Beuningen: bevolking en statistieken
Beuningen telt 26.868 inwoners (2026) op 42,9 km², oftewel 627 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 215 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,2% tussen 2016 en 2026.
- 26.868 inwoners
- 42,9 km²
- 627 inw./km²
- 10 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Beuningen op rang 34 qua bevolking.
Woningen met individuele cv-ketel: 94,9% in Beuningen, tegenover gemiddeld 85,9% in Gelderland en 82,6% voor het hele land.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 1,9% in Beuningen, tegenover gemiddeld 1,4% in Gelderland en 1,6% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Beuningen in cijfers
Beuningen op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Beuningen
Beuningen telde 25.289 inwoners in 2016 en 26.868 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 26.157 |
| 2022 | 26.235 |
| 2023 | 26.573 |
| 2024 | 26.725 |
| 2025 | 26.749 |
| 2026 | 26.868 |
Wist u dat?
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.001 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Nijmegen (189.871 inwoners), op 6,9 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.144 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Beuningen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,1% | 22,4% | 23,6% | rang 200 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,3% | 14,9% | 14,8% | rang 127 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,3 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 95 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,5 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 297 van 342 |
Wonen
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.556 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 220 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 6,0% | 15,1% | 13,1% | rang 305 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 19,0% | 21,5% | 19,9% | rang 186 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,2% | 73,5% | 79,5% | rang 106 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,7% | 61,6% | 66,7% | rang 96 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,1% | 26,3% | 23,7% | rang 202 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 460.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 140 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 11,4 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 267 van 341 |
Energie
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 890 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 179 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.040 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 72 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 10% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 43% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 11% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 8 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 91 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 94,9% | 85,9% | 90,3% | rang 9 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.330 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 138 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.971 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 54 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 223,2 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 169 van 342 |
Economie
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 66.900 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 99 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.535 | 298.620 | 2.612.530 | rang 219 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 131,6 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 199 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,9% | 1,4% | 1,5% | rang 14 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,6% | 3,1% | 2,3% | rang 134 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 533 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 120 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 6,6 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 124 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,0% | 36,8% | 33,3% | rang 273 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,3 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 223 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,1 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 204 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 447 kg | 438 kg | 468 kg | rang 215 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 25,3% | 22,9% | 16,8% | rang 113 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 58,8% | 45,1% | 58,8% | rang 171 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 10,9% | 26,8% | 11,7% | rang 182 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Beuningen | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 32,2% | 31,9% | 28,5% | rang 108 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Beuningen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
94,9% in 2022, tegenover 96,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.971 Wp in 2025, tegenover 361 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
223,2 ‰ in 2025, tegenover 67,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,3 ‰ in 2025, tegenover 34,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,1 ‰ in 2025, tegenover 14,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Beuningen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,5 |
| februari | 39 | 3,8 |
| maart | 82 | 6,3 |
| april | 129 | 10,0 |
| mei | 156 | 13,8 |
| juni | 166 | 17,3 |
| juli | 163 | 18,9 |
| augustus | 136 | 18,2 |
| september | 98 | 15,5 |
| oktober | 58 | 11,9 |
| november | 29 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Beuningen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,8% ×1,0
- Handel13,9% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg12,8% ×1,2
- Bouwnijverheid10,5% ×1,0
- Overige dienstverlening6,6% ×1,2
- Onderwijs5,5% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie4,4% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beuningen?
Beuningen telt 26.868 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 215 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beuningen?
Beuningen beslaat 42,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 627 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beuningen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Beuningen van 25.289 naar 26.868, oftewel +6,2%.
Waar ligt Beuningen?
Beuningen ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,867, lengtegraad 5,767.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Beuningen?
In Beuningen bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 94,9% (2022), rang 9 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Beuningen?
In Beuningen bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 1,9% (2026), rang 14 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Beuningen?
In Beuningen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beuningen?
Het dichtst bij Beuningen liggen Nijmegen (6,9 km), Wijchen (7,4 km), Overbetuwe (8,0 km), Lingewaard (9,9 km), Renkum (11 km).