Maasgouw: bevolking en statistieken
Maasgouw telt 24.377 inwoners (2026) op 45,7 km², oftewel 533 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 243 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 24.377 inwoners
- 45,7 km²
- 533 inw./km²
- 19 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Maasgouw op rang 18 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 30,0% in Maasgouw, tegenover gemiddeld 26,2% in Limburg en 21,1% voor het hele land.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: 587 ‰ in Maasgouw, tegenover gemiddeld 520 ‰ in Limburg en 450 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.062 kWh per jaar.
Maasgouw in cijfers
Maasgouw op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Maasgouw
Maasgouw telde 23.757 inwoners in 2016 en 24.377 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 23.947 |
| 2022 | 24.028 |
| 2023 | 24.305 |
| 2024 | 24.406 |
| 2025 | 24.502 |
| 2026 | 24.377 |
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.403 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Echt-Susteren, op 7,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Roermond (61.431 inwoners), op 8,9 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.248 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Maasgouw
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 30,0% | 26,2% | 23,6% | rang 15 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,2% | 12,6% | 14,8% | rang 319 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −4,7 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 289 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,8 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 106 van 342 |
Wonen
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.323 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 226 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,2% | 15,4% | 13,1% | rang 187 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 14,4% | 14,5% | 19,9% | rang 272 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,7% | 72,3% | 79,5% | rang 51 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 74,6% | 61,1% | 66,7% | rang 30 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,2% | 25,2% | 23,7% | rang 306 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 390.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 250 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,8 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 208 van 341 |
Energie
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 980 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 67 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.130 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 44 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 6% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 58% | 44% | 46% | rang 29 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 11% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,3% | 88,3% | 90,3% | rang 67 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.790 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 18 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.730 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 170 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 286,8 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 25 van 342 |
Economie
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 62.000 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 196 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.180 | 133.200 | 2.612.530 | rang 248 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 130,5 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 210 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,9% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 3,6% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 587 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 17 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,7 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 104 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,7% | 39,8% | 33,3% | rang 191 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,1 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 228 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 7,3 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 262 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,5 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 53 van 342 |
Milieu
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 551 kg | 489 kg | 468 kg | rang 70 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 25,6% | 32,1% | 16,8% | rang 112 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 51,2% | 46,3% | 58,8% | rang 206 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 14,9% | 15,4% | 11,7% | rang 139 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Maasgouw | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,3% | 28,5% | 28,5% | rang 137 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Maasgouw
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,3% in 2022, tegenover 94,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.730 Wp in 2025, tegenover 501 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
286,8 ‰ in 2025, tegenover 107,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,1 ‰ in 2025, tegenover 33,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
7,3 ‰ in 2025, tegenover 15,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Maasgouw
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 41 | 4,0 |
| maart | 84 | 6,6 |
| april | 130 | 10,4 |
| mei | 160 | 14,2 |
| juni | 168 | 17,8 |
| juli | 166 | 19,4 |
| augustus | 138 | 18,6 |
| september | 103 | 15,8 |
| oktober | 61 | 12,2 |
| november | 31 | 7,4 |
| december | 19 | 4,7 |
Economische sectoren: Maasgouw
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten16,9% ×0,8
- Handel13,2% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg12,3% ×1,2
- Bouwnijverheid8,3% ×0,8
- Vervoer en opslag7,9% ×2,8
- Overige dienstverlening6,8% ×1,3
- Cultuur, sport en recreatie5,5% ×1,0
- Onderwijs5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Maasgouw?
Maasgouw telt 24.377 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 243 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Maasgouw?
Maasgouw beslaat 45,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 533 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Maasgouw?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Maasgouw van 23.757 naar 24.377, oftewel +2,6%.
Waar ligt Maasgouw?
Maasgouw ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,150, lengtegraad 5,883.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Maasgouw?
In Maasgouw bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 30,0% (2026), rang 15 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 23,6%.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Maasgouw?
In Maasgouw bedraagt de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners” 587 ‰ (2025), rang 17 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 508 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Maasgouw?
In Maasgouw produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.062 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Maasgouw?
Het dichtst bij Maasgouw liggen Echt-Susteren (7,5 km), Roermond (8,9 km), Leudal (9,3 km), Roerdalen (14 km), Sittard-Geleen (17 km).