
In Aalten bedraagt de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners” 17,8 ‰ (2025), rang 327 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 30,9 ‰.
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): wat is de waarde in Aalten?
In Aalten bedraagt de indicator “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)” 82,7% (2022), rang 19 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 58,8%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Aalten?
In Aalten produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.029 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Aalten?
Het dichtst bij Aalten liggen Oost Gelre (6,5 km), Winterswijk (10 km), Oude IJsselstreek (15 km), Doetinchem (21 km), Berkelland (22 km).